Skocz do zawartości

Staranie Sie O Wize F-1 Moja Sytuacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem obecnie w 1 klasie LO posiadam 18 lat ( nie zdalem 1 rok z przyczyn osobistych) i chcialbym od nastepnego roku podjac nauke w USA, czyli konczac w polsce na 2 LO. I czy w USA mam szanse na szkole publiczna ? Czy pozostaja mi tylko prywatne placowki ? Slyszalem ze na F-1 mozna wyrobic SSN i pracowac czy z tego idzie utrzymac szkole, dom, wyzywienie ? Czy w moim przypadku taka wize bedzie ciezko otrzymac ? Oczywiscie na start jakis zapas gotowki z PL bym zabral.

Z gory bardzo dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od lektury strony ambasady USA i o rodzajach wiz:

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/kategorie-wizowe/studenci-i-pracownicy-naukowi.html

Szkoła publiczna w USA, to nie to samo, co szkoła publiczna w Polsce.

A na wizie F1 pracować nie można. Znaczy można, ale tylko np. na terenie kampusu, chyba do 20 godzin tygodniowo, jeśli się nie mylę. Na pewno nie da się z tego utrzymać. Co jest w sumie logiczne, bo wiza F1 to wiza studencka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz okazac na calosc nauke gotowke a nie na start,..I teraz ile masz tej gotowki na start?oplacisz szkole czy co?

Mozesz isc do publicznej szkoly ale placisz za nia ..jesli lecisz na F-1

sa pewne wymiany ale tutaj musisz zobaczyc po roznych organizacjach jak Rotary czy czegos nie maja..

numer i wyrobisz ale bez pozwolenia ta praca bedzie nielegalna wiec bedziesz miec numer ale bez pozwolenia na prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...