Skocz do zawartości

Podróż Na Oba Wybrzeża- Sierpień/wrzesień 2012


Chapi

Rekomendowane odpowiedzi

Już spieszę z odpowiedzią moi drodzy.

Nie ukrywam, ze z początku ta oferta była skierowana dla niskobudżetowych podróżników na tego typu forach i wśród takich znalazłem dwie osoby. Nie nastawiamy się na żadne wygody, jedzenie w dobrych restauracjach itp. Dlatego chcę żeby była jasność skąd ta cena :) Poniżej spróbuję przedstawić wstępny kosztorys zabawy.

- Bilety lotnicze na trasie Europa-Nowy Jork tam, Los Angeles- Europa powrót to w tym terminie koszt ok. 2500 zł zakładając że nie będzie żadnych promocji

- Bilet z Nowego Jorku do Los Angeles w jedną stronę kosztuje ok. 500 zł

- Wynajem auta na 4 dni by dostać się na Niagarę, wrócić przez Waszyngton i Filadelfię do NY to koszt ok 360 zł (na jedną osobę, zakładając że będzie czteroosobowa grupa)

- Wynajem auta na Zachodnim wybrzeżu na ok. 18 dni to koszt ok. 1350 zł na osobę

- Paliwo za przejechane 8000 km (samochód średniej klasy palący ok 8,5l/100, benzyna w przeliczeniu ok. 2,2 zł/l) to koszt ok. 500 zł za osobę

- Noclegi w większych miastach (3 x NY, 1 x SF, 2 x LA) poprzez Couchsurfing, czyli darmowe

- Noclegi poza miastami w tanich motelach i hotelach (cena za pokój dwuosobowy w którym spokojnie zmieszczą się 4 osoby to koszt ok. 60$, czyli w przeliczeniu ok. 50 zł za osobę; 21 tego typu noclegów to ok. 1100 zł)

- NY City pass ok. 400 zł

- Karnet do parków narodowych to ok. 64 zł za osobę

- Jakiś park rozrywki (Univ. Studios, cokolwiek) to ok. 200 zł

Daje nam to 7000 zł.

Reszta czyli jedzenie (śniadania wliczone w ceny noclegów, tanie bary, McDonaldy, prowiant z Wall Marta) i pozostałe wstępy można spokojnie ogarnąć za 2000 zł

Suma- 9000 zł

Da się? Da ;)

Tylko tak jak mówiłem, to nie jest oferta dla ludzi lubiących komfort i wygodę.

univ.studio bilet kosztuje 100$ za osobe czyli jakos ponad 300zl..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...