Skocz do zawartości

Zielona Karta - Czy Mam Szansę?


piklas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiałem się, w którym miejscu założyć ten temat i mam nadzieję, że dobrze wybrałem. Na samym początku chciałbym opisać swoją sytuację i pomysł na przyszłość. W następnym roku mam zamiar wybrać się do Stanów na kurs języka angielskiego (Intensive English). Na miejscu mieszka mój wujek (syn siostry mojego dziadka) - ma on obywatelstwo amerykańskie. Następnym krokiem, który chciałbym postawić byłoby staranie się o pozwolenie otwarcia własnego przedsiębiorstwa. Na samym początku mam zamiar zająć się hodowlą krewetek słodkowodnych i ich dystrybucją po tamtejszych sklepach zoologicznych. W późniejszym czasie doszłoby zapewne do otwarcia własnego punktu sprzedaży.

Tak w skrócie wygląda mój plan. Niestety wiem, że w praktyce będzie mi bardzo ciężko o pozwolenie na dłuższy pobyt w stanach więc w tym miejscu proszę was o udzielenie mi jakichkolwiek rad. Wiem, że z wyjazdem i podjęciem nauki nie będzie problemu, ale podczas próby otrzymania pozwolenia na otworzenie takiego interesu problemy na pewno się pojawią. Czy powinienem spróbować ubiegać się o zieloną kartę (pokrewieństwo z obywatelem USA) czy może starać się o wizę pracowniczą, która pozwoliłaby mi na otwarcie własnego biznesu? Mam nadzieję, że dzięki waszej pomocy uda mi się ziścić swoje marzenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej kategorii rodzinnej, w której mógłbyś się starać o zieloną kartę.

O wizę pracowniczą dla Ciebie może wystąpić pracodawca, jeśli na miejscu nie ma nikogo, komu mógłby powierzyć wykonywanie takiej pracy.

Na ten kurs to jedziesz na jakiej wizie? Na jak długo?

Wiza turystyczna wiadomo do czego służy, więc otwieranie przedsiębiorstwa i zarabianie nie wchodzi w grę.

Poza tym założyłeś wątek w zielonej karcie przez losowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze wyslesz zgloszenie na loterie wizowa - wygrasz a do tego bedziesz zaproszony na rozmowe ;) bo chyba slyszales o takiej mozliwosci?

moze ta osoba zna dobrego adwokata od spraw wizowych?

bo jest taka strona rzadowa na temat wiz,itd

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

poczytaj tez forum w dziale praca,wizy pracownicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...