Skocz do zawartości

Bank


niewiemconapisac

Rekomendowane odpowiedzi

jadę na wakacje do U.S. z programu work&travel! zastanawiam się jaki tam jest najlepszy bank (bez opłat, tani przelew pieniędzy do Polski)

myślałam o Citibank. konto studenckie można tam otworzyć tylko będąc studentem amerykańskiej uczelni?

piszcie jak Wy zrobiliście;)

Moim zdaniem nie ma sensu w przypadku W&T na takie komplikowanie sobie życia :). Tak jak zostało wspomniane w postach wyżej, przelew poza strefe UE (SWIFT) to po prostu spory koszt w stosunku do przelewanej kwoty. W dodatku nigdy nie wiadomo jaki będzie końcowy koszt takiego przelewu z względu na specyfikę takiego przelewu. Płacisz za wysłanie i za odebranie.. nie ma sensu. Masz inne wyjścia na przywiezienie pieniędzy (jeśli coś odłożysz :) ) : przywieść dolary w kieszeni, przywieść czek i tutaj go zrealizować, przyjechać z kartą debetową wydaną przez bank w USA i wypłacić pieniądze w bankomacie (np. Bank Of America w Europie współpracuje z Bracleys i DeutscheBank, o ile ten pierwszy w Polsce nie operuje to ten drugi już tak, kiedyś wypłacałem w bankomacie DB pieniądze - bez prowizji / przy normalnym spread'dzie).

A w drugą stronę, otworzyć konto dewizowe w banku w Polsce z podpiętą do konta kartą debetową. Dobrze by było mieć ROR też w tym banku, żeby nie trzymać kasy na dewizowym. Dokonywać przewalutowania w miarę potrzeby po prostu (zakupy na czyjeś życzenie itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zalezy ile zarobisz na tym W&T. Moj ojciec ostatnio przelewal mi $40K z USA do UK uzywajac transferu miedzybankowego i cala operacja kosztowala go ok $50 czyli nie duzo. Ja jak przelewalem 110K PLZ z Polski do UK, tez uzywajac transferu miedzybankowego, to polski bank skasowal mnie 800 zl. Czyli bank w usa pobral 0.125% a bank w Polsce 0.727272727 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...