Skocz do zawartości

1-Szy Raz W Usa Turystycznie - Rozmowa Po Przylocie I Nie Tylko


Big

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

To moj pierwszy post - probuje sie przygotowac do wakacyjnego wyjazdu do USA.

Lece z narzeczona na wakacje do NY, na 3 tygodnie.

W miedzyczasie wybieramy sie na chwile do Kanady, nad Niagare (mam zarezerwowany hotel).

Natomiast w NY bedziemy mieszkac (odplatnie) u znajomych kolegi (Polacy).

Mam jakies obawy, ze urzednik imigracyjny moze nie byc usatysfakcjonowany takim miejscem pobytu.

Domyslam sie, ze jesli zadzwoni pod podany nr telefonu, to otrzyma potwierdzenie faktow, ale czy to mu wystarczy?

Do tego, moja narzeczona ma 25 lat i nie pracuje (a wize dostala, gdy pracowala) - czy wiek i brak pracy moze wzbudzic podejrzenia podczas wjazdu?

A jesli tak, to czy warto klamac, ze sie pracuje?

Na owe 19 dni pobytu, mam przygotowane 10 000$ i teraz 2 pytania z tym zwiazane:

1. jak najlepiej rozwiazac kwestie dostepu do tych pieniedzy - zamierzam wplacic po 3500$ na dwie rozne karty kredytowe (w $) i 3000$ wziac w gotowce - ale srednio bede sie czul z ta gotowka przy sobie...

2. czy owe 3000$ (gdybym pozostal przy takim rozwiazaniu) w gotowce + karty kredytowe bylyby wystarczajace dla urzednika imigracyjnego na lotnisku?

Ja w USA bylem sluzbowo dziesiatki razy (C1/D), ale to bedzie moj pierwszy wyjazd turystyczny (B1/B2), moja dziewczyna nie byla nigdy - to tak informacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a bilet tez bedziecie miec na taki okres czasu czy tez na dluzej?

macie paszporty biometryczne aby myslec o Kanadzie?

odpowiada sie na pytania,krotko i z usmiechem :) a czy warto klamac?

sa osoby ze powiedza ze pracuja ale bedzie widac ze cos nie gra i co wtedy?znasz swoja dziewczyne az tak dobrze ze dobrze wypadnie na rozmowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie będzie Cię pytał czy pracujesz Ty czy Twoja kobieta. Tak jak sly6 napisał krótkie odpowiedzi na jestem pewien że krótkie pytania typu na jak długo czy pierwszy raz do Stanów i na jak długo... i nie sądzę że będzie gdziekolwiek dzwonił. Co do kasy to macie obydwoje karty kredytowe więc nie bierz aż tyle kasy w kieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie będzie Cię pytał czy pracujesz Ty czy Twoja kobieta.

moga sie spytac o prace

:)

a dzwonia jak juz jestes proszony na 2 rozmowe,wtedy moga zadzwonic :)

Ta 2 rozmowa jest wtedy, gdyby pierwszy cwaniak mial jakies obiekcje, tak?

Co do kasy to macie obydwoje karty kredytowe więc nie bierz aż tyle kasy w kieszeń.

Czyli uwazasz, ze lepiej miec wiecej na karcie? To ile wziac keszu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie taki jest przepis ze ktos cos pobiera?

jest ze nalezy takie cos zglosic powyzej 10 .000 dol us..na granicy,,,to samo jak wylatuje z Unii czy tez z Polski rejsem bezposrednim

Mozesz miec to w czekach,bonach skrabowych i wtedy takie cos nalezy zglaszac a nie ze masz tyle na kracie ;) na koncie bankowym

tutaj chodzi o tzw pranie pieniedzy itd ..

2 rozmowa to jak cos nie gra dla 1 urzednika i wtedy jest bardziej szczegolowa ale i jej nie nalezy sie obawiac jak w tym przypadku ;)

http://forum.usa.info.pl/topic/18669-secondary-inspection/page__fromsearch__1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...