Skocz do zawartości

Green Card


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialem prosic o pomoc w takim temacie, jestem w USA od pazdziernika 2010 dostalem zielona karte poprzez laczenie rodzin, pracowalem od listopada i na poczatku sierpnia wyjezdzam do polski na slub, nie planuje narazie zycia w usa wiec po slubie wyjezdzam do irlandii kontynuowac studia ( zostalo 1,5 roku) i moje pytanie jest takie, wiem ze przyjezdzajac raz w przeciagu roku powinienem nie miec zadnych problemow z utrzymaniem zielonej karty ( chyba ze jakis dupek sie przyczepi :] ) ale slyszalem ze jak bede przyjezdzal raz na pol roku czy tez w przeciagu 180 dni do bedzie sie liczyc do obywatelstwa ?? ale sprawdzalem na stronie i formularz ktory sie wypelnia do przyznania obywatelstwa tam trzeba wszystko wyszczegolnic daty wyjazdu i wjazdu oraz ile dni poza usa wiec lipa , planujemy razem z zona po skonczeniu mojej szkoly sprobowac swoich sil w usa wiec nie chcialbym stracic tego okresu kiedy bede w innym kraju, wiec jesli ktos sie orientuje w tym temacie prosze o opinie, z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrób sobie tzw. 'biały paszport'.

Jeśli chcesz wyjechać na dłużej, to ten dokument pozwoli Ci wrócić do kraju, którego jesteś rezydentem bez problemów. I nikt nie będzie miał uzasadnionych pretensji, że będąc rezydentem, w kraju nie rezydujesz ;)

www.uscis.gov/i-131

www.uscis.gov/USCIS/Resources/B5en.pdf

Czy stracisz do obywatelstwa ten okres, kiedy byłeś za granicą, nie wiem. Wydaje mi się, że tak, ale może jest to wyjaśnione w linkach, które Ci podałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na stronie urzadu podane kto moze sie starac o obywatelstwo ,ile musisz byc czasu w USA-ile po za USA,,oraz jakie dokumenty musisz przedstawic

do tego nie wiadomo na jakiego urzendika popadniesz na rozmowie-co bedzie sprawdzal papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...