Skocz do zawartości

Podróż Na Oba Wybrzeża- Sierpień/wrzesień 2012


Chapi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Apropo parków narodowych, jeśli zamierzacie ich dużo zwiedzać (dla mnie osobiście to byłaby główna atrakcja, a nie miasta...) to może warto pomyśleć o rocznej przepustce? Wjazd do każdego z parków to koszt $25 na samochód. Przepustka kosztuje $80 i obejmuje darmowy wjazd do wszystkich parków przez rok (oraz niektórych innych parków). Kupić można przeważnie w budkach na wjazdach do parków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak byłem we wrzesniu w Chicago , pod hala united center spotkalismy małzenstwo które włąsnie było w trakcie wycieczki ( samochodowej) z zachodu na wschod i po drodze zwiedzali najwyrazniej jakies większe miasta.Była to wycieczka wykupiona w biurze podrózy, koszt 15 tys zł od osoby ( razem z biletem) i w tym mieli przewodnika i kierowce.Nie wiem jak z noclegami i jak duzo ich mieli.Wycieczka trwałą 3 albo 4 tytgodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleście się uczepili tej kwoty. Ludzie zwiedzają świat za grosze, nocują gdzie popadnie i nawet lepiej wychodzą od tych wygodnisiów w hotelach over 100$. Poznają ludzi i kulturę od kuchni, a nie od sztucznych fasad hoteli i zza szyb samochodu.

c4r0- w koszty wliczyłem karnet na parki narodowe

pacio177- nic dziwnego, takie są uroki podróżowania zorganizowanego że trzeba słono płacić za to samo (a nawet mniej) niż możnaby zobaczyć na własną rękę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że się w trące:) takie świeże posty to zapytam. jak wygląda wypożyczenie auta? nawet takiego na 7 osob? słyżałam ze jest drogo jeżeli nie ma się ukończonych 25lat? może ktoś wie i ma świeże info....

Wejdź sobie na stronę wypożyczalni zacznij proces rezerwacji, to zobaczysz ile to kosztuje. Ceny zależą też od lokalizacji - np. koło lotniska będzie drożej. Poniżej 25 roku życia jest coś takiego jak under age fee. Wiele firm to ma ale niektóre nie, np. enterprise zarzeka się, że tej opłaty już u nich nie ma. Pół roku temu za samochód intermediate (Dodge Caliber) za miesiąc z pełnym ubezpieczeniem płaciłem u nich $1400. Nie mam 25 lat i rzeczywiście under age fee nie płaciłem. Za to trochę wcześniej jak brałem samochód na weekend to chyba mi policzyli jakąś dodatkową opłatę (chociaż wtedy już mówili, że under age nie będzie...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- NY City pass ok. 400 zł

- Jakiś park rozrywki (Univ. Studios, cokolwiek) to ok. 200 zł

Wprowadzę małą korektę, jeśli pozwolisz :)

Zapomniałeś o podróżowaniu po samym NYC, jeśli takowe w ogóle planujecie. Samochód odpada. Komunikacja miejska o niebo lepsza. Więc dojdą Wam jeszcze koszty karty miejskiej. Nieduże, ale jednak ;)

Nie wiem jakiego NY Passa planujecie kupić. Jednodniowego nie bardzo się opłaca, bo niewiele uda Wam się zobaczyć. No, ale zawsze to coś ;)

A najtańsze wejściówki do Universal Studios to $80, więc ponad 200 zł. I za parking chyba płaci się dodatkowo, jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.citypass.com/new-york?mv_source=partnerfusioninternational&cmpid=google_New%20york%20city%20pass&mkwid=sxML4SZXw&pcrid=7251999029&gclid=CLv6i_fr5a0CFZIifAod6RU09Q

ten citypass jest całkiem dobry.Za 79 dolców ma sie wejsciówke na 6 atrakcji i wazna jest chyba przez tydzien albo nawet dłuzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...