Skocz do zawartości

Wypożyczenie Samochodu Czy Inny Transport


Jacob87

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, mistrzu od mało istotnych - to co powiesz na to - poszedłem zdać na Ohio State DL - zdałem teoretyczny po którym normalnie tutaj dostaje się learner's permit. Mi state trooper w exam station powiedział że nie potrzebuje go, bo mam polskie i mogę na nim jeździć... I co Ty na to ?

I może jeszcze na to :

Motorists who are residents of other nations and who are bona fide tourists

visiting the United States may drive up to one year with their own national license

plates (registration tags) on their vehicle and with their own driver license. (United

States motorists may drive in foreign countries under the same conditions.)

Every visiting motorist from a ratifying country should also carry an

International Driving Permit, but this is not obligatory. This permit, printed in

the official languages of the United Nations, is helpful when local police speak

only one language and may be essential in case of emergency. Even with an

International Driving Permit, visiting motorists must have a valid license issued

in their country of residence.

Mam nadzieję że czaisz co to znaczy "not obligatory". Dla ułatwienia dodam że są to cytaty z Digest of Ohio Motor Vehicle Laws...

Niestety wygląda na to że Twoje wpisy sa mało istotne i z reguły prowadzą do dezinformacji...

kzielu wszystko sie zgadza pod warunkiem ze nie wypozyczasz auta z wypozyczalni.

Jesli chcesz auto wypozyczyc w wypozyczalni zarowno w USA jak i w Polsce wymagane jest dodatkowo miedzynarodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Warunki wynajmu samochodu.

Aby wypożyczyć samochód potrzebne są: prawo jazdy (driving license), karta kredytowa (Visa, Master Card, American Express etc) i ukończone 25 lat. W przypadku turystów z Polski, wystarczy polskie prawo jazdy, wykupienie dodatkowego tzw międzynarodowego prawa jazdy. Jeżeli ktoś nie ma karty kredytowej lub nie ma skończonych 25 lat to powinien się upewnić jakie są szczegółowe przepisy w takiej sytuacji w danej wypożyczalni.

Posiadanie międzynarodowego prawa jazdy reguluje konwencja o ruchu drogowym .

Niestety wygląda na to ,że niektóre wpisy są mało istotne i prowadzą do dezinformacji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki wynajmu samochodu.

Aby wypożyczyć samochód potrzebne są: prawo jazdy (driving license), karta kredytowa (Visa, Master Card, American Express etc) i ukończone 25 lat. W przypadku turystów z Polski, wystarczy polskie prawo jazdy, wykupienie dodatkowego tzw międzynarodowego prawa jazdy. Jeżeli ktoś nie ma karty kredytowej lub nie ma skończonych 25 lat to powinien się upewnić jakie są szczegółowe przepisy w takiej sytuacji w danej wypożyczalni.

Niestety wygląda na to ,że niektóre wpisy są mało istotne i prowadzą do dezinformacji. :)

Daj spokój... Zacytowałem Ci prawo stanowe a Ty przytaczasz jakieś bzdurne cytaty z internetu, w dodatku polskiego...

kzielu wszystko sie zgadza pod warunkiem ze nie wypozyczasz auta z wypozyczalni.

Jesli chcesz auto wypozyczyc w wypozyczalni zarowno w USA jak i w Polsce wymagane jest dodatkowo miedzynarodowe.

Na podstawie czego ? Regulaminu wypożyczalni ? Zacytowałem prawo stanowe - akurat w OH jest tak, może gdzie indziej jest inaczej, niemniej jednak cytaty z internetu (szczególnie polskiego) są raczej komiczne w tej sytuacji...

Aha - wypożyczeń z Hertza miałem kilkadziesiąt na polskie PJ (w zeszłym roku dostałem status Five Star Gold), wypożyczałem też z National i Thrifty...

A - i żeby było weselej to obydwa razy jak mnie policja zatrzymała jechałem wypożyczonymi samochodami - raz w OH, raz w NC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na obrazku jest toyota corolla - wybrałem bo sam w Polsce taką jeżdze, choć najtaniej z oferty był chevrolet aveo, mam nadzieje jednak że toyota będzie oszczędniejsza jeśli chodzi o spalanie

koszt jest na 3 tygodnie, tak wyliczyłem dni użytkowania

Czyli warto brać ten "upfront fuel" - czy się opłaca?

byc moze jest to corolla - biale na bialym i male i do tego moj nienajlepszy wzrok nie pomagaja w identyfikacji

polecam ( zreszta sam tym autkiem jezdzisz...)

corka dostala od nas taka corolle (rocznik 2003 ale kupilismy w lecie 2002)) i bila ja dosc mocno i to kilka razy

pierwsza stluczka to bylo walniecie z szybkoscia okolo 40mph w pokaznych rozmiarow murowana kolumne

z cegiel, na ktorej spoczywala skrzynka pocztowa - cegiel nawet nie dalo sie pozbierac, skrzynka pocztowa

wyladowala na jakims drzewie a corolla miala troche pogiety blotnik, peknieta pokrywe zderzaka

i pekniety "drive shaft" ( wszystko naprawione w ciagu dnia po otrzymaniu czesci)

druga "stluczka" to kolizja z vanem na parkingu - corolla uderzona dokladnie w to samo miejsce ( ouch!)

i jeszcze kilka innych przygod

w kazdym razie autko nastukalo okolo 200 000 mil sluzylo corce prawie do konca studiow i jeszcze je sprzedala za okolo $ 3000( no ale ona juz wtedy zajmowala sie zawodowo sprzedawaniem toyot...hehehe)

corolla jest niezwykle ekonomiczna w spalaniu benzyny

kiedy oddalismy corce corolle to sami kupilismy nowego yarisa sedan - byl rok 2007

autko doskonale wykonane z osiagami na autostradzie rzedu 45mpg

niestety rok temu malzonka go skasowala ( zle wziela zakret) wiec kupilem jej nastepne

nowe autko - 2010 yaris sedan i troche inny kolor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój... Zacytowałem Ci prawo stanowe a Ty przytaczasz jakieś bzdurne cytaty z internetu, w dodatku polskiego...

Na podstawie czego ? Regulaminu wypożyczalni ? Zacytowałem prawo stanowe - akurat w OH jest tak, może gdzie indziej jest inaczej, niemniej jednak cytaty z internetu (szczególnie polskiego) są raczej komiczne w tej sytuacji...

Aha - wypożyczeń z Hertza miałem kilkadziesiąt na polskie PJ (w zeszłym roku dostałem status Five Star Gold), wypożyczałem też z National i Thrifty...

A - i żeby było weselej to obydwa razy jak mnie policja zatrzymała jechałem wypożyczonymi samochodami - raz w OH, raz w NC.

Uważam ,że każdy sam podejmie decyzję czy kierować się informacjami np.polskiego MSZ czy Twoimi informacjami .

"Bzdury z Polskiego internetu" jak to oceniłeś są o wiele bardziej prawdziwe i pomocne niż informacje z Ohio . 99% Polaków którzy wyruszą do USA na pewno nawet nie wiedzą gdzie Twoje Ohio się znajduje na mapie.To ,że policjant w Ohio Cię zatrzymał i wystarczyło polskie PJ nie oznacza ,że międzynarodowe PJ nie jest wymagane.Po prostu wiedział ,że jest to autentyczny dokument i nie potrzebował dokumentu w j.angielskim albo mogło być tak ,że dałbyś mu legitymację KGW i też by uznał. Poczytaj kolejne "bzdury" http://formalnosci.p...na-je-uzyskac/1 . Jeżeli tak uważasz ,że to międzynarodowe prawo jazdy jest niepotrzebne to mi odpowiedz gdzie jest potrzebne ? A może w ogóle powinno być zaniechane jego wydawanie wszędzie na świecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wetnę się trochę w temat... Jak my chciałyśmy wypożyczyć samochód, to na stronie wypożyczalni (już nie pamiętam której, bo to koleżanka wypożyczała) było napisane, że potrzebne jest prawo jazdy.

Ponieważ niewiele to kosztuje, to wydaje mi się, że lepiej je mieć. Lepiej mieć jeden papier za dużo, niż jeden za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ,że każdy sam podejmie decyzję czy kierować się informacjami np.polskiego MSZ czy Twoimi informacjami .

"Bzdury z Polskiego internetu" jak to oceniłeś są o wiele bardziej prawdziwe i pomocne niż informacje z Ohio . 99% Polaków którzy wyruszą do USA na pewno nawet nie wiedzą gdzie Twoje Ohio się znajduje na mapie. Poczytaj kolejne "bzdury" http://formalnosci.p...na-je-uzyskac/1 . Jeżeli tak uważasz ,że to międzynarodowe prawo jazdy jest niepotrzebne to mi odpowiedz gdzie jest potrzebne ? A może w ogóle powinno być zaniechane jego wydawanie wszędzie na świecie :)

no bez przesady ohio jest prawie wielkosci polski tyle ze mieszka w nim

1/4 populacji vs. polska

kazde dziecko w czwartej klasie w polsce wie gdzie na mapie jest ohio

niestety zaden prawie czwartoklasista z ohio nie wie gdzie na mapie lezy polska

tak na marginesie, mieszkamy w ohio od cwierc wieku

podrozowalismy po calych stanach i ohio nie zamienilbym na zadne inne miejsce w ameryce

wiele przepisow w orc ( ohio revised code) jest niezwykle liberalne w porownaniu z pozostalymi stanami

trudno mi nawet powiedziec dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ,że każdy sam podejmie decyzję czy kierować się informacjami np.polskiego MSZ czy Twoimi informacjami .

"Bzdury z Polskiego internetu" jak to oceniłeś są o wiele bardziej prawdziwe i pomocne niż informacje z Ohio . 99% Polaków którzy wyruszą do USA na pewno nawet nie wiedzą gdzie Twoje Ohio się znajduje na mapie.To ,że policjant w Ohio Cię zatrzymał i wystarczyło polskie PJ nie oznacza ,że międzynarodowe PJ nie jest wymagane.Po prostu wiedział ,że jest to autentyczny dokument i nie potrzebował dokumentu w j.angielskim albo mogło być tak ,że dałbyś mu legitymację KGW i też by uznał. Poczytaj kolejne "bzdury" http://formalnosci.p...na-je-uzyskac/1 . Jeżeli tak uważasz ,że to międzynarodowe prawo jazdy jest niepotrzebne to mi odpowiedz gdzie jest potrzebne ? A może w ogóle powinno być zaniechane jego wydawanie wszędzie na świecie :)

Tylko że ja prezentuję czystą praktykę - a dokładnie 10 lat praktyki i wypożyczania samochodów na polskie prawo jazdy - które swoją drogą 1000 razy bardziej przypomina prawo jazdy cywilizowanego kraju niż książeczka którą dają jako międzynarodowe. Co polskie MSZ uważa jest całkowicie nieistotne względem lokalnego prawa i jest to chyba dość oczywiste...

Każdy niech sobie robi co chce, zaszkodzić nie zaszkodzi, niemniej jednak straszenie ludzi że bez tej wiejskiej książki będą poruszać się tu rowerem albo hulajnogą raczej nie przejdzie...

A że 99% polaków podróżujących do US ma ograniczone pojęcie o geografii kraju do którego jadą, psiocząc przy okazji na amerykanów-idiotów nie wiedzących gdzie leży Polska świadczy tylko i wyłącznie o nich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja prezentuję czystą praktykę - a dokładnie 10 lat praktyki i wypożyczania samochodów na polskie prawo jazdy - które swoją drogą 1000 razy bardziej przypomina prawo jazdy cywilizowanego kraju niż książeczka którą dają jako międzynarodowe. Co polskie MSZ uważa jest całkowicie nieistotne względem lokalnego prawa i jest to chyba dość oczywiste...

Każdy niech sobie robi co chce, zaszkodzić nie zaszkodzi, niemniej jednak straszenie ludzi że bez tej wiejskiej książki będą poruszać się tu rowerem albo hulajnogą raczej nie przejdzie...

A że 99% polaków podróżujących do US ma ograniczone pojęcie o geografii kraju do którego jadą, psiocząc przy okazji na amerykanów-idiotów nie wiedzących gdzie leży Polska świadczy tylko i wyłącznie o nich...

hehehe...well said

ale ludzi raczej nie zmienisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój... Zacytowałem Ci prawo stanowe a Ty przytaczasz jakieś bzdurne cytaty z internetu, w dodatku polskiego...

Na podstawie czego ? Regulaminu wypożyczalni ? Zacytowałem prawo stanowe - akurat w OH jest tak, może gdzie indziej jest inaczej, niemniej jednak cytaty z internetu (szczególnie polskiego) są raczej komiczne w tej sytuacji...

Aha - wypożyczeń z Hertza miałem kilkadziesiąt na polskie PJ (w zeszłym roku dostałem status Five Star Gold), wypożyczałem też z National i Thrifty...

A - i żeby było weselej to obydwa razy jak mnie policja zatrzymała jechałem wypożyczonymi samochodami - raz w OH, raz w NC.

Ja odpowiadam na postawie mojego wlasnego doswiadczenia jesli idzie o Polske.

wypozyczalem przez hertz z NYC wraz z biletem i musialem przedstawic tutejsze i miedzynarodowe. tak wymagali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...