Skocz do zawartości

Znajomośći W Usa.


majkel93

Rekomendowane odpowiedzi

więc będę szukał, dzwonił, pisał :))

no dokładnie, to jest życie. Za rok będę się właśnie starał pojechać, także zobaczymy jak mi tam będzie.

Btw. Interesuje mnie US, i zawsze było moim marzeniem, chyba przez to, że mój ojciec pracował i uczył się w Kanadzie, po nim mam obywatelstwo kanadyjskie lecz wiem, że nic mi to praktycznie nie daje, jeśli chodzi o stały pobyt w US. Więc będę nad tym pracował jak każdy kto chce tam wyjechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

widze ze masz male wiadomosci o prawie

bo jest umowa pewna i moze cos tutaj zobacz

http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1274.html

i teraz na jaki paszport bedziesz sie starac o au pair

nie ma tak ze lecisz na paszport polski a potem na terenie USA mozesz korzystac z dobrodziejstw jakie maja kanadyjczycy :)

pamietaj o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz obywatelstwo kanadyjskie, to dlaczego nie chcesz wyemigrować właśnie tam? Z tego co wiem z ogólnej opinii i z opinii znajomych w Kanadzie jest lepiej niż w USA. No i nie bez znaczenia jest to, że emigracja na stałe do USA nie jest łatwa ani szybka, a do Kanady masz drzwi otwarte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie raczej było czy zdajesz sobie sprawę że nie ma prostej drogi do imigracji do US, bo planować to sobie można tyle że to może być bez sensu... Tu gdzie ja mieszkam polaków zasadniczo nie ma żadnych...

Tu gdzie ja mieszkam jest w okolicy jedna polska rodzina. Moja zona przyjazni sie z zona tego profesora. Ja raczej nie bo mnie mdli czerwona przeszlosc zarowno profesora jak i jego zony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega w tym, że emigracja do Stanów nie polega na "dążeniu do swoich planów", bo nie można tam wyemigrować ot tak, jak się teraz emigruje np. do Anglii.

no ale np skok z transatlantyku na wodach przybrzeznych puerto rico chyba zalicza sie do "dazenia do swoich planow"

moze kolo akurat to planuje bo slyszalem o kilku co tak zrobili- ich dalsze losy to juz osobna historia...hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Według mnie powinieneś rozpocząc swoją przygodę z Ameryką Północną od Kanady. Mam znajomego kanadyjczyka, który mieszka w Toronto i co raz opowiada mi o tym jak wielokulturowe jest to miasto. Jeśli lubisz różne kultury itd myślę, że to może być dobre miejsce dla Ciebie.

Ja osobiście, w USA nie spotkałem jeszcze żadnego polaka (nie licząc lotnisk). Może to i lepiej bo w Anglii sporo naoglądałem się Polaków opierających swe życie na przekrętach i zawiści.

W stanach do Polonii też mnie nie ciągnie, gdyż organizowane przez nich wydarzenia opierają się głównie na kulturze ludowej i wierze katolickiej, co mi nie do końca odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...