Skocz do zawartości

Sponsorowanie Żony


to-ja

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry - wracam raz jeszcze do tego tematu. Może ktos wie - jak to jest z badaniami lekarskimi..... Czy badania muszę zrobić tu - w Kanadzie - i formularz od lekarza dołączyć do składanych dokumentów?

Czy może badania robię w Polsce i dosyłam do ambasady?

Jesli w Kanadzie - kto wskazuje mi uprawnonego lekarza i jaka jest opłata za badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ale uwazaja z badaniami w Kanadzie

bo jesli powiedza ze musisz powtorzyc to wtedy robisz wszystko od nowa..

Na stronie urzedu imigracji masz wykaz lekarzy ktorzy maja uprawnienia do takich spraw,taki wykaz tez moze Ci dac Ambasada lub tez urzad imigracyjny i tylko u tych lekarzy to robisz a koszt..zadzwon i sie spytaj ile takie cos moze wyniesc teraz.

badania lekarskie

http://www.cic.gc.ca...dical/index.asp

Wniosek z badaniami musisz wyslac razem i teraz albo robisz badania w Kanadzie albo tez w Polsce i wtedy wysylasz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Witam wszystkich,

dolaczylam do tego forum poniewaz szukam kontaktow z osobami ktore w ciagu ostatniego roku przechodzily przez proces sponsorowania w oparciu o tzw common law w Kanadzie.

Sponsorowac bedzie mnie chlopak, z ktorym mieszkam w Kanadzie od ponad roku.

Zdecydowalismy sie na rozpatrywanie naszego wniosku poza Kanada, bo trwa to szybciej. Ktos wspomnial tu wczesniej, ze drugi etap rozpatrywania ktory odbywa sie w Warszawie, trwa tylko 4 miesiace. Chcialam zapytac, na ile to jest aktualne, czy ktos rzeczywiscie czekal tylko 4 miesiace ?? bo na stronie CIC ciagle podaja ze w Warszawie trwa to 8 miesiecy..

Mam jeszce inne pytanie. Na czas rozpatrywania podania bede przebywac w Polsce, bo tam planuje pracowac, bedziemy nadal z moim chlopakiem utrzymywac kontakt, odwiedzac sie, czy bedzie to mialo jakikolwiek negatywny wplyw na nasze podanie (spelniamy podstawowy warunek mieszkania rok razem i mamy duzo dowodow na nasz wspolny adres, zdjecia, oplacanie rachunkow, rowniez rodzina potwierdzi pisemnie nasz zwiazek)?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm co do takich zwiazkow to faktycznie jest taki zapis ale jak kto bedzie widziane ze jestes juz po za Kanada to ,,pojedz na spotkanie do Ambasady i sie spytaj kogos o taka sprawe-moze Ci odpowie

Bo co innego malzenstwo

To samo jest z czasem ze podalem ten czas dla malzenstw i nadal jest to aktualne a ze na stronie Ambasady tak pisze to inna sprawa

Nawet dostaniesz taka odpowiedz z Ambasady ze masz czekac np 6 miesiecy a dostaniesz wize szybciej .

ps a bedziesz mieszkac w jakiej Prowincji,bo czas oczekiwania przez Quebec jest dluzszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wspomnialam, na czas rozpatrywania podania bede w Polsce.

Kilkakrotnie rozmawialismy z call center Citizenship and immigration i zawsze nam powtarzano, ze jesli mieszkalismy rok razem, to teraz jak wysylamy podanie nie musimy mieszkac razem i ze chlopak moze mnie sponsorowac rowniez jesli ja jestem poza Kanada. Z drugiej strony, zasiegalismy tez rady konsultantow i oni mowia, ze to moze byc problem ze mnie tu nie bedzie. Dlatego pytam jak to naprawde wyglada, bo wiem ze konsultanci tez naciagaja.

Moj powod wyjazdu jest taki, ze nie moglabym przez rok pracowac, a tyle trzeba sie liczyc ze rozpatrywanie moze w sumie potrwac. Poza tym, jesli w Kanadzie moge zostac tylko jako turysta, i chcialabym pojechac na toche do Polski i pozniej znowu wjechac do Kanady, to nawet majac paszport biometryczny, nie mam gwarantowanego wjazdu do Kanady, tyle sie slyszy o tym jak nie wpuszczaja ludzi do Kanady, ktorzy sa w trakcie rozpatrywania podania o pobyt staly, bo boja sie ze ta osoba "przesiedzi" te przepisowe 6 miesiecy jako turysta jesli podanie zostanie odrzucone. A nie stac nas na to, zeby sobie kupowac bilety i nie wiedziec, czy mnie wpuszcza. Dlatego zdecydowalismy, ze moj chlopak odwiedzi mnie w Polsce, a ja pozniej jego i wtedy pokazujac na lotnisku ze mam prace w Polsce, wiec po urlopie wroce do Polski, mam pewniejszy wjazd do Kanady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam temat - aczkolwiek chodzi mi o sponsorowanie męża, a nie żony :) .

Może ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją? Mam przyjaciół - ludzie w średnim wieku, ona - obywatelka Kanady od bardzo wielu lat, on - Polak. Pobrali się dwa lata temu, tu - w Kanadzie. A od trzech lat mieszkają razem.

Ale... i tu problemy... On jest tu od parunastu lat nielegalnie. Przyjechał do rodziny i został. Cały czas pracuje - niestety, też nielegalnie. Nie rozliczał sie z podatków. No i teraz ona chce go sponsorowac.

Pytanie więc - czy tutaj - jak w USA - w przypadku sponsorowania przez małżonka obywatela - nielegalny pobyt i praca są przebaczane?

Czy w tej sytuacji lepiej dla niego jest przeprowadzać proces sponsorowania w Kanadzie, czy poza nią? Czyli - powinien dalej tu być nielegalnie, czy na czas procesu imigracyjnego wyjechać do Polski?

Sytuacja jest dość skomplikowana, choć małżeństwo zdecydowanie prawdziwe!

Może ktoś z forumowiczów ma jakąś wiedzę na ten temat, albo może wskazać źródła - gdzie szukać takich informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takimi malzenstwami jest jak w USA

nawet daja tymczasowe karty jak malzenstwo trwa krocej niz 2 lata ;) ,te nowosci weszly pare lat temu :)

a co do sponosrowania to tak mowia przepisy

https://www.justlanded.com/english/Canada/Articles/Visas-Permits/Can-a-fiancee-without-status-be-sponsored

na tym forum tez szukaj informacji

http://www.canadavisa.com/canada-immigration-discussion-board/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly6 - czyli - mam rozumieć, że te wykroczenia (czas pobytu i praca) są wybaczane w Kanadzie? O karcie PR wiem, ja załapałam się jeszcze na 5 - letnią :) .

Poza tym moi przyjaciele są już blisko 2 lata małżeństwem - przed przystąpieniem do procesu sponsorowania.

Te dwie strony, do których podałeś adresy - już znalazłam wcześniej - ale dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...