Skocz do zawartości

Podróż Na Oba Wybrzeża- Sierpień/wrzesień 2012


Chapi

Rekomendowane odpowiedzi

Oj widac ze jeszcze nie byles w Stanach... ja na 10 dniowa wycieczke NYC, Filadelfia, DC, wydalem kolo 10 tysi. spalem w tanich motelach i podrozowalem przewaznie pociagami (najtanszymi). tanimi liniami mozna latac za 20 zl po europie ale pamietaj ze nie zawsze sa takie promocje i nie mozna planowac ze polece do mediolanu za 24 zl bo bilet na dany dzien moze kosztowac akurat 500, co do lotu przez toronto - masz paszport biometryczny ? bo ja akurat takiego nie mam i ze starym typem nie moge wkroczyc na terytorium kanady. A co do biletu z NYC do LA za 500 zl to zebys sie nie zdziwil jak podejdziesz do okienka i kaza ci zaplacic 10 razy wiecej.... mi za bilet z trenton do filadelfii na najblizszy pociag zazadali ponad 100 dolarow bo to pospieszny byl... wiec wolalem zaczekac troche i pojechac regionalnym nj transit z przesiadka za pol ceny... Wiec nie zawsze da sie cos planowac najtanszym kosztem bo bilet mozna okazyjnie kupic tu za tyle a tu za tyle.... Nie pisze tego zlosliwie tylko po prostu zebys nie byl zdziwiony... Moim zdaniem za ta kwote taka podroz musisz podzielic na dwa razy bo starczy ci jedynie na wschodnie wybrzeze. a zachodnie nastepnym razem. Do tego dochodzi jeszcze kwestia czy urzednik imigracyjny wpusci cie na terytorium usa - wiec biletow nie mozesz zarezerwowac z wyprzedzeniem.

A to nie wiesz, że wszystko trzeba rezerwować odpowiednio wcześniej (w kraju, przez internet) żeby było taniej? Nie każą mi zapłacić 10 razy więcej, nie podejdę do okienka bo wszystkie sprawy zalatwię w POLSCE. Nie rozumiem też co to znaczy "wiec biletow nie mozesz zarezerwowac z wyprzedzeniem". Jeśli urzędnik mnie zawróci to trudno, ale jeśli wszystko wygląda na to, że jadę tam turystycznie to nie ma na to szans. I właśnie rezerwacje biletów różnego rodzaju są tylko atutem przy rozmowie z urzędnikiem. Wiem, że nie pisałeś tego złośliwie ale nasze sposoby podróżowania jak widać różnią się diametralnie i nie dziwię się że wydałeś 10.000 za 10 dni (no może trochę się dziwie, przeciez nawet z biurem podróży byłoby taniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 miesiące później...

Mam pytanie do autora wątku - gdzie znalazłeś bilety lotnicze na trasie Europa-Nowy Jork, Los Angeles- Europa w tym terminie za 2500 zł bez promocji (chyba, że chodzi Ci o taką cenę w jedną stronę LUB nie wylatujesz z Polski)? Pytam z czystej ciekawości, bo sama się obecnie rozglądam (PL-LAX, LAX-PL) i na sierpień ciężko cokolwiek znaleźć poniżej 5 tys., na wrzesień-październik Lufthansa ma ceny w granicach 2900-3500 (w interesujących mnie datach), nawet do ponad 4 tys. w innych dniach. Jest to już po sezonie, a nie ma opcji poniżej 2900. Wg mnie te +/-3300 na Zachodnie Wybrzeże to taka w porządku cena w obie strony, ale może są jakieś linie, którymi dotrę tam taniej, a w podobnym standardzie (przy moim wyborze jest Airbus A340-600, jedna przesiadka w Monachium), tylko niedokładnie szukałam? Z góry dzięki za informację. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam, wybieram się w tym roku na W&T w okolice Kansas City(wylot 26.06 powrót 17.09) i zamierzam pozwiedzać wschodnie wybrzeże od początku września więc można się zgadać i razem objechać parę miejsc.

Pozdrawiam,

Mati

gg 8601012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...