Skocz do zawartości

Jaka Karta Kredytowa


rado77

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jaka jest prawidlowa karta kredytowa pomocna do wynajecia auta w usa?

jezdzilem troche po europie i mialem problem bez takowej karty gdyz karta ktora poslugiwalem sie przy placeniu za zakupy lub tez ta sama karta ktora umozliwiala mi podjecie pieniedzy z bankomatow nie spelniala wymogow w wypozyczalniach samochodow.

slyszalem ze jest to karta ktora ma wypukle literki czy cyferki .

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednia karta kredytowa to... karta KREDYTOWA. Ta, którą posługujesz się kupując zakupy to nie jest karta kredytowa tylko płatnicza lub debetowa. Ta karta pobiera kasę bezpośrednio z twojego konta w banku. Karta kredytowa nie pobiera twojej kasy, tylko jak coś kupisz to zaciągasz kredyt w banku, który potem trzeba spłacić - czyli nie musisz mieć pieniędzy żeby coś kupić. Poczytaj sobie: http://www.karty-kre...t-bankowych.php Jak pójdziesz do swojego banku i powiesz, że chcesz kartę kredytową to będą wiedzieć o co chodzi. Ale jest możliwość, że nie będą chcieli ci jej dać - jeśli np. nie masz stałego dochodu albo masz pozaciągane inne kredyty. Poza tym taka karta często jest płatna, np. 70zł/rok, ale wydają je na przeróżnych warunkach więc to zależy od twojego banku i jego aktualnej oferty.

Kiedyś rzeczywiście było tak, że karty kredytowe były "wypukłe" a inne miały numer konta płaski (przez co nie dało się ich używać w starego typu maszynkach do kart kredytowych, takich z kalką). Do tego karty kredytowe to były np. VISA a debetowe/płatnicze były VISA Electron. Ale coś się zmieniło bo moja najnowsza karta debetowa którą dostałem z banku nie ma napisane "electron" tylko samo logo VISA i do tego jest wypukła, mimo że nie jest na pewno kartą kredytową - nie wiem o co z tym chodzi ani czy udałoby mi się na nią coś wynająć w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa takie i na 1 milion zlotych i powyzej :D

idz do kilku bankow i zobaczysz co Ci zaproponuja :)napisz,zadzwon

moze cos maja fajnego w wbk

milion powiadasz hmm

Odpowiednia karta kredytowa to... karta KREDYTOWA. Ta, którą posługujesz się kupując zakupy to nie jest karta kredytowa tylko płatnicza lub debetowa. Ta karta pobiera kasę bezpośrednio z twojego konta w banku. Karta kredytowa nie pobiera twojej kasy, tylko jak coś kupisz to zaciągasz kredyt w banku, który potem trzeba spłacić - czyli nie musisz mieć pieniędzy żeby coś kupić. Poczytaj sobie: http://www.karty-kre...t-bankowych.php Jak pójdziesz do swojego banku i powiesz, że chcesz kartę kredytową to będą wiedzieć o co chodzi. Ale jest możliwość, że nie będą chcieli ci jej dać - jeśli np. nie masz stałego dochodu albo masz pozaciągane inne kredyty. Poza tym taka karta często jest płatna, np. 70zł/rok, ale wydają je na przeróżnych warunkach więc to zależy od twojego banku i jego aktualnej oferty.

Kiedyś rzeczywiście było tak, że karty kredytowe były "wypukłe" a inne miały numer konta płaski (przez co nie dało się ich używać w starego typu maszynkach do kart kredytowych, takich z kalką). Do tego karty kredytowe to były np. VISA a debetowe/płatnicze były VISA Electron. Ale coś się zmieniło bo moja najnowsza karta debetowa którą dostałem z banku nie ma napisane "electron" tylko samo logo VISA i do tego jest wypukła, mimo że nie jest na pewno kartą kredytową - nie wiem o co z tym chodzi ani czy udałoby mi się na nią coś wynająć w USA.

ok dzieki a powiedz mi czy za gotowke mozna wypozyczyc auto w usa i czy ta karta tam jest naprawde koniecznoscia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest raczej koniecznością, bo nie tylko do wypożyczenia samochodu jest potrzebna - również na przykład do rezerwacji pokoju w hotelu albo do kupienia biletu na samolot albo nawet rezerwacji busa z lotniska. Tam praktycznie każdy taką kartę ma, więc wszystkie firmy z tego rodzaju płatności korzystają. Co prawda amerykańskie karty bankomatowe też mają jakieś takie możliwości, że samochód albo hotel można zarezerwować, no ale to już inna sprawa.

Z samochodem za gotówkę bywa różnie, jak chwilę ponegocjujesz to pewnie w niektórych miejscach da się załatwić ale na pewno będziesz musiał wpłacić depozyt - tyle, ile zablokowaliby ci na karcie kredytowej na czas wypożyczenia samochodu, to taka kaucja zwrotna "na wszelki wypadek" jak byś coś rozwalił. To jest zazwyczaj kilkaset dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat uzywamy kart debitowych z logo "visa" do wszelkich mozliwych tranzakcji: wynajem auta, bookowanie hotelu, kupno biletow lotniczych, wszelkie zakupy przez internet, wszelkie zakupy w sklepach. Jest to niezwykle wygodne poniewaz nie musimy wypisywac czekow ani nosic gotowki. Jest tez jedna rada jesli chodzi o uzywanie karty debitowej przy kasie w sklepie : zawsze wcisnij ( albo popros o opcje) "credit". Wowczas nie ponosisz zadnych dodatkowych oplat w tranzakcji.

Problem z kartami debitowymi nie polega u nas na tym, ze nie sa uznawane. Problem polega na tym, ze wiekszosc Amerykanow nie ma po prostu na kontach wolnych srodkow finansowych, ktore moze uzytkowac za pomoca karty debitowej. Uzywaja wiec kart kredytowych ( czyli pozyczek gotowkowych na kosmicznie wysoki procent) przy wszelkich tranzakcjach.

Karta debitowa = placisz swoimi pieniedzmi.

Karta kredytowa = placisz moimi pieniedzmi a bank obciaza Cie dodatkowo "kosztami".

Tak to dziala w zarysie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...