Skocz do zawartości

Jaka Karta Kredytowa


rado77

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z kartami debitowymi nie polega u nas na tym, ze nie sa uznawane. Problem polega na tym, ze wiekszosc Amerykanow nie ma po prostu na kontach wolnych srodkow finansowych, ktore moze uzytkowac za pomoca karty debitowej. Uzywaja wiec kart kredytowych ( czyli pozyczek gotowkowych na kosmicznie wysoki procent) przy wszelkich tranzakcjach.

Karta debitowa = placisz swoimi pieniedzmi.

Karta kredytowa = placisz moimi pieniedzmi a bank obciaza Cie dodatkowo "kosztami".

Tak to dziala w zarysie.

Też tak twierdziłem i w Polsce działałem na aktualnie posiadanej gotówce a nie kredycie. Ale tutaj kredytowa zabezpiecza Cie dość nieźle przed fraudem (uznałem racje żony która za wszystko płaciła kredytową i później to spłacała) bo nie ściąga natychmiast pieniędzy z konta - trzeba mieć tylko silną wolę i trochę rozumu żeby oprzeć się kupowaniu na kredyt...

Btw - moja ma 10% APR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposob zabezpieczenia sie przed "fraudem" : Otworz dwa konta czekowe. W naszym banku byly i sa prowadzone za darmo. Karty debitowe podlacz tylko do jednego z nich. Kiedy potrzebujesz uzyc karte, po prostu przelewasz srodki z konta "bez kart" na konto "z kartami". Robimy to online ( z domu lub przez komorke) i cala operacja zajmuje 30 sekund. Na koncie " z kartami" nigdy na dluzej nie mamy wiecej niz $300. Jesli np. zona jest w sklepie i zabraklo jej $10 a akurat jest super okazja do zakupu, uzywa swoj telefon aby blyskawicznie dokonac przelewu z konta na konto. Nigdy w zyciu nie pozyczylismy ani centa i jestesmy juz za starzy aby tego centa pozyczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat uzywamy kart debitowych z logo "visa" do wszelkich mozliwych tranzakcji: wynajem auta, bookowanie hotelu, kupno biletow lotniczych, wszelkie zakupy przez internet, wszelkie zakupy w sklepach. Jest to niezwykle wygodne poniewaz nie musimy wypisywac czekow ani nosic gotowki. Jest tez jedna rada jesli chodzi o uzywanie karty debitowej przy kasie w sklepie : zawsze wcisnij ( albo popros o opcje) "credit". Wowczas nie ponosisz zadnych dodatkowych oplat w tranzakcji.

Problem z kartami debitowymi nie polega u nas na tym, ze nie sa uznawane. Problem polega na tym, ze wiekszosc Amerykanow nie ma po prostu na kontach wolnych srodkow finansowych, ktore moze uzytkowac za pomoca karty debitowej.

Tak to działa z kartami debetowymi amerykańskimi. Jak byłem w USA też tak robiłem i dało się taką kartą załatwić wszystko to, co kredytową. Ale zanim miałem amerykańskie konto polską kartą debetową nie dało się nic załatwić, ludzie patrzyli jak na jakieś ufo widząc sam fakt niewypukłości tej karty, a "visa electron" była im zupełnie nieznana. Większość terminali w ogóle nie akceptowała karty, tylko parę razy w zwykłych sklepach udało mi się coś kupić za jej pomocą. To była karta z Multibanku, jakieś 2-3 lata temu. Dlatego karty debetowe polskie i amerykańskie to nie to samo, chociaż tak jak już napisałem moja najnowsza debetowa która przyszła z banku jest wypukła (co mnie zdziwiło) więc może coś się niedawno zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposob zabezpieczenia sie przed "fraudem" : Otworz dwa konta czekowe. W naszym banku byly i sa prowadzone za darmo. Karty debitowe podlacz tylko do jednego z nich. Kiedy potrzebujesz uzyc karte, po prostu przelewasz srodki z konta "bez kart" na konto "z kartami". Robimy to online ( z domu lub przez komorke) i cala operacja zajmuje 30 sekund. Na koncie " z kartami" nigdy na dluzej nie mamy wiecej niz $300. Jesli np. zona jest w sklepie i zabraklo jej $10 a akurat jest super okazja do zakupu, uzywa swoj telefon aby blyskawicznie dokonac przelewu z konta na konto. Nigdy w zyciu nie pozyczylismy ani centa i jestesmy juz za starzy aby tego centa pozyczyc :)

Tak w sumie dokladnie mam - z niewiadomych powodow moj bank (Credit Union mojej firmy dokladnie) ma Checking i Savings - kasa wplywa na Savings, karta ATM jest podpieta do checking...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W zeszłym roku wynajmowałam samochody w Hertz na moją kartę debetową w BZWBK podpiętą do konta dolarowego. Zarówno ich system, jak i terminale sklepów, w których płaciłam widziały tą kartę jako kartę kredytową. Jeżeli masz złotówki na koncie w Polsce to polecam założyć konto walutowe w BZWBK i kupić dolary w internetowykantor.pl przesyłają szybko pieniądze na konto i bank od razu widzi dostępne środki i możesz płacić gdzie chcesz.

Podsumowując, nie musi to być karta kredytowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...