Jump to content

Przesiadka W Filadelfii


Recommended Posts

O, raczej nie tylko przejść do bramki.

W Filadelfii czeka Cię rozmowa z urzędnikiem imigracyjnym i sam będziesz musiał przenieść bagaż z jednej taśmy na drugą.

Jeśli da się, to postaraj się jak najszybciej wysiąść z samolotu, żeby nie znaleźć się na końcu kolejki osób, które muszą przejść rozmowę z urzędnikiem. W ten sposób zyskasz trochę czasu i będziesz miał większe szanse się wyrobić :)

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że tak.

Bo co by było, gdyby urzędnik odesłał Cię z powrotem do domu? Kto by się zajął Twoim bagażem? Jaki byłby sens w tym, żeby poleciał on dalej?

Wszystkie procedury przechodzi się w pierwszym porcie lotniczym, do którego się trafia. Bez względu na to, czy leci się dalej, czy nie.

A samo przeniesienie bagażu to naprawdę nic strasznego. Ja miałam przesiadkę w Denver i musiałam moją walizkę zdjąć z taśmy (która była tuż za stanowiskami urzędników imigracyjnych) i przenieść ją jakieś 50 metrów dalej, na taśmę 'baggage drop'. Przy taśmie stała osoba z obsługi, która sprawdziła, że mam kartę pokładową na dalszy odcinek jazdy i tyle. Żadna filozofia.

Link to comment
Share on other sites

Może powiem, jak to wygląda na lotniskach poza USA, zaznaczając, że może to nie mieć zastosowania do przesiadek na loty krajowe w USA. Wielokrotnie latałem z przesiadkami we Frankfurcie, Amsterdamie, Kopenhadze itp.

Jeśli masz jeden bilet wystawiony na całą trasę, to linia lotnicza zadbała o to, żebyś miał odpowiedni czas na przesiadkę. Chyba, że osobno kupiłeś bilet na lot do Filadelfii, a osobno na lot krajowy... wtedy to tylko Twój problem i to co piszę nie ma zastosowania.

Jeśli masz jeden bilet to linie lotnicze i obsługa lotniska wiedzą, że jest pasażer, który ma "connecting flight" i w razie czego przytrzymają samolot (w granicach rozsądku). W razie czego powiedz komuś z obsługi/urzędnikowi imigracyjnemu, że masz connecting flight i prosisz aby spowodowali, że się na niego nie spóźnisz (inna sprawa, że powinni sami to wiedzieć potraktować Cię priorytetowo). Jeśli Twój lot do Filadelfii się spóźni (a spóźnione loty się zdarzają niestety) i nie ma możliwości, żebyś zdążył to zostaniesz przebukowany na inny lot.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...