Skocz do zawartości

Przedłużenie Pobytu


Rekomendowane odpowiedzi

Hektor nie wiem gdzie Ty mieszkasz ,jak Twoja rodzina-czy Ci pomoze itd

ale to moze kosztowac i 500 dol jak i 1000 dol za takie cos jak nie wiecej

a najgorsze co moze byc jak ktos Ci zle to zrobi-wypelni,wezmie kase a Ty za to odpowiesz ,,przy przedluzeniu lub tez wlocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak bilet powrotny mam za pół roku, jednak o to nie pytali (choć papiery dot. tego były w paszporcie więc mogli sprawdzić). W pokoju na rozmowie i rozmawiali też z rodziną, tylko akurat z osobą której poziom eng. jest równie przeciętny co mój (niemniej legalnie mieszka ponad 25 lat). Wcześniej wszystko załatwił jej partner (moj sponsor pobytu) który ang. zna bardzo dobrze i myślę, żeby się dogadał i wyjaśnił dlaczego akurat pół roku, jednak był w pracy. Mieszkam u rodziny i mamy różne weekendowe wypady kiedy zwiedzamy, w tygodniu to głownie miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy można jakoś starać się o przedłużenie pobytu w USA. Sytuacja wiza 10 lat. pierwszy pobyt 1 miesiąc, po 2 latach 6 miesięcy i po kolejnych 6 miesiącach, chciałem znowu 6 miesięcy (bilet zabookowany etc.). Po przyjeździe do USA urzędnik po przesłuchaniu mnie i rodziny daje tylko zgodę na 1 miesiąc. Mozna się od tego jakoś odwołać? Tj przedłużyć chociaż o kilka miesięcy? Święta miałem spędzić z rodzina w USA i na jej utrzymaniu jestem, ponadto dostaje emeryturę PL.

Urzędnik na lotnisku uznał ,że zbyt często podróżujesz do USA a Twój 6 miesięczny pobyt turystyczny który miał miejsce zaledwie pół roku temu wydał mu się podejrzany i dlatego miałeś duże szczęście ,że dostałeś kolejny pobyt na 30 dni a nie cofnięto Cię do Polski.Zrobisz jak uważasz ale moim zdaniem jeśli teraz (nawet legalnie) przedłużysz swój pobyt to możesz kolejnym razem do USA już nie wjechać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tfuu mała poprawka ostatnio w USA byłem rok temu. Czyli 6 miesięcy rok przerwy i teraz też chciałem 6 miesięcy. Czyli teraz jakbym się starał o przedłużenie pobytu to do czasu dostania odpowiedzi jestem legalnie? Czyli plus minus legalnie mogę z wnoszeniem wniosku być 2 miesiące (zakładając ten negatywny scenariusz)?

Mam świadomość, że potem może być problem z wjazdem mimo, że wszystko byłoby legal, niemniej rodzina w USA planuje przeprowadzkę do Anglii, także mam nadzieje, że to już nie będzie konieczne. Chodzi tylko o niezamykanie drogi rodzinie do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...