Skocz do zawartości

Co Po Wjezdzie Do Usa? Kiedy Gc?


aanaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, sorrki jak powtorzylam watek ale jak wpisywalam w szukaj to nic mi sie nie chcialo wyswietlic;

Jakos prawie 3 tyg temu wjechalam do USA, otworzyli wtedy moja koperte, przybili pieczatke itp itd.. no i co teraz? szukalam w Internecie ze powinnam po jakis 10 dniach dostac welcome letter a potem GC, a tu nic? da sie to jakos sprawdzic, kiedy dostane GC? chociaz bardziej interesuje mnie SSN bo trzeba podatki rozliczac wkrotce.. jest jakas strona gdzie mozna to sprawdzic?

i jeszcze jedno: na aplikacji mialam wpisany adres rodziny meza, my teraz mieszkamy w calkiem innym stanie, kiedy powinnam zawiadomic urzad o zmianie tego adresu? czy to nie jest wazne i jak dostane GC to wtedy powinnam wyslac powiadomienie o adresie zamieszkania?

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zmienialas adresu na granicy czasami?

nie ma tak ze wszyscy dostaja karte po 3-4 tyg ,czasami jest tak ze karta ginie,jest w skrzynce u sasiada itd..

Tutaj nalezy skontaktowac sie z urzedem imigracyjnym i wyjasnic sprawe ,spytac sie tez nalezy rodziny i ich sasiadow czy czegos nie dostali

Umow sie na infopass i wyjasnij to sprawe ..

Co do numeru to mozesz udac sie do nablizszego biura SSN i tam wyjasnic sprawe-moze odrazu dostaniesz numer na kartce a ten na kartoniku dostaniesz juz poczta.

A co do zmiany adresu to powinnas teraz zmienic nawet jak nie masz GC w reku ,,wjechalas na teren USA i od tego momentu masz prawa i obowiazki rezydenta..

pare osob tak juz robilo ze zmienilo adres w urzedzie a karty nie bylo nadal.

ps jesli karta nadal nie przyjdzie to skontaktuj sie z biurem kongresmena -np Twoj maz tam moze napisac.

tutaj masz to wyjasnione jak sie zmienia adres

http://www.uscis.gov/files/nativedocuments/M-618_pl.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki za info!

Powiem szczerze ze dobrze ze jest to forum, bo przez tel ciezko sie dogadac - w sumie to czytaja tylko to co ja tez sobie moge przeczytac na kompie.

Ale do rzeczy.. nie bede zakladac nowego watku, moze Sly6 bedziesz umial mi pomoc, bylabym wdzieczna..

Jakos dwa dni po napisaniu poprzedniego watku, zadzwonila tesciowa, ze dostala jakies dwa listy dla mnie. Troszke mnie to zmartwilo, bo czemu 2? Dostalam je pare dni pozniej i sie okazalo ze jeden to byl cos ala Welcome letter ale byla opcja witamy ale twoja decyzja jest rozpatrywana, a drugi ze dostali moje papiery i ze je teraz analizuja.

Byla tam tez notka, ze jak zmienil sie adres to nalezy zadzwonic i podac nowy. Zrobilam to od razu, przy okazji dostalam lekki ochrzan ze mialo to nastapic do 10 dni po wjezdzie do kraju, ale jak ja mialam to zrobic jak bylismy w trakcie przeprowadzki z Europy do USA i w sumie to mieisac spedzilismy w hotelach, mniejsza w sumie, chociaz mam nadzieje, ze nie bede miala z tego powodu problemow.. podalam im adres nowy dokladnie 1 lutego i zapisalam sie na to cale notifications zeby wiedziec co i jak bo juz mialam receipt number i ten moj A#. [chcialam rowniez zmienic moje nazwisko gdyz byl blad nie bylo myslnika, ktorego oni podobno nie moga wstawic tak czy siak];Co sie okazalo ze 31 stycznia oni juz cos wyslali znowu do moich tesciow, zanim zdazylam zmienic adres. Nastepnie 3ego lutego znowu dostalam powiadomienie ze moja karta zostala dostarczona pod adres, ktory mieli w aktach. Dzisiaj (8.02.) dostalam ta karte od tesciow oraz drugi list welcome letter;

I znowu do rzeczy.. wczoraj (7.02) dostalam znowu notification o tresci ze wyslali mi powiadomienie o tym, ze jestem zarejestrowana w ich systemie... oraz takie cudo: Your new permanent resident card should be mailed within 60 days following this registration or after you complete any ADIT processing referred to in the welcome notice, whichever is later. <- rowniez pytanie co to jest ADIT??

Dzisiaj po otrzymaniu karty do reki, dzwonie do nich i sie pytam o co chodzi. A gosciu mi czyta to z notification i mowi ze karta bedzie w przeciagu 60 dni. To mu mowie ze ja mam takie cos zielone w rece, co ma byc zielona karta, wiec co to ma byc to co przyjdzie.. powiedzial ze w takim razie nic, bo to jest ta wlasciwa karta..

czyzby?? o co tu chodzi?

I jeszcze pytanie o SSN - zaznaczylam w petycji ze chce aby mi ja przyslano razem z gc, czy lepiej po prostu napisac lub przejechac sie do najblizszego biura i pobrac ten numer? bo ten Pan w infolinii nie potrafil mi powiedziec, pokierowal mnie na strone SSN;

ehh..

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja SSN# dostalem po 2 tygodniach i plastic GC po 1.5 roku. Tak wiec roznie to bywa. Pozniej poznalem ludzi co dostawal plastic GC nawet po 3 latach.

W paszporcie masz wbite ze masz prawo do zatrudnienia wiec pracowac mozesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzieki za odpowiedz, jednakze juz sie wszystko wyjasnilo. Karta zostala wyslana do moich tesciow a ta druga notka to byl kolejny welcome letter, poniewaz zmienilam adres zamieszkania a oni karte juz wyslali na ten podany w aplikacji.

Karta jest aczkolwiek z bledem w nazwisku bo nie zrobili mi myslnika, w tej sprawie udalam sie do field office i kazali mi wypelnic i-90 i wyslac razem z kopia(!) karty - ale w instrukcji jest ze trzeba wyslac oryginalna karte, wiec te doinformowanie pracownikow jest masakryczne.

Poza tym udalam sie do SSA i tez sie okazalo, ze chociaz wypelnilam papiery na SSN razem z aplikacja o wize, to oni juz sie o moj SSN nie postarali i musialam osobiscie w field office jeszcze raz "zamowic" numer. Przyszedl po 3 dniach do domu.

Nie wiem czy ktos to czyta, ale moze jeszcze dodam taka mala informacje:

wczesniej rozliczalam sie z mezem za pomoca numeru ITIN bo nie mialam SSN, teraz sie okazalo, ze w IRS moj numer jest dalej ten ITIN i nie mozemy sie rozliczyc z podatkow (tzn mozemy ale np przedpadna nam pieniadze na dziecko); trzeba wiec wyslac ten list ITIN i kopie karty SSN aby zrobic update w ich systemie, co moze potrwac nawet do miesiaca.. pojechanie do field office nic nie da, bo to i tak trzeba wyslac poczta.. czasami mi sie wydaje ze u nich jest wieksza biurokracja jak w Polsce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aanaa ktos to czyta i dobrze ze o tym piszesz :)

juz pare razy byly posty ze sa takie problemy w urzedach i nic z tym nie ma dziwnego :) -mnie takie cos nie dziwi

co do numeru to SSN to pare razy juz bylo pisane ze lepiej isc niz czekac na list :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

No to mojej historii ciag dalszy..

wyslalam I90 i moja karte, dostalam list, ze otrzymali, ale oczywiascie moje nazwisko bylo dalej z bledem i kazalmi mi zadzwonic po sprawdzeniu danych.. zadzwonilam a tam sie okazalo, ze wcale oni nie maja nigdzie mojego receipt number w systemie, wiec "zglosili" moja prosbe ponownie..

po jakis 2 tygodniach dostalam list z Nebraski ze mam sie zglosic na Biometrics.. po co nie wiem? zrobili mi tylko blad w nazwisku, wiec troche mnie to martwi czemu musza wszystko od nowa sprawdzac..

no i drugi list od customer service, ze moj myslnik nie bedzie postawiony bo system na to nie pozwala.. wiec ja sie pytam.. po co to wszytsko? wyslalam do nich dobra karte w takim razie..

na dniach mam wizyte w field office znowu i musze sobie porozmawiac z tym menadzerem od 7 bolesci, ktory mi powiedzial, ze myslnik moge miec.. ehh..

jeszcze sie odezwe! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...