Skocz do zawartości

Wypożyczenie Samochodu Czy Inny Transport


Jacob87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Weź tego "toll device'a", inaczej na każdej bramce autostradowej (a miejscami jest ich sporo) będziesz stał w kolejce szukając drobnych.

Z tym urządzeniem jedziesz sobie express lane i patrzysz z politowaniem na tych, którym było żal paru dolarów na ez-pass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz dodatkowo, ale opłaty na autostradzie są niższe, więc przy opłacie maksymalnej 10 USD to się pewnie wyrówna.

Co do pobierania, to u mnie kasowali naliczone opłaty co parę dni, co oznacza, że to urządzenie wysyła identyfikator do bramki, a nie zbiera informacje w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mistrzu od mało istotnych - to co powiesz na to - poszedłem zdać na Ohio State DL - zdałem teoretyczny po którym normalnie tutaj dostaje się learner's permit. Mi state trooper w exam station powiedział że nie potrzebuje go, bo mam polskie i mogę na nim jeździć... I co Ty na to ?

To samo i mnie powiedzieli kiedy wyladowalismy w Ohio w kwietniu 1987

Na polskim prawku jezdzilem do czasu kiedy musialem zrealizowac moj pierwszy "paycheck"

Czyli okolo roku :)

Byly to piekne czasy bo mimo kilku "zatrzyman" (szybkosc, czerwone swiatlo, "cutting other drivers") nie dostalem ani jednego mandatu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn wypożyczył samochód w Stanach ,został zatrzymany przez Policję i znalazł się w Sądzie bo nie miał Międzynarodowego Prawa Jazdy.

kzielu-Jesteś bardzo przemądrzały ale wyjątkowo mało inteligentny swoim poniżaniem innych.

ale ten "kuzyn" to chyba tego auta nie wypozyczyl w Stanach tylko w NYC....?

Jak mój kolega pojechał z międzynarodowym prawej jazdy do wypożyczalni to wpisali mu imię "Starostwo" i nazwisko "Powiatowe". Na własne oczy widziałem...

hehe... i w razie czego szukaj takiego jak wiatru w polu (tzn. oops.... jak wiatru na starostwie)

Jak ja się raz meldowałam w hotelu w Londynie (ale tym brytyjskim), to sami spisali sobie dane z dowodu i nazywałam się Rzeczpospolita Polska :D

no to ciebie juz nie mozna bylo pomylic z nikim innym :)

no no ale widzę dyskusja się rozwinęła - cieszy mnie to bardzo, ja byłem wczoraj i załatwiłem już sobie prawo jazdy międzynarodowe - śmieszne pieniądze (ważne do 2014 roku) a lepiej mieć bo nigdy nic nie wiadomo...

co do auta zarezerwowałem sobie na tej stronie: https://www.nationalcar.com/

oferta wygląda tak: http://imageshack.us.../511/autol.jpg/

wydaje mi się, że wszystkie ubezpieczania i inne duperelki już są dołączone do tej oferty i nie powinienem być już niczym zaskoczony przy wypożyczaniu, czy jednak jest tam coś na co lepiej jeszcze zwrócić uwagę?

Do wyboru jeszcze w Modify Additional Items:

Toll Pass Device ($2.50/Day; $10.00/Week; $10.00/Max Amt) - co chyba nie jest potrzebne

oraz

Upfront Fuel - nie wiem o co w tym chodzi :/

na obrazku jest chyba yaris sedan ale maly to i slabo widac

poza tym to nie sa koszty na miesiac tylko na 3 tygodnie....

"upfront fuel" chyba oznacza, ze nie musisz odstawic autka z pelnym zbiornikiem (money maker dla wypozyczalni tak apropos)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na obrazku jest toyota corolla - wybrałem bo sam w Polsce taką jeżdze, choć najtaniej z oferty był chevrolet aveo, mam nadzieje jednak że toyota będzie oszczędniejsza jeśli chodzi o spalanie

koszt jest na 3 tygodnie, tak wyliczyłem dni użytkowania

Czyli warto brać ten "upfront fuel" - czy się opłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tylko zatankuj samochód przed oddaniem. Tylko nie daj się nabrać na stację na Federal Circle przy JFK, ceny sporo wyższe jak w NYC i jeszcze do tego kolejki (ja tak się zrobiłem, ale i tak wyszło taniej niż ceny wypożyczalni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...