Skocz do zawartości

Małżeństwo Z Kimś Kto Został Obywatelem Rok Temu I Pare Innych Pytań


blamu2

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Przegladalem bardzo wiele stron internetowych na temat wymagan jakie powinny spelniac osoby zawierajace zwiazek malzenski. I w jednej przeczytalem cos co troche mnie zmartwilo ale na zadnej innej stronie tego punktu nie widzialem. Oczywiscie teraz nawet nie moge tego znalezc ale pamietam dokladnie ze bylo napisane cos w tym guscie:

"obywatel za ktorego wychodzisz za maz/zenisz sie powinien byc obywatelem amerykanskim przez conajmniej 3 lata, nie krocej"

W tych stronach informacyjnych szczegolnie amerykanskich zawsze zakladaja ze ten ktos jest obywatelem od urodzenia wiec moze dlatego nigdy o tym nic nie jest napisane. Czy naprawde tak jest? Osoba musi byc obywatelem przynajmniej 3 lata?

Moja sytuacja jest nastepujaca i bardzo prosze o rade.

Zaczalem studia wszystko legalnie na wizie F1 mniej wiecej pol roku przed tym calym kryzysem finansowym, dolar byl jakos po 2.3zl. Mialem jedno stypendium ale nie pokrywalo wszystkiego i moi rodzice tez duzo placili z kieszeni. Dolar skoczyl w kryzysie do 3.2zl i zaczely sie straszne problemy finansowe w mojej rodzinie glownie przeze mnie wiec nie moglem dokonczyc studiow. Juz wybieralem sie spowrotem do polski kiedy nagle dostalem swietna oferte pracy (jestem informatykiem), mialem SSN z pracy na kampusie, pracy szukalem myslac o internship ale wiedzac co sie swieci podjalem ja nie mowiac nic szkole. Wiec zamiast wracac do Polski przeprowadzilem sie do innego miasta i podjalem ta prace. Mam dziewczyne ktora jest z pochodzenia Wietnamka i zyje w USA jakies 8 lat i caly jej pobyt byl zawsze legalny. Troche ponad rok temu zostala obywatelem. Ona konczy jeszcze te studia na tej samej uczelni do ktorej chodzilem ja. A ja pracuje juz gdzies tak 5ty miesiac w tej pracy. Chcialbym zalegalizowac moj pobyt, ktory jest nielegalny w sumie tylko moze 2 miesiace (chociaz to pewnie nie ma znaczenia) po przez malzenstwo z moja dziewczyna. No to jak juz wiecie to kilka pytan.

1. (te same glowne pytanie co u gory) Czy ona musi byc obywatelem przez 3 lata zanim bede mogl dzieki niej dostac zielona karte?

2. Czy przez to ze jest studentem i jeszcze nie pracuje to w ogole ma sens? Bo slyszalem ze trzeba spelniac jakies tam wymagania zarobkowe. Chociaz ja zarabiam na pewno wystarczajaca na nas oboje.

3. Czy strace prace kiedy zloze papiery o zielona karte? Bo przeciez dowiedza sie ze teraz pracuje nielegalnie skoro mam mowic prawde na interview. Nie chce tracic mojej obecnej pracy, jest swietna i dzieki niej moge miec swietna przyszlosc w branzy.

4. Co sie stanie jezeli zloze papiery po malzenstwie a oni mi odmowia z jakiegos powodu? Beda miec moj adres i moje wszystko. Czy strace wtedy prace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. (te same glowne pytanie co u gory) Czy ona musi byc obywatelem przez 3 lata zanim bede mogl dzieki niej dostac zielona karte?

Nie, nie ma takiego wymogu.

2. Czy przez to ze jest studentem i jeszcze nie pracuje to w ogole ma sens? Bo slyszalem ze trzeba spelniac jakies tam wymagania zarobkowe. Chociaz ja zarabiam na pewno wystarczajaca na nas oboje.

Sponsor (tutaj twoja zona) musi faktycznie spelnic wymagania finansowe, ale zawsze istnieje mozliwosc wspolsponsorowania przez osobe o wystarczajacym dochodzie.

3. Czy strace prace kiedy zloze papiery o zielona karte? Bo przeciez dowiedza sie ze teraz pracuje nielegalnie skoro mam mowic prawde na interview. Nie chce tracic mojej obecnej pracy, jest swietna i dzieki niej moge miec swietna przyszlosc w branzy.

Niczego nie stracisz. Nie klam i przyznaj sie do pracy. Nielegalna praca jest wybaczana przy staraniu sie io zielona karte po slubie z obywatelem USA.

4. Co sie stanie jezeli zloze papiery po malzenstwie a oni mi odmowia z jakiegos powodu? Beda miec moj adres i moje wszystko. Czy strace wtedy prace?

Nie daj im powodu do odmowy. I zacznij czytac forum.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blamu2 na tym forum bylo juz wiele przypadkow ze ktos dostal certyfikat na obywatelstwo i juz byly papiery skladane na sponsorowanie zony-meza

jesli bedziesz miec na tyle czasu i ochoty to znajdziesz takie posty na forum..

Jak juz Jim napisal o wspolsponsorowaniu to moze byc osoba ktos bliski jak i obcy np z ulicy

w dziale zielona karta.emigracja masz wiele tematow o legalizacji pobytu i pamietaj ze TY przylecialas na F-1 i tutaj musisz poszukac co wpisac w papiery ze jak juz nie chodzisz do szkoly,bo to jest wazne ...

Ty sie martwisz ze stracisz prace jak Ci papiery odrzuca a nie martwisz sie tym ze Ci moga nakazac wyjazd z USA ..chyba ze Ci odrzuca za brak pewnych papierow a ze nie slub jest na papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sie martwisz ze stracisz prace jak Ci papiery odrzuca a nie martwisz sie tym ze Ci moga nakazac wyjazd z USA ..chyba ze Ci odrzuca za brak pewnych papierow a ze nie slub jest na papiery.

Oczywiscie tym tez sie martwie, ze strata pracy i tak bym musial wrocic nawet jakby mi nie kazali bo nikt mnie tu nie utrzyma. Slub nie jest wylacznie zebym dostal papiery, i tak bysmy sie pobrali moze jedynie nie tak wczesnie. Za co grozilby nakaz wyjazdu? Jezeli pomysla ze udajemy tak?

Wiem ze jest duzo takich tematow szczegolnie na takim forum ale nie jestem ekspertem. Co jezeli w moim przypadku jeden jakis fakt wyglada inaczej i nie mozna tego tak zrobic? Nie chcialem ryzykowac wiec napisalem wlasny temat.

Dzieki za szybkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...