Skocz do zawartości

Tampa Czy Miami


krowa12

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuje Ci za odpowiedź. Rzeczywiście statystyki imponujące. Nawet w małych miejscowościach to rzadkość. Wygląda też super. Kwintesencja Florydy.

Ja ma co prawda 30 lat, a nie 60, ale dobrze się czuje w miejscach spokojnych. Nie znosze tłumów, korków i hałasu. Poza tym żona i dwoje dzieci. Preferujemy rozrywki rodzinne :-) Plaża, plac zabaw, pracery, rowery, cukiernia... Wogóle klimat i środowisko Florydy bardzo mi odpowiada. Uwielbiam upały. Dziś jest w Polsce 32 st C, i ja właśnie teraz czuje się świetnie.

Mam rodzinę w Clearwater i tam bardzo nam się podoba. Moja firma otwiera się na Stany i byćmoże uda mi się wyjechać tam jako "rezydent". Chciałbym starannie wybrać miejsce do mieszkania - tak naprawde to trzeba objechać kilka miejsc, popytać, popatrzeć... Każde ma swoje zalety, ale myśle że trzeba po prostu poczuć "to coś".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To wtrącę trzy grosze od siebie . Też myślę o osiedleniu się w okolicach Tampy bądź w Tampie . Z plusów tych okolic to

faktycznie klimat , widoki , ceny i generalnie większy spokój chyba od Chicago czy NY . Z minusów dosyć długa podróż z

Polski i ponoć w lecie wysokie temperatury i wilgotność .Ja zamierzam osobiście z rodzinką osiąść w Tampie właśnie bo

ciepło i jakieś ścieżki rowerowe są i plaże do wyboru do koloru . Śliczne plaże są w Braderton zaraz obok. W/g mnie to

będzie dobre miejsce na taki startup :). Ciekawe jak z Polonią na miejscu , ale Tampa ma jakieś 2,5 mln mieszkańców

więc pewnie i tu jesteśmy . W lutym byłem a tam 27 stopni a w kraju -22 więc w/g mnie nie ma co walczyć z klimatem

tylko się dostosować z miejscem zamieszkania .

P.S. W przypadku nieruchomości warto pamiętać o podatku katastralnym chyba 2% (tak jakoś wychodzi na rok ).

My z rodziną na razie kombinujemy aby coś wynająć a jak się nam spodoba klimat to może się coś kupi .Ceny

wydają się być konkurencyjne z krajowymi.

Pozdrawiam

Trend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wtrącę trzy grosze od siebie . Też myślę o osiedleniu się w okolicach Tampy bądź w Tampie . Z plusów tych okolic to

faktycznie klimat , widoki , ceny i generalnie większy spokój chyba od Chicago czy NY . Z minusów dosyć długa podróż z

Polski i ponoć w lecie wysokie temperatury i wilgotność .Ja zamierzam osobiście z rodzinką osiąść w Tampie właśnie bo

ciepło i jakieś ścieżki rowerowe są i plaże do wyboru do koloru . Śliczne plaże są w Braderton zaraz obok. W/g mnie to

będzie dobre miejsce na taki startup :). Ciekawe jak z Polonią na miejscu , ale Tampa ma jakieś 2,5 mln mieszkańców

więc pewnie i tu jesteśmy . W lutym byłem a tam 27 stopni a w kraju -22 więc w/g mnie nie ma co walczyć z klimatem

tylko się dostosować z miejscem zamieszkania .

P.S. W przypadku nieruchomości warto pamiętać o podatku katastralnym chyba 2% (tak jakoś wychodzi na rok ).

My z rodziną na razie kombinujemy aby coś wynająć a jak się nam spodoba klimat to może się coś kupi .Ceny

wydają się być konkurencyjne z krajowymi.

Pozdrawiam

Trend

Kiedy planujesz sie tam osiedlic? Ja w sumie bardziej przychylam sie ku Tampie niz Miami. Wydaje mi sie tam troche spokojniej..wiadomo Miami to centrum imprez a rodziny z dziecmi chyba sie tam ciezko odnajduja. No i z obserwacji pogody to wydaje mi sie ze w razie huraganow Miami jest na pierwszym planie a Tampa ma szanse zostac ominieta...najbardziej wlasnie boje sie pogody, wezy i aligatorow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przyjemny klimat sprzyja nie tylko ludziom ale także niektórym niezbyt sympatycznym stworzeniom. Węże, bodajże po komarach, uśmiercają największą liczbę ludzi spośród wszystkich zwierząt. Jednak ludzie tam żyją, dożywają późnej starości i mają się dobrze. Jak dla mnie to martwienie się na zapas. Pogody się nie bój, zbuduj sobie wodoszczelny schron pod ziemią i żadne huragany Cię nie tkną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przyjemny klimat sprzyja nie tylko ludziom ale także niektórym niezbyt sympatycznym stworzeniom. Węże, bodajże po komarach, uśmiercają największą liczbę ludzi spośród wszystkich zwierząt. Jednak ludzie tam żyją, dożywają późnej starości i mają się dobrze. Jak dla mnie to martwienie się na zapas. Pogody się nie bój, zbuduj sobie wodoszczelny schron pod ziemią i żadne huragany Cię nie tkną ;)

Bede jezdzic w glab ladu jak tylko uslysze, ze sie huragan zbliza :) wiem, ludzie tam jakos zyja z tymi wezami bede musiala sie jakos przyzwyczaic. Moze powinnam kupic sobie condo na ostatnim pietrze jakiegos wiezowca :D tam mnie weze nie dorwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wtrącę trzy grosze od siebie . Też myślę o osiedleniu się w okolicach Tampy bądź w Tampie . Z plusów tych okolic to

faktycznie klimat , widoki , ceny i generalnie większy spokój chyba od Chicago czy NY . Z minusów dosyć długa podróż z

Polski i ponoć w lecie wysokie temperatury i wilgotność .Ja zamierzam osobiście z rodzinką osiąść w Tampie właśnie bo

ciepło i jakieś ścieżki rowerowe są i plaże do wyboru do koloru . Śliczne plaże są w Braderton zaraz obok. W/g mnie to

będzie dobre miejsce na taki startup :). Ciekawe jak z Polonią na miejscu , ale Tampa ma jakieś 2,5 mln mieszkańców

więc pewnie i tu jesteśmy . W lutym byłem a tam 27 stopni a w kraju -22 więc w/g mnie nie ma co walczyć z klimatem

tylko się dostosować z miejscem zamieszkania .

P.S. W przypadku nieruchomości warto pamiętać o podatku katastralnym chyba 2% (tak jakoś wychodzi na rok ).

My z rodziną na razie kombinujemy aby coś wynająć a jak się nam spodoba klimat to może się coś kupi .Ceny

wydają się być konkurencyjne z krajowymi.

Pozdrawiam

Trend

podatek katastralny rzedu 2% rocznie to standard w stanach

niechlubnym wyjatkiem jest new jersey (average of 4% per annum) ale kto o zdrowych zmyslach chce tam mieszkac

okolice tampy sa ok w clearwater co raz ukazuje sie matka boska a plaze maja naprawde super ( np indian rocks - bylismy w 2005)

czego nam bylo jednak brak w tampie to dobrej jakosci oriental buffets

dlatego pozostaniemy w pln. wsch. ohio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krowa12 mam zamiar sprowadzić się w okolice Tampy

około lipca 2013 oczywiście jeśli wszystko będzie zgodnie z planami .

:) .Wirtualnie to możemy założyć klub miłośników plaż

z tych okolic.

to ja poczekam do tego lipca :) my jak cos to dopiero w 2014. Chetnie sie dowiem szczegolow z zycia w tamtych rejonach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...