Skocz do zawartości

Pytania U Konsula.


Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje wizy ;)

Miej tylko na uwadze to, że ostateczną decyzję o wjeździe do USA podejmuje funkcjonariusz CBP na GRANICY. Tam też będziesz miał jeszcze raz rozmowę i często dzieje się tak niespodziewanie, że niby promese się w paszporcie ma a na granicy urzędnik doszukuje się czegoś w systemie( przykładowo deportacja członka rodziny z usa/przedłużenie pobytu ponad określony w I-94). Pamiętaj, że ,,Wielki Brat" ma już twoje dane w swojej bazie i baardzo dokładnie wszystko sprawdza przed ystawieniem promesy, jak i PO PRZYSŁANIU PASZPORTU Z WKLEJKĄ.Czasem jest też tak, że paszport przychodzi bez wizy.

Jak możesz to napisz co odpowiedzieliście konsulowi na pytanie o bytność w stanach(czy przyznał się twój tata, że go kiedyś deportowali?).

Jak oceniasz frekwencję pozytywnego rozpatrzenia wniosku( czyli ile osób przed tobą mogło wizę dostać a ile nie)

http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/id_visa/i-94_instructions/ - pod tym linkiem znajdziesz informacjie przydatne podcas lotu do USA(jak wypełnić I-94 i deklaracje celną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedemną było 17 osób i wszyscy dostali.

Dziś dostałem paszport i jest wklejona wiza.

Mój tata nic nie mówil, że był deportowany, odpowiedział tylko że był 3 razy w stanach. Bardzo dobrze wiemo tym, że na granicy decydują o moim wjeździe.

Jednakże, kiedy zadała mi pytanie do kogo jadę odpowiedziałem, że do Cioci, a ona spytała mojego taty czy był u tej samej Cioci (czyli musiała widzieć na komputerze i napewno miała informację o deportacji mojego taty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...