Skocz do zawartości

Prosze O Odpowiedz Na Szybkie Pytania:d


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy rodacy

pisze w imieniu mojego przyjaciela z Polski ktory przybyl do USA 3 lata temu pracowal przez rok w usa potem sie zwolnil wyjechal na rok i wrocil do usa zaczal prace rowno pol rok temu , przebywa on w usa na zielonej karcie od 3 lat jest tez jej posiadaczem i ostatnimi czasu a mianowicie kilka dni temu zostal zwlniony z powodu lamania ragulaminu jaki panowal w naszej firmie moje pytanie jest nastepujace czy wiecie moze czy ten oto osobnik moze starac sie o tzw"unemployment claim" jesli ak to jakie sa warunki jego nabycia ile trzeba przepracowac itd

drugim z pytan jest poptostu pytanie z innej beczki moja zona przebywa w polsce i chcial bym sie zapytac czy moze ona wysylac mi papierosy do usa bez oplacania przezemnie cla lub jakis dodatkowych oplat? powiedzmy jeden lub dwa kartony na jakis czas lub roznych marek papierosow gdyz jestem ich smakoszem ze tak powiem;)

z gory dziekuje za fachowa podpowiedz i pozdrawiam wszystkich Freedays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze na przykładzie Ohio ale w reszcie stanów podejrzewam jest podobnie. Trzeba miec przepracowanych 20 pełnych tygodni w ciagu tzw base period (jest to rozliczane kwartalnie, czyli np jesli zgłosisz sie po unemployment w listopadzie 2012 (4 kwartał) to twoim base period bedzie 4 poprzednie kwartały a wiec ostatni kwartał 2011 roku i 3 kwartały 2012 roku). To tak w skrócie. A jeśli znajomy został zwolniony z tzw powodów, dyscyplinarnych (bo tak można rozumieć nie przestrzeganie regulaminu, to nie wydaje mi się żeby pracodawca chciał potwierdzić zdolnośc do unemployment przez takiego osobnika. Co innego jak jesteś zwolniony np w związku z redukcją etatów, brakiem pracy (np landscaping, czyli prace sezonowe w jakiś sposóB) wtedy nie ma problemów. To tyle co wiem na ten temat, mam nadzieje że pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Twój znajomy zwróci uwagę czy pieniądze z tego unemployment claim będą pochodziły z budżetu Państwa (np. Department of Labor). Jeżeli tak, to pamiętaj, że osoba, która podpisywała na niego I-864 (Affidavit of Support) podczas procesu imigracyjnego, może zostać przez Państwo finansowo "pociągnięta do odpowiedzialności".

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...