Skocz do zawartości

Lecę Kolejny Raz, Ale Chciałem Was Zapytać O Parę Spraw


Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem już temat dotyczący VISY B1/B2 w złym dziale i dlatego pozwoliłem sobie w ramach naprostowania wkleić zawartość tamtego tematu tutaj:

Witam!,

Moja sprawa jest prosta. Lecę do USA w odwiedziny rodziny już piąty raz, ale chcę się upewnić czy wszystko dobrze zrozumiałem, a zwłaszcza proces wyrabiania VISY (która wygasa na dniach, a wyrabiana była ostatnio w 2009 - więc nie za wiele pamiętam). Otóż mój paszport też niebawem wygasa, ale wczoraj złożyłem wniosek o nowy i pani obiecała się postarać, aby sprawa była załatwiona w dwóch tygodniach. VISĘ z nadzieją traktuję jako formalność, bo jeśli dostanę to będzie już moja piąta (problem był dostać pierwszą, ale jak już dostałem i zawsze wracałem na czas to kolejne wydawali bez zbędnych pytań/wymagań). Zaproszenie od ojca, który tam legalnie jest i legalnie pracuje też dostanę.

Troszkę poczytałem, ale chcę się upewnić, że dobrze zrozumiałem obecny proces wyrabiania VISY. Otóż:

VISA nieimigracyjna B1/B2 (taką miałem ostatnio, na wielokrotne przekroczenie granicy).

1. Wypełniam wniosek B-160 w internecie,

2. Dzwonię do panie aby umówić termin spotkania w Krakowie,

3. Kiedy przychodzi mój termin jadę do konsulu, ze sobą zabieram zaproszenie do USA, paszport, dowód osobisty, zdjęcia do VISY, dowód wpłaty,

4. Rozmowa i decyzja, oraz jeśli przyznają to czekam w domu na paszport, który przyjdzie kurierem do tygodnia.

Czy tak to właśnie wygląda? Czy potrzebuję jakiś inny formularz wypełnić/zabrać ze sobą/może nie płacić na poczcie oraz na ich bloczku tylko na własnym przelewie bankowym wykonać opłatę, pod warunkiem, że dane się zgadzają/czy zaproszenie z USA ma jakieś znaczenie dla konsula/w jakim języku polecacie rozmowę z konsulem? mówię płynnie po angielsku i zawsze wydawał się być zadowolony z tego faktu i rozmowa przebiegała w przyjaznej atmosferze?

I jeszcze pytanie na koniec dosyć istotne bo akurat czas nagli: ile tak mniej więcej obecnie czeka się na wizytę w Krakowie po zadzwonieniu o termin?

Ogólnie będę wdzięczny za wszelkie porady i wskazówki.

Z góry dzięki!,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 3 - jedziesz do konsulatu, a nie do konsulu; zaproszenie nie jest potrzebne, dowód osobisty do samego konsulatu raczej też nie; zdjęcie wczytujesz do formularza wizowego, ale możesz zabrać ze sobą również wersję papierową

Najwygodniej zapłacić na poczcie, ponieważ wymagana jest wpłata potwierdzona pieczęcią, a na poczcie taką uzyskasz.

Myślę, że raczej nie ma znaczenia, czy rozmawiasz z konsulem po polsku, czy po angielsku. Możesz i tak, i tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu pisałem na szybko i dlatego takie błędy logiczne :)

Czyli mówicie że termin dostanę w ciągu paru dni? Super!

Co do potwierdzenia stemplem - masz rację, to lepiej wygląda więc dokonam wpłaty na poczcie.

Co do formularza to mówisz, że oprócz tego który wyślę internetem dobrze mieć coś w rodzaju "na wszelki wypadek" wersji fizycznej? Ok, tak też zrobię.

Orientuje się ktoś może czy są jakieś oficjalne statystyki ile % osób otrzymuje/nie otrzymuje visy nieimigracyjne? Pamiętam, że jak byłem pierwszy raz w wieku chyba 12 lat to naliczyliśmy z mamusią 200 osób, z pośród których dostałem visę tylko ja i jakaś pani. Później pamiętam, że na każdej kolejnej wizycie coraz więcej osób było zadowolonych po rozmowach z konsulem.

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek możesz wziąć zdjęcie w formie papierowej, a nie cały formularz ;)

Pamiętaj jednak, że:

Po wysłaniu formularza DS-160 należy wydrukować stronę potwierdzającą złożenie podania zawierającą dane osobowe, kod kreskowy oraz numer identyfikacyjny podania (Application ID). Numer ten będzie potrzebny podczas umawiania spotkania za pośrednictwem infolinii. Wydruk potwierdzający złożenie podania należy koniecznie przynieść na rozmowę z konsulem.

Czyli punkt 10 kroku 2: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html#krok_2

No i krok 5: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html#krok_5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, napiszę co i jak ale to w swoim czasie bo na razie na paszport muszę czekać (pani urzędniczka nie chciała przyjąć prośby pisemnej o szybsze wydanie paszportu, bo "ona nie wie o co mi chodzi, pierwszy raz takie coś słyszy/widzi" - żałuję, że nie poszedłem do jej kierownika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys zadal pytanie na forum lub je dobrze przeczytal to bys wiedzial ze takie przyspieszenie zalatwia sie tylko u Pani-Pana kierownika a nie u urzednika :)

tak pisze na przyszlosc i jesli wyrazi zgode to masz szybko paszport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...