Skocz do zawartości

Umiejscowienie Aktu Urodzenia


lochraven

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, przeprowadzał ktoś może taką procedurę? Mam kilka pytań:

- Czy potrzeba jakiś dodatkowych dokumentów jeżeli matka dziecka jest obywatelem USA

- Czy w ogóle wystarczające jest, że tylko ja jestem obywatelem polski, żeby córka mogła dostać obywatelstwo

- Czy umiejscowienie aktu urodzenia = automatyczne nadanie obywatelstwa polskiego?

- Czy ktoś z was robił to przy pomocy konsulatu generalnego w NYC i mógłby podzieliś się wrażeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz obywatelstwo polskie to wzupelnosci wystarcza ze Twoja Corka tez bedzie obywatelem polskim,chyba ze zadecydujesz inaczej ,,

umiejscawianie aktu urodzenia ma to do tego aby miala numer PESEL,aby byla w ksiegach oraz nie miala problemow z wyrabianiem paszportu polskiego .

Jak nie umiejscowisc aktu urodzenia to nadal jest obywatelka polska,poprostu nalezy to umiejscowic aby wyrobic dziecku paszport polski,aby dostalo numer PESEL i kiedys dostalo dowod osobisty

kiedys sie pytalem czy dziecko co ma juz ponad 18 lat a nie ma tego aktu moze takie cos zrobic i sie okazalo ze moze samo zrobic i dostanie dokumenty,numer itd :) ale wtedy samo musi takie cos zrobic po urzedach

Mozesz taki akt umiejscowic przez kogos z rodziny,znajomego lub tez kogos z forum,wazne aby miec odpowiednie papiery,upowaznienia :)

i w USC takie cos zrobia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Hej, przeprowadziłem wczoraj przez konsulat procedurę umiejscowienia aktu urodzenia córki, więc podzielę się wrażeniami, może komuś się przyda.

Co potrzeba:

- akt urodzenia osoby, której papier umiejscawiamy

- tłumaczenie tego aktu urodzenia - można je zrobić samemu, potem trzeba zapłacić $40 w konsulacie za certyfikowanie tego tłumaczenia

- wniosek do odpowiedniego USC w Polsce (wzór do znalezienia na stronie konsulatu)

- pełnomocnictwo do doręczeń z USC (trzeba podać kogoś w Polsce, gdzie USC będzie wysyłał papiery, wzór do znalezienia na stronie konsulatu).

- Akt urodzenia wnioskodawcy (może być skrócony, tutaj nie jestem pewnien dokładnie w jakich wypadkach ten akt jest potrzebny - pani mi tłuamczyła, że to dlatego, że jestem ojcem i oni sobie z tego aktu wszystkie dane skopiują dla siebie. Ten dokument może być zeskanowany i wysłany mailem).

Uwaga: Akt urodzenia dziecka zostaje w Polsce, więc warto zrobić kopię wcześniej, my musieliśmy zostawić naszą jedyną kopię, ale na szczęście zawsze można wyrobić nowy.

Procedura odbywa się na zasadzie walk-in, nie trzeba mieć umówionego spotkania. Najpierw pani z działu prawnego sprawdza poprawność papierów które przynieśliśmy, potem trzeba tylko iść do okienka, zapłacić ($103 za umiejscowienie + certyfikowanie tłumaczenia) i zostawić dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 3 lata później...

Hej, przeprowadziłem wczoraj przez konsulat procedurę umiejscowienia aktu urodzenia córki, więc podzielę się wrażeniami, może komuś się przyda.

Co potrzeba:

- akt urodzenia osoby, której papier umiejscawiamy

- tłumaczenie tego aktu urodzenia - można je zrobić samemu, potem trzeba zapłacić $40 w konsulacie za certyfikowanie tego tłumaczenia

hej, czyli ten krok jest obowiazkowy i trzeba go zrobic w usa tak ? ja najblizszy konsualt mam w Denver a to i tak kilkanascie godzin jazdy samochodem..

- wniosek do odpowiedniego USC w Polsce (wzór do znalezienia na stronie konsulatu)

Ten krok moze zrobic ktos z rodziny czy poczta samemu sie wysyla ?

- pełnomocnictwo do doręczeń z USC (trzeba podać kogoś w Polsce, gdzie USC będzie wysyłał papiery, wzór do znalezienia na stronie konsulatu).

- Akt urodzenia wnioskodawcy (może być skrócony, tutaj nie jestem pewnien dokładnie w jakich wypadkach ten akt jest potrzebny - pani mi tłuamczyła, że to dlatego, że jestem ojcem i oni sobie z tego aktu wszystkie dane skopiują dla siebie. Ten dokument może być zeskanowany i wysłany mailem).

Uwaga: Akt urodzenia dziecka zostaje w Polsce, więc warto zrobić kopię wcześniej, my musieliśmy zostawić naszą jedyną kopię, ale na szczęście zawsze można wyrobić nowy.

Procedura odbywa się na zasadzie walk-in, nie trzeba mieć umówionego spotkania. Najpierw pani z działu prawnego sprawdza poprawność papierów które przynieśliśmy, potem trzeba tylko iść do okienka, zapłacić ($103 za umiejscowienie + certyfikowanie tłumaczenia) i zostawić dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...