Skocz do zawartości

Ile Pieniędzy Zabrać Ze Sobą - Green Card


minimalist300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

przejrzałem forum i nie znazlazłem odpowiedzi na to konkretne pytanie. Ile pieniędzy powinno się mieć na przyjazd do USA - wylosowanie zielonej karty(okolice NYC lub bezpośrednio NYC) nie mając znajomych. Wiem, że zależne jest to od sytuacji więc dodam, że jeśli wylosuję zieloną kartę będę miał 24 lata w dniu wyjazdu, skończyłem studia informatyczne, aktualnie mieszkam w Wielkiej Brytanii (język angielski - komunikatywny - nie do końca poprawny gramatycznie). Zapytam od razu o to ile wg was będzie wystarczającą kwotą dla konsula. Po przyjeździe oczywiście chciałbym doszkolić angielski jeśli będzie to możliwe - mogę w tym czasie pracować byle gdzie, aby tylko godziny umożliwiały mi naukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

kasa na zycie i kasa aby pokazac na rozmowie.

Bo mozesz miec i 1000 dol w kieszeni i cos wynajmiesz np pokoj ;)

ale juz na rozmowie moze byc za malo ,chociaz i tak Konsul patrzy czy sie kwalifikujesz np .wyksztalcenie ,potem czy dasz sobie rade w USA a kasa jest aby takim dodatkiem do tego.

Mozna podac tzw widelki w kasie a nie ze tyle masz miec na zycie

bo nie wiadomo czy palisz,czy lubisz gdzies wyjsc-dyskoteka itd

czy obedziesz sie bez samochodu przez jakis czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6 dzięki za szybką odpowiedź. Dopóki nie znajdę pracy, raczej nie będę się rozbijał po klubach... Co do palenia to nie palę, przez ostatnie 6 miesięcy w UK wypiłem łącznie może z 6 piw i kilka drinków. Chodzi mi o swobodny oszczędny start. Co do wykształcenia spełniam wymagania w 100% (jak i wszystkie inne), poza tym aktualnie jestem w UK i radzę sobie lepiej niż się spodziewałem. Poza tym posiadam też 2 letnie doświadczenie zawodowe w jednym z większych globalnych banków (praca w pl). P.S. ponieważ obroniłem się we wrześniu nie byłem jeszcze w pl w celu odebrania dyplomu i przetłumaczenia go na język angielski. Czy przed wizytą u konsula dokumenty potwierdzające wykształcenie muszą być w języku angielskim (na mojej uczelni trochę to trwa), czy wystarczy tłumaczenie przysięgłe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem forum i nie znazlazłem odpowiedzi na to konkretne pytanie. Ile pieniędzy powinno się mieć na przyjazd do USA - wylosowanie zielonej karty(okolice NYC lub bezpośrednio NYC) nie mając znajomych. .... Zapytam od razu o to ile wg was będzie wystarczającą kwotą dla konsula.

Na jednej ze stron wyczytałem, że powinno się mieć fundusze na minimum rok czasu na utrzymanie siebie i ewentualnie rodziny.

http://www.green-car...hlavna_text.htm

oraz na stronie ambasady

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/public_charge.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Zapytam od razu o to ile wg was będzie wystarczającą kwotą dla konsula.

pytanie jest takie "polskie" i z rzewnoscia zaczynam wspominac dawne peerelowskie czasy

tylko, ze amerykanski konsul to nie polski doktor

tutaj po prostu NIE BIORA

Wszystkie, ktore masz

hehehe.......czyli VA BANK!

sly6 dzięki za szybką odpowiedź. Dopóki nie znajdę pracy, raczej nie będę się rozbijał po klubach... Co do palenia to nie palę, przez ostatnie 6 miesięcy w UK wypiłem łącznie może z 6 piw i kilka drinków. Chodzi mi o swobodny oszczędny start. Co do wykształcenia spełniam wymagania w 100% (jak i wszystkie inne), poza tym aktualnie jestem w UK i radzę sobie lepiej niż się spodziewałem. Poza tym posiadam też 2 letnie doświadczenie zawodowe w jednym z większych globalnych banków (praca w pl). P.S. ponieważ obroniłem się we wrześniu nie byłem jeszcze w pl w celu odebrania dyplomu i przetłumaczenia go na język angielski. Czy przed wizytą u konsula dokumenty potwierdzające wykształcenie muszą być w języku angielskim (na mojej uczelni trochę to trwa), czy wystarczy tłumaczenie przysięgłe?

i dobrze , nie fatyguj sie do polski tylko po to aby odebrac jakis "dyplom"

w ameryce podchodza do takich papirow jak przyslowiowy pies do jeza

oszczedz sobie frustracji

poza tym gratuluje, ze w uk powiodlo ci sie lepiej niz sie spodziewales

poprosze ksiedza u nas w parafii, zeby sie pomodlil aby w ameryce tez ci sie

tak powiodlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. a ile to bedzie na 1 rok czasu>jaki rejon USA?>

2. a na stronie Ambasady aby pisze ze ma wystarczyc kasa do znalezienia 1 pracy a wiec juz na 2 dzien mozesz miec prace jak dobrze trafisz a wtedy i za 2 tys sie utrzymasz ;)

Odp 1. myślę że przy dzisiejszych cenach w Polsce można sobie smiało swoje koszty miesięczne pomnożyć przez 12 miesięcy, będą różnice minimalne.

Odp. 2. no a jeśli nie znajdziesz pracy na 2 dzień to pozostanie spanie pod mostem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale to dla Konsula moze byc za malo i co wtedy?jeszcze wiecej kasy wziasc ale jak pokazac ze ta kasa jest moja

pisze to dlatego aby nie bylo tak ze ktos bedzie miec dobrych pare tys dol na koncie a wizy nie otrzyma poniewaz wyjdzie ze ta kasa nie jest jego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...