Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa - Mentorship - Jaka Wiza?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję jechać za kilka miesięcy do USA na cykl szkoleń i chciałbym się dowiedzieć o jaką wizę powinienem się ubiegać i jak może wyglądać w takim przypadku proces wizowy?

W tej chwili jestem zatrudniony na umowę zlecenie ale prawdopodobnie ok. miesiąc przed wylotem powinienem mieć umowę o pracę i stały etat. Samo szkolenie będzie częściowo opłacone przez pracodawcę i częściowo przeze mnie.

Mentorship jest tak ustawiony że będzie 3 tygodnie szkoleń, przerwa na 2 tygodnie i kolejne 3 tygodnie szkoleń, a więc w samych Stanach będę 2 miesiące po czym od razu chcę wracać do Polski.

Czy powinienem ubiegać się o wizę typowo biznesową i jakie jeszcze dokumenty powinienem zabrać na rozmowę z konsulem?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Ci moga przeslac?zapytaj sie Ich czy moga Ci przyslac co bedzie na szkoleniu,zakres szkolenia,itd ..czym wiecej bedzie napisane tym lepiej .

kiedy to ma byc,gdzie

tylko czy wiza biznesowa jest dla Ciebie?czytales o tym na stronie Ambasady USA

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/kategorie-wizowe/wizy-subowe-turystyczne-lub-na-leczenie.html

moze cos powiedza na infolinii czy mozesz o taka wize startowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zakres szkoleń bez problemu uzyskam tyle tylko, że jest to 8 szkoleń w ciągu tych 2 miesięcy. Te 2 tygodnie przerwy jakie będą chcielibyśmy wykorzystać częściowo na zwiedzenie okolicznych stanów, później powrót na pozostałe moduły szkoleń i przylot do Polski.

Jaka w tym przypadku potrzebna będzie wiza? B1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac ze musisz tez miec pismo od pracodawcy ze Cie na takie cos wysyla :)

w poniedzialek zadzwonisz na infolinie i Ci powiedza czy b1 moze byc w takim przypadku

mozesz tez napisac e-mail do Ambasady ale tutaj mozesz i 10 dni roboczych czekac :) na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B1 jest na wyjazdy bizensowe i czysto a B2 na tylko turystyczne

jest takie cos w ds 160 ze mozesz zaznaczyc ze chcesz miec taka i taka wize i mozesz taka dostac ale na granicy zostaniesz wtedy zapytany czy lecisz na b1 czy tez b2 i jak powiesz ze na b1 to taki bedziesz miec status w USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...