Skocz do zawartości

Wyjazd Do Stanów- Kilka Pytań


Samael

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Robiłem prawko niedawno w CA, wyglądało to tak:

- nie ma kursu

- zdaje się w dwóch podejściach:

* teorię (test papierowy) - 15 min i gotowe, wynik znasz od razu

* po zdanej teorii umawiasz się na jazdę, np. na następny dzień jak jest miejsce - jeździsz 15 min i gotowe.

- jazda własnym samochodem (!)

- po zdaniu jazdy dostajesz od razu papierowe prawko tymczasowe. Na prawdziwe plastikowe prawko niestety czekałem kilka miesięcy...

- koszt całkowity: około $30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem prawko niedawno w CA, wyglądało to tak:

- nie ma kursu

- zdaje się w dwóch podejściach:

* teorię (test papierowy) - 15 min i gotowe, wynik znasz od razu

* po zdanej teorii umawiasz się na jazdę, np. na następny dzień jak jest miejsce - jeździsz 15 min i gotowe.

- jazda własnym samochodem (!)

- po zdaniu jazdy dostajesz od razu papierowe prawko tymczasowe. Na prawdziwe plastikowe prawko niestety czekałem kilka miesięcy...

- koszt całkowity: około $30.

Trudny jest ten test? Jak z prawkiem na motocykl? Czy mając prawo jazdy zrobione w USA w taki sposób można się starać o wydanie polskiego prawa jazdy bez żadnych egzaminów itp? A ten samochód może być np z wypożyczalni aut?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samael jak bedziesz miec wazne prawo jazdy z USA -to zaliczasz testy i masz wydawane prawo jazdy polskie

bo czasami ludzie na work i travel dostaja wazne prawo jazdy na okres waznosci wizy..byly juz takie przypadki.

a testy znajdziesz na stronach stanowych

i teraz jak umiesz jezyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny jest ten test? Jak z prawkiem na motocykl? [...] A ten samochód może być np z wypożyczalni aut?

Idź na stronę DMV wybranego stanu i sobie poczytaj. Ściągnij "driver's handbook" albo przykładowe testy. Samochód może być z wypożyczalni jak najbardziej - ja na takim zdawałem. Ale jeśli nie masz polskiego prawka to musisz przyjechać z kimś - ktoś musi cię przywieźć na test bo sam nie możesz przecież prowadzić.

Samael jak bedziesz miec wazne prawo jazdy z USA -to zaliczasz testy i masz wydawane prawo jazdy polskie

bo czasami ludzie na work i travel dostaja wazne prawo jazdy na okres waznosci wizy..byly juz takie przypadki.

Też miałem na okres ważności wizy i z tego co wiem wszyscy moi znajomi, którzy robili prawko na J-1 w CA też tak mieli. Co do wymiany prawka USA na polskie, da się zrobić i wiele ludzi tak robi chociażby po to, żeby oszczędzić kasę za polski kurs... Ale można trafić na problemy - mój znajomy tak robił i mu nie chcieli wydać polskiego prawka kat. B bo na amerykańskim miał kat. C. Tłumaczył im, że tam te kategorie są inne i że to się nadaje na B ale nic z tego, kazali mu przynieść odpowiednie papiery z tłumaczeniem przysięgłym wyjaśniającym, że tak to rzeczywiście jest :P Ale chyba poszedł do innego Ośrodka Ruchu Drogowego i tam mu wydali bez problemu. Inna sprawa, że tak jak sly napisał prawko zazwyczaj kończy się z terminem ważności wizy a jak chcesz zmieniać na polskie to pewnie to z USA musi być jeszcze ważne :) No i musisz doczekać się aż przyślą plastikowe, co w moim przypadku jak już pisałem trwało kilka miesięcy ale nie wiem jak w innych stanach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samael jak bedziesz miec wazne prawo jazdy z USA -to zaliczasz testy i masz wydawane prawo jazdy polskie

bo czasami ludzie na work i travel dostaja wazne prawo jazdy na okres waznosci wizy..byly juz takie przypadki.

a testy znajdziesz na stronach stanowych

i teraz jak umiesz jezyk?

Tj. mam prawo jazdy, ale pytałem z ciekawości- raczej interesowałoby mnie zrobienie prawka kat A- motocykl.

Nie będę ukrywał, że z językiem u mnie słabo i jest to główny powód, dla którego chce jechać do USA.

A pytanie zadałem z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...