Skocz do zawartości

Colleges In Usa- Warto?pielegniarka, 2 Lata!


Kosmos1990

Rekomendowane odpowiedzi

moze po polsku cos ? (= Polish, please...) bo wiekszosc tu po polsku kuma

p.s. madralo, mnie na podstawie polskiego "masters" zaliczyli prawie wszystkie kredyty do ph.d. musialem tylko "nadrobic" algebre liniowa ( linear algebra) i oczywiscie napisac i obronic prace doktorska...hehehe

wszyscy sie w dean office dziwili ze az tyle kredytow trzeba w polsce aby miec 4-letni "degree" (fizyka)

a do tego poniewaz mialem "program indywidualny" zamiast 8 semestrow studiowalem tylko przez 7

poza tym przepchnalem trojke wlasnych dzieci przez "college" wiec wiem na czym polegaja "stopnie amerykanskiej edukacji" - just FYI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

moze po polsku cos ? (= Polish, please...) bo wiekszosc tu po polsku kuma

p.s. madralo, mnie na podstawie polskiego "masters" zaliczyli prawie wszystkie kredyty do ph.d. musialem tylko "nadrobic" algebre liniowa ( linear algebra) i oczywiscie napisac i obronic prace doktorska...hehehe

wszyscy sie w dean office dziwili ze az tyle kredytow trzeba w polsce aby miec 4-letni "degree" (fizyka)

a do tego poniewaz mialem "program indywidualny" zamiast 8 semestrow studiowalem tylko przez 7

poza tym przepchnalem trojke wlasnych dzieci przez "college" wiec wiem na czym polegaja "stopnie amerykanskiej edukacji" - just FYI

Ale widocznie nie wiezs ile studiuje pielegniarka :) Wiesz dlaczego na polski magister zaliczyli ci kredyty ? Tu nie musisz miec podyplomowe zeby isc na Doktorat.

Magister to nie jest Masters Degree:

http://www.thefreedi...ry.com/Magister

Na Yale jako Doktor Medyczny potrzebujesz tylko 1 rok studiow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli amerykanska pielegniarke produkuje sie tylko przez 2 lata to juz nigdy nie dam sie polozyc do amerykanskiego szpitala-----poza tym dzieki za info jackie teraz juz wiem dlaczego te "pielegniarki" musialy "probowac" ( oczywiscie na moich zylach) wkluwac iv po trzy razy a nastepnie przychodzila ich szefowa i jeszcze ze dwa razy "probowala"...hehehe

Wystarczy parę kliknięć by porownać standardowe programy nauczania ADN oraz BSN - ilość godzin teoretycznych i praktycznych z zakresu opiekowania się pacjentem jest prawie taka sama, a już spodziewać się że BSN będzie umiała się lepiej wkłuć trąci absurdem. Pielęgniarka która ma tytuł BSN bądź MSN ma wiedzę potrzebną do administracji i zarządzania, jako że duża część biurw szpitalnych to pielęgniarki. Jeśli chodzi o tzw. bedside nursing to zaraz po szkole BSN wie tyle samo co koleżanka z ADN.

Niezależnie od tego czy ma się ADN, BSN, MSN czy nawet doktorat z pielęgniarstwa, tytuł zawodowy jest ten sam - RN. Zdaje się ten sam egzamin stanowy (NCLEX). Znów wypowiadasz się w temacie o którym nie masz pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studentki pielegniarstwa, ktore uczylem logiki na akron u w 1989 roku mowily mi ze studia trwaja "normalnie" 4 lata - podaje wiec zrodlo "glupot"

Poczciwa Wikipedia w tym temacie nie kłamie: http://en.wikipedia.org/wiki/Nursing#Educational_and_licensure_requirements

nastepne zrodlo, wg ktorego trwaja dluzej niz 2 lata ( w zaleznosci od "sytuacji" ale kazdy ma jakas "sytuacje") cytuje powyzej-niejaka Jackie (ta od zwierzatek chyba ?)

W swoim pierwszym poście kategorycznie twierdziłeś, że pielęgniarka potrzebuje 4 a nawet 6 lat studiów i że dwuletnie szkoły to scam. Każdy może się pomylić, ale dodatkowe sarkastyczne przypierdnięcia są zabawne tylko wtedy, gdy podaje się sprawdzone informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz byc zawsze takim ass****? wszystko wiesz wszystkim sie chwalisz Niby masz doktorat a leczysz sie na koszt panstwa?

kolego musisz pogodzic sie z faktem ze tytul naukowy zazwyczaj nie idzie w parze z poziomem etycznym i moralnym: ja sluze tu zywym przykladem, od urodzenia bylem asshole i moze nie jestem z tego az tak dumny ale przynajmniej swoja osoba swiadcze o tym, ze polacy to zazwyczaj assholes, na domiar zlego lecze sie na koszt panstwa a dokladniej podatnikow takich jak tomek kolodziej ( mam nadzieje ze jestes tu legalnie i placisz podatki ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczciwa Wikipedia w tym temacie nie kłamie: http://en.wikipedia....re_requirements

W swoim pierwszym poście kategorycznie twierdziłeś, że pielęgniarka potrzebuje 4 a nawet 6 lat studiów i że dwuletnie szkoły to scam. Każdy może się pomylić, ale dodatkowe sarkastyczne przypierdnięcia są zabawne tylko wtedy, gdy podaje się sprawdzone informacje.

ja niczego nie stwierdzam "kategorycznie" ( na szczescie nie mam predyspozycji do "rzadzenia" tak jak ty)

4-6 lat studiow, ktore powinny zajac rok gora dwa to pikus spytaj pierwszego lepszego polskiego "studenta" a powie ci, ze zazwyczaj studiuje sie 10 lat ( no, w kazdym razie do 35 roku zycia)

tacy wlasnie "studenci" ( i do tego prawa i administracji) skasowali mi mieszkanie w lublinie a do tego obsypywali balkony sasiadow ponizej butelkami po wodce i piwie

Ale mam z wami ubaw....hehehe

z usmiechem jak to mowia pracuje sie lepiej

obawiam sie tylko, ze mnie wreszcie "zbanujecie" ( nastepny paszport w jedna strone ? czemu nie ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwa lata dostajes Associates Degree (1wszy stopien jak licenciat), I po tym musis brac egzamin NCLEX-RN. Nursing nie jest 4 tetnie moze byc ale to juz taki plus. Po egzaminu NCLEX-RN jestes pelna pielegniarka jako Registered Nurse I mozes szukac pracy.

Nie sulchaj tam makdonalda cos tam gupstwa gada:P

Jesli mazs RN nie ciezko jest w Europie Pracowac bo juz raz gdzies bylas pielegniarka.

Informacie o Programow:

http://www.gatewaycc...isteredNursing/

Dokladnie tak jest jak piszesz:)

Sama mam bliska kolezanke ktora chce byc pielegniarka i wlasnie po 2 latach szkoly bedzie miala juz zawod.

W sumie jezeli jest to Twoja pasja to jest to dobra droga aby w 2 lata miec calkiem niezle oplacalny zawod:)Ma to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze przeczytac wytluszczony druk z wycinka z witryny

A person that wants to become a registered nurse has a multitude of options for gaining the education necessary for licensure. Minimally, to become a registered nurse, you will need an Associate of Science in Nursing (or ASN) degree, usually obtained by completing a two-year nursing program at an accredited college for nursing. Licensed practical nurses may be able to take fewer classes than others with no nursing experience to obtain an Associate of Science in nursing degree and become a registered nurse.

Although an Associate of Science in nursing degree will impart the technical skills and knowledge needed to become a registered nurse in a technical nursing practice, for many people who plan to become a registered nurse, an Associate of Science in nursing degree is only the first step in their education. A Bachelor of Science in nursing can be obtained by completing a four-year program at an accredited nursing school. Many jobs for registered nurses will require a Bachelor of Science in Nursing (or a BSN) degree in addition to licensure in order to consider an applicant.

A person wishing to become a registered nurse with no prior nursing education or experience would need to complete four years of schooling to receive this degree. The first two years would be spent primarily fulfilling general education requirements, while the second two years would focus almost exclusively on nursing classes. Students who have prior nursing education (such as an ASN) or experience as a licensed practical nurse may receive some credit towards their Bachelor of Science in Nursing and therefore require less classroom time to enter the field of registered nursing.

wiecej w linku

http://www.become-a-...ered-nurse.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...