Skocz do zawartości

Pobyt W Usa Z Wizy B1/b2 Na Wizę F1


Rekomendowane odpowiedzi

Wiam, planuję wyjechać do szkoły do usa (high school). Problem jest taki ,że posiadam wizę B1/B2 ,która upoważnia mnie do pobytu na terenie usa do 6 miesięcy , a chodzi mi o to by uzyskać wizę F1 na rok do publicznej szkoły. Zatrzymałabym się wtedy u moich dziadków ,którzy uzyskali obywatelstwo amyrykańskie ,a jeżeli chodzi o wydatki związane z pokryciem kosztów związanych ze szkołą, to już się dowiedziałam ,że nie ma żadnego problemu ponieważ będzie bezpłatnie(wiadomo ze szkoły). Nie wiem jak to wszystko ułożyć tak ,żeby wypaliło, ponieważ pojechałabym tam na wizie B1/B2 ,a potem zaczęłabym się starać o wizę F1 , tyle tylko ,czy będzie możliwość uzyskania tej wizy już na miejscu, i chodzi mi o druk l-20 , czy dosataje się go ze szkoły i to zaświadcza o kosztach lub ew. ich braku? Jak rozpocząć naukę ,czy lepiej wylecieć wcześniej przed rozpoczęciem szkoły żeby był czas na pozałatwianie wszystkiego, bo można bardzo długo czekać na rozpatrzenie wniosku o wizę F1, czy polecieć na wizie B1/B2 i rozpocząć tam naukę, i złorzyć wtedy wniosek, jednak jeżeli się okaże ,że go odrzucą po kilku miesiącach,i będę musiała wrócić do Polski to przepadnie mi rok nauki. Od strony finansowej i ze strony szkoły nie ma żadnego problemu, jednak najbardziej mnie martwi to ,że mogę nie uzyskać wizy F1- co trzeba zrobić żeby się o nią starać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego od razu nie mozesz przyjechac na F-1. To jest wiza przeznaczona wlasnie na to, co chcesz robic - to znaczy uczyc sie na rok w amerykanskiej high school.

Takze, nie wiem czy zdajecie sobie sprawe, ze nawet jezeli bedziesz uczeszczala normalna publiczna (darmowa) szkole, to na F-1 MUSISZ PLACIC czesne w sumie lokalnych podatkow na szkole - ta suma moze byc od $3,000-$10,000/rok.

http://travel.state....types_1269.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa pewne wymiany ze mozesz chodzic do takiej szkoly bezplatnie

a tak musisz pokazac ze masz kase na nauke wiec i I-20 musisz uzyskac -musisz wtedy pokazac ze masz kase na nauke-sponsora

I teraz jak zle Ci ktos papiery wypelni-nie tak to nie dostaniesz zmiany statusu w USA,minely tez czasy ze szybko i latwo sie takie cos zmienialo.

wiec jak pisze katlia moze pomysl nad wiza F-1 w Polsce..

bo można bardzo długo czekać na rozpatrzenie wniosku o wizę F1

skad wiesz ile sie czeka na wize F-1,?dopuki nie zlatwisz I-20 to mozesz czekac dlugoo na taka wize,,od tego sie zaczyna a to nie trwa pare miesiecy,potem oplata za sevis i umowienie sie na rozmowe jak przy wizie turystycznej

jak widzisz to nie trwa tak dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

jadąc na turystyku na granicy musiałabyś zaznaczyć w I-94 prospective student inaczej przy zmianie statusu w USA byłby spory problem na F1. A tak poza tym to strasznie dużo kombinowania i tak jak tu wszyscy piszą najlepiej i najtaniej - poprosić szkołę o I-20 i starać się o F1 tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...