Skocz do zawartości

Przedłużenie Pobytu


Rekomendowane odpowiedzi

Tfuu mała poprawka ostatnio w USA byłem rok temu. Czyli 6 miesięcy rok przerwy i teraz też chciałem 6 miesięcy. Czyli teraz jakbym się starał o przedłużenie pobytu to do czasu dostania odpowiedzi jestem legalnie? Czyli plus minus legalnie mogę z wnoszeniem wniosku być 2 miesiące (zakładając ten negatywny scenariusz)?

Mam świadomość, że potem może być problem z wjazdem mimo, że wszystko byłoby legal, niemniej rodzina w USA planuje przeprowadzkę do Anglii, także mam nadzieje, że to już nie będzie konieczne. Chodzi tylko o niezamykanie drogi rodzinie do USA.

ja przedluzenie skladalam w polowie wrzesnia a odpowiedz przyszla na koniec listopada.

a wtedy od Konsula zalezy czy dostanie sie taka wize.

i dlatego to sliska sprawa, a nawet jesli ja dostanie to czy wleci nie jest pewne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 tygodnie później...

czesc, mam pytanie. Powiedzmy że staram się o wyjazd jako au pair z jednego z oferowanych programów w Polsce. W tym przypadku staram się o wize J-1dzięki czemu mam 1 rok + 1 miesiąc dodatkowy już po pracy na tzw. zwiedzanie. Jeżeli chciałabym zostać dłużej by odwiedzić znajomych w innej części kraju i pozwiedzać musiałabym składać o przedłużenie wizy.Jezeli tak to czy powinnam się starać o wizę B2 czy pozostać przy wizie J1?jaki czas przed musze się o nią starać? Czy jest taka opcja bedąc już tam za granicami? Czy w ogole jest taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starasz sie nie o wize a o zmiane statusu na turyste i jest takie cos mozliwe ale kosztuje to troche i nie jest pewne czy takie cos dostaniesz-kiedys z tym bylo latwiej-zalezy kto Ci papiery wypelni i czy na tym sie znasz co wpisac.

to samo nie radze zostawac ponad limit J-1..

tak samo nie radze wysylac papierow na 1 dzien przed koncem wizy ;),pobytu w USA bo sa tacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...