Skocz do zawartości

Życie Na Stałe W Usa I Długi W Polsce - Pomóżcie


James81

Rekomendowane odpowiedzi

Czy masz debet, czy pożyczkę na te 60.000?

Dziwne wydaje mi się, żeby ktoś był w stanie zrobić aż taki debet...

W każdym razie bank będzie chciał odzyskać pieniądze. Być może zaproponują Ci spłatę w ratach... Choć nie wiem, jak się ma sprawa w przypadku debetu. Jeśli nie będziesz spłacać, to sprawa szybko trafi do windykacji. Tu może być nieco łatwiej, bo każda, nawet minimalna wpłata przeciąga sprawę. Oczywiście nie da się sprawy przeciągać w nieskończoność, ale przez kila miesięcy można oddalić widmo spraw ostatecznych, czyli sądu i komornika (choć nie wiem, jak to będzie wyglądało w przypadku, kiedy mieszkasz poza Polską). Ale trzeba wykazać dobrą wolę i chęć spłaty. Piszesz, że powoli stajecie na nogi. Zastanów się, co możesz zaproponować bankowi w negocjacjach. Po ile i kiedy możesz zacząć spłacać. Może pójdą Ci na rękę.

Chyba kolega nie mial na mysli "debetu" ( czyli "an account overdraft") tylko niesplacona pozyczke. Po prostu uzyl niewlasciwego terminu. Tak, z bankiem zawsze mozna "negocjowac" ( czyt. prosic i blagac). Ale czy warto negocjowac z szatanem ? Robil to niejaki Twardowski a wyszedl na tym jak niejaki Zablocki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dziekuje wszystkim za rady. Widze ze wywiazala sie burzliwa dyskusja.

Podrazylem jeszcze temat na wlasna reke i mam nastepujace wnioski - szansa na egzekucje z Polski jest minimalna (zaden komornik sie nie podejmie), natomiast druga opcja to zlozenie przez bank pozwu w USA.

I tutaj kluczowe pytanie ktore rozwiaze ta kwestie:

Czy polski bank ma szanse skutecznie zlozyc pozew w USA w sadzie amerykanskim?

Z jednej strony jurysdykcja personalna jest spelniona (bo ja jestem w USA), z drugiej strony bank jest Polski, bez oddzialu w USA, umowa zostala spisana w Polsce i w oparciu o polskie prawo.

Czyli: czy moga zlozyc pozew w USA przeciwko mnie i egzekwowac prawo polskie?

Sprecyzuje jeszcze jedna kwestie: moje zadluzenie to debet + karta kredytowa. I debet to debet (overdraft), nie pozyczka :)

Postaram sie pozniej odpisac na pozostale poruszone kwestie.

Debet uzyskalem dosc spory ze wzgledu na perfekcyjna dotychczasowa historie w banku + regularne, dosc dobre dochody (ktore niestety sa juz przeszloscia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moga zlozyc pozew w USA przeciwko mnie i egzekwowac prawo polskie? :)

not a chance :) pomijajac juz zagadnienia prawne (np. w jaki sposob "polskie prawo" ma byc "egzekwowane" w USA), ktory sedzia amerykanski zrozumie lamana angielszczyzne polskich bankierow czy tez ich adwokatow ? hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj moze byc tak ze za pare lat bedziesz chcial na stale wrocic do Polski,Europy no i co?

kolejna sprawa nikt nie da Ci zadnych gwarancji ze prawo za pare lat sie nie zmieni pomiedzy Unia a USA ..a wtedy latwo Cie bedzie namierzyc -konto bankowe..

jak widzisz w sprawie alimentow

http://polskawue.gov...anicy,7822.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak racja,,mieszkanie wynajmuja w USA ;)

to teraz zalezy czy kiedys bedzie chcial mieszkac w Polsce

bo powiedziec ze nie bede splacac to jest latwo ale gorzej jak za pare lat cos sie zmieni i co wtedy?lepiej nad tym teraz pomyslec niz bedzie za pozno

A ja temu koledze radze, zeby sobie pogooglowal termin "judgement - proof". Jest to termin uniwersalny i posiadanie przez kogos tego atrybutu niezwykle ulatwia zycie ....hehe

Poza tym, rozumiem, ze Ameryka moze sie w kazdej chwili po prostu SKONCZYC. Mimo to Polska ( czyt. PRL-bis) bylaby ostatnim na rowni z Bangladeszem krajem, do ktorego wowczas bym sie przeniosl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeams , odnosnie twojej sprawy bankowej, sprawa mniej wiecej wyglada tak : domyslam sie , termin jakiejkolwiek splaty debetu i karty juz minal i nie wplynely zadne kwoty na zadluzenie. W zwiazku z tym zostalo wyslane na twoj adres wezwanie do zaplaty na okreslony termin, jesli nie dokonano ponownie zadnych finansowych transakcji ztym zwiazanych po kolejnym wezwaniu i nastepnie oststecznym gdzie nie dochodzi do splaty, dostaniesz wypowiedzenie umowy na koncie i sprawa zostanie przekazana do windykacji. No i zaczyna sie od nowa windykacja zaczyna dzialania zwiazane z odzyskaniem dlugu jednak musze cie zmartwic koszty windykacyjne sa strasznie wysokie tzn.twoj dlug 60tys powiekszy sie o odsetki karne nie wiem ile na dzien obecny jest to zalezy jeszcze od banku, no ale w granicach 24 % od kwoty zadluzenia w stosunku rocznym moze tak by daje jako przyklad. Ponadto dochodza koszta sadowe typu wyslanie do sadu o nadaniu klauzuli wykonalnosci itp, no a jesli juz dostanie cie w rece komorniki to to co wplywac bedzie na twoj dlug u komornika to w pierwszej kolejnosci on sobie potraci swoje koszty, pozniej odsetki a to co moze zostanie pojdzie na naleznosc glowna ale odsetki u komornika o ile sie nie myle sa wieksze. Masz jeszcze szanse zawrzec umowe-ugody z bankiem na splate tego zadluzenia bedziesz mial okreslona kwote do wplaty i na jakie odsetki ustali ta ze umowe-ugody , o ile bank poszedlby ci na reke i umozyl po splacie czesc odsetek , ale wtedy musialbys zaplacic podatek od tego.Tak mniej wiecej wyglada twoja sytuacja zadluzenia w Polsce. Wiem to stad poniewaz kiedys pracowalam w windykacji banku , byc moze cos sie zmienilo ale procedury na pozostaja. Nie pamietam jaki czas jest na przedawnieni dlugu ale chyba okolo 6 lat z powodu nieodzyskania ale pewna nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam,

Czy może mi ktoś powiedzieć jaki okres czasu jest na przedawnienie roszczenia o długi w USA. Była nie spłacona karta kredytowa. Karta była oczywiście ubezpieczona na wypadek kłopotów finansowych posiadacza karty.. Wniosek o bankructwo nie był składany z uwagi, iż kolega opuścił granice USA i wyjechał do Niemiec.

Dziekuję z góry za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...