Skocz do zawartości

Jak Tego Dokonaliście?


Valdi91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od dziecka moim marzeniem był wyjazd i życie w Stanach. Nie wiem dlaczego, po prostu coś jest w tym kraju, co przyciąga moją uwagę i wzbudza moje interesowanie. Od jakiegoś czasu wysyłam aplikacje do różnych firm w odpowiedzi na ich ogłoszenia o pracy na różnych portalach, póki co bez skutku, ale mam nadzieję, że w końcu się uda i będę mógł spełnić swoje marzenie.

Moje pytanie dotyczy ludzi, którzy aktualnie żyją moim snem - mieszkają i pracują w Stanach :) Może niektórzy z Was chcieliby podzielić się swoją historią? Wasz pierwszy wyjazd do U.S.A, czy od razu planowaliście zostać, czy miał być to jedynie wyjazd na określony okres czasu, a jeżeli tak, to co Was zatrzymało. Mile widziałbym również Wasze opinie o życiu w Stanach, czy naprawdę jest takie super jak wszyscy mówią, czy może to całe piękno stworzone zostało przez Hollywoodzkie produkcje filmowe. Obecnie nie znam nikogo, kto mógłby udzielić mi rad co do wyjazdu, więc postanowiłem zwrócić się do starych wyjadaczy :P Nie mam też tyle gotówki, by pozwolić sobie na wyjazd 'w ciemno' i poszukiwanie pracy na miejscu, z resztą to jest nielegalne. Dlatego być może bazując na Waszych doświadczeniach uda mi się otworzyć własną drogę do Ameryki :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie możesz znaleźcić wszędzie. Marzenia są po to żeby je spełniać... masz kogoś w USA? Jeśli bardzo nastawiony na wyjazd to najpierw jedź na krótki czas, załóżmy ze na wizie turystycznej wtedy się przekonasz i dostaniesz odpowiedź. Ja Ci mogę powiedzieć że te pozytywne o USA były jakiś czas temu, jeśli chodzi o typową Polską emigrację. Teraz osoby ze słabym wykształceniem które jadą za tak zwanym chlebem mają o wiele trudniej. Długo by pisać.... Dla mnie to wyjazd do USA był najlepszą decyzją w zyciu i bardzo się cieszę że tak wyszło.

Napisz na priv, chętnie mogę coś pomóc, doradzić - sam kiedyś byłem w podobnej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Od dziecka moim marzeniem był wyjazd i życie w Stanach. Nie wiem dlaczego, po prostu coś jest w tym kraju, co przyciąga moją uwagę i wzbudza moje interesowanie. Od jakiegoś czasu wysyłam aplikacje do różnych firm w odpowiedzi na ich ogłoszenia o pracy na różnych portalach, póki co bez skutku, ale mam nadzieję, że w końcu się uda i będę mógł spełnić swoje marzenie.

Moje pytanie dotyczy ludzi, którzy aktualnie żyją moim snem - mieszkają i pracują w Stanach :) Może niektórzy z Was chcieliby podzielić się swoją historią? Wasz pierwszy wyjazd do U.S.A, czy od razu planowaliście zostać, czy miał być to jedynie wyjazd na określony okres czasu, a jeżeli tak, to co Was zatrzymało. Mile widziałbym również Wasze opinie o życiu w Stanach, czy naprawdę jest takie super jak wszyscy mówią, czy może to całe piękno stworzone zostało przez Hollywoodzkie produkcje filmowe. Obecnie nie znam nikogo, kto mógłby udzielić mi rad co do wyjazdu, więc postanowiłem zwrócić się do starych wyjadaczy :P Nie mam też tyle gotówki, by pozwolić sobie na wyjazd 'w ciemno' i poszukiwanie pracy na miejscu, z resztą to jest nielegalne. Dlatego być może bazując na Waszych doświadczeniach uda mi się otworzyć własną drogę do Ameryki :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Serdecznie pozdrawiam.

To dość trudne pytanie, może zacznij najpierw od przeanalizowania swojej sytuacji w polsce, i tego jakie możliwości będą w USA i co byś chciał osiągnąć w stanach, bo czy Ci się tam będzie podobać musisz sam ocenić będąc na miejscu, na pewno jest tam inaczej, ale w USA też nie jest w brew pozorom lekko zwłaszcza jeżeli masz startować od zera, a już bez legalnego pobytu to polecam ale tylko wycieczkę do USA...Jeżeli nie masz w polsce nic do stracenia a są widoki na legalny pobyt w USA to możesz próbować. Ja też kiedyś marzyłem żeby wyjechać do USA a jak już doczekałem się wyjazdu, po krótkim pobycie (mając tam zieloną kartę) wróciłem do polski, stwierdziłem że nie ma sensu to moje przesiedlanie, wyjeżdżając pierwszy raz do USA na szczęście nie stawiałem na jedną kartę. Jedno jest pewne jeżeli nie pojedziesz tam chociażby na chwilę to nie przestaniesz marzyć o Ameryce, my polacy już tak mamy :). Jednym wystarczy tylko to że są w Ameryce nieważne jak, a inni patrzą jeszcze na to jak się żyje, co robi i kim się jest, oczywiście można też zacisnąć zęby i po długich trudnych latach do czegoś dojść, każdy ma swój sposób na życie..pewne jest że należy spełniać swoje marzenia, ja pomimo tego że wróciłem do polski, wcale nie żałuję że byłem w Stanach, zresztą nadal często tam zaglądam :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam serdecznie.

Od dziecka moim marzeniem był wyjazd i życie w Stanach. Nie wiem dlaczego, po prostu coś jest w tym kraju, co przyciąga moją uwagę i wzbudza moje interesowanie. Od jakiegoś czasu wysyłam aplikacje do różnych firm w odpowiedzi na ich ogłoszenia o pracy na różnych portalach, póki co bez skutku, ale mam nadzieję, że w końcu się uda i będę mógł spełnić swoje marzenie.

Moje pytanie dotyczy ludzi, którzy aktualnie żyją moim snem - mieszkają i pracują w Stanach :) Może niektórzy z Was chcieliby podzielić się swoją historią? Wasz pierwszy wyjazd do U.S.A, czy od razu planowaliście zostać, czy miał być to jedynie wyjazd na określony okres czasu, a jeżeli tak, to co Was zatrzymało. Mile widziałbym również Wasze opinie o życiu w Stanach, czy naprawdę jest takie super jak wszyscy mówią, czy może to całe piękno stworzone zostało przez Hollywoodzkie produkcje filmowe. Obecnie nie znam nikogo, kto mógłby udzielić mi rad co do wyjazdu, więc postanowiłem zwrócić się do starych wyjadaczy :P Nie mam też tyle gotówki, by pozwolić sobie na wyjazd 'w ciemno' i poszukiwanie pracy na miejscu, z resztą to jest nielegalne. Dlatego być może bazując na Waszych doświadczeniach uda mi się otworzyć własną drogę do Ameryki :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Serdecznie pozdrawiam.

nawet czysto teoretycznie. powiedzmy ze potencjalny pracodawca do Ciebie zadzwoni, i spyta: dalczego chcesz pracowac w US? Co odpowiesz? ze masz tak od dziecka? flmow sie naogladales, tak zareaguje kazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...