Skocz do zawartości

Dui - Brać Prawnika, Jakie Koszta?


robi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

uu to niestety ci nic nie pomoge jedyne co cie moge "pocieszyc" to ze to podobno najdroższy court;/ w kazdym razie powodzenia. z tego co gadaja w chicago to dobrze wziac adwokata a jak wezmiesz dobrego to i cie wybroni. no ale wiadomo jak policja ma niezbite dowody ze byles pijany to jedyne co to moze ci wywalczyc mniejsza kare. powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uu to niestety ci nic nie pomoge jedyne co cie moge "pocieszyc" to ze to podobno najdroższy court;/ w kazdym razie powodzenia. z tego co gadaja w chicago to dobrze wziac adwokata a jak wezmiesz dobrego to i cie wybroni. no ale wiadomo jak policja ma niezbite dowody ze byles pijany to jedyne co to moze ci wywalczyc mniejsza kare. powodzenia!!

podam przyklad z ostatnich dni: mam klientke w Chicago, miala trzecie DUI. Prywatny adwokat (ponoc bardzo dobry) za jedyne $12,000 stwierdzil, ze idzie na 3 lata siedziec i taka chcial zawrzec ugode z prokuratorem. Dziewczyna nie miala zeby mu zaplacic ostanie $2,000 wiec adwokat powiedzial, ze on sie wycofuje ze sprawy, bo nie bedzie czekal na pieniadze 2 tygodnie. Kobieta skierowala sie do obroncy publicznego. Ten za darmo wywalczyl 5 lat probation. Nie jail tylko probation. Nie musze mowic co dla czlowieka znaczy siedzenie w wiezieniu a co probation. Nie pochwalam tego co zrobila - kazdy jest kowalem swojego losu, ale chce pokazac skutecznosc prywatnych adwokatow (z czym mialam do czynienia non stop w sadzie imigracyjnym). Nie jestem przeciwko wszystkim adwokatom, ale wszyscy wiemy jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam przyklad z ostatnich dni: mam klientke w Chicago, miala trzecie DUI. Prywatny adwokat (ponoc bardzo dobry) za jedyne $12,000 stwierdzil, ze idzie na 3 lata siedziec i taka chcial zawrzec ugode z prokuratorem. Dziewczyna nie miala zeby mu zaplacic ostanie $2,000 wiec adwokat powiedzial, ze on sie wycofuje ze sprawy, bo nie bedzie czekal na pieniadze 2 tygodnie. Kobieta skierowala sie do obroncy publicznego. Ten za darmo wywalczyl 5 lat probation. Nie jail tylko probation. Nie musze mowic co dla czlowieka znaczy siedzenie w wiezieniu a co probation. Nie pochwalam tego co zrobila - kazdy jest kowalem swojego losu, ale chce pokazac skutecznosc prywatnych adwokatow (z czym mialam do czynienia non stop w sadzie imigracyjnym). Nie jestem przeciwko wszystkim adwokatom, ale wszyscy wiemy jak jest...

Na marginesie wyjasnie , ze "probation" oznacza wyrok w zawieszeniu. W tym przypadku "zawiasy" byly na 5 lat. Karina nie wspomniala jak duzy wyrok. ( Jesli nie idzie sie siedziec to nie ma "sentencing session" tylko podaje sie , w jakich granicach, np. 2 do 4 lat). W Stanach "probation" jest przestrzegana o wiele scislej niz np. w Polsce. Istnieje tu nawet profesja "probation officer". Jest to osobnik, ktory niemal na codzien pilnuje czy aby delikwent nie wykrecil znow jakiegos numeru. Jesli tak to od razu sie go puszkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz z tym do publicznego obroncy, on bedzie wiedzial co robic i jak. Nie rob nic sam.

Z tego co wyczytałem to sam nie mam możliwości udać się do publicznego obrońcy. Jedynie sąd może mi go przyznać jeśli moje dochody będą odpowiednio niskie. Znalazłem coś takiego:

"The Public Defender is appointed by a judge for people who cannot afford to hire a private attorney. At your first court appearance, the court will have you fill out an Affidavit of Assets and Liabilities to see if you are financially able to hire a private attorney. It is up to the judge to determine whether or not the Public Defender will be appointed. If you are in custody, the Public Defender is usually appointed unless private counsel has already been retained. If you have retained counsel but are unable to afford his or her continued representation, inform the court as soon as possible that you would like a Public Defender."

http://www.co.cook.il.us/portal/server.pt/community/public_defender%2C_law_office_of/260/frequently_asked_questions/368

Jest może jakaś inna forma bezpłatnego skorzystania z usług obrońcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...