Jump to content

Data Wygaśnięcia Wizy J-1


Recommended Posts

"Expiration date" dla mojej wizy J-1 jest 19 wrzesień.

Czy po tej dacie mogę jeszcze zostać w USA żeby zwiedzać ?

Do tej pory daty wygaśnięcia moich wiz J-1 przypadały na połowę listopada, nie wiem dlaczego tym razem ta data jest tak wczesna ...

Link to comment
Share on other sites

A na czym jesteś z J-1? O ile wiem, możesz zostać 30 dni po zakończeniu programu, w którym bierzesz udział. Koniec programu to data z DS-2019 albo z promesy J-1 - liczy się ta z nich, która jest wcześniejsza.

Link to comment
Share on other sites

TT a wiesz o tym ze zasady sie zmienily co do work i travel ,,czytales chyba o tym.

Czytałem o zmianach.

3. Wiza J-1 na programie Work and Travel pozwala legalnie pracować w USA przez okres do 4 miesięcy, oraz pozwala na legalny pobyt w USA do 5 miesięcy. Formularze DS-2019 umożlwiają pracę w okresie od 25 maja do 1 października 2012.

4. ”Grace period” czyli 30 dni przeznaczone na podróżowanie liczymy od daty “expiry date” widocznej na formularzu DS-2019. Jeżeli jest to 1 październik, a uczestnik wtedy rozpoczyna zajęcia na studiach, powinien wrócić do kraju, ponieważ w przyszłości gdy będzie chciał ubiegać się ponownie o wizę J-1, konsul może dopytywać w jakim celu przedłużał swój pobyt – co może być przyczyną do odmowy wizy.

Do tej pory końcowa data na wizie różniła się od daty na DS-2019 np. na DSie był to 25 wrzesień, a na wizie połowa października, listopad. Wiza była ważna dłużej niż pozwolenie na pracę i doliczając 30 dni do daty końcowej na DS, zawsze mieściłem się z powrotem do PL przed wygaśnięciem wizy.

W tym roku kontrakt w pracy mam do 19 września. Data końcowa na DSie 19 września i expiration data na wizie też 19 września . . . Stąd moje pytanie czy w takiej sytuacji mogę doliczyć 30 dni do "expiry date" widocznej na DS-2019, mimo że tego dnia wygasa wiza ?

Z góry dzięki za wyjaśnienie!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

podbijam temat, co jak zaczyna się zajęcia 20 paździrnika - kontrakt jest 2505 - 25 09, potem amba mówi że 1 trzeba wracać - co jak mam zajęcia od 20 października? ktoś miał tak podobnie, amba się potem pluła że wraca się po tym 1 października? z góry thx za info

Link to comment
Share on other sites

sorry wyjaśniam:

work experience ccusa, zgodnie z mailami praca może być tylko 25 05 - 25 09, a do polandii trzeba wrócić przed 1 października bo to początek roku akademickiego - takie są wytyczne

problem w tym że zajęcia na uczelnia zaczynają się dopier 20 października, jest na to papier

pytanie:

mając papier że zajęcia zaczynają się 20 września czy można lecieć 24 maja, praca od 25 maja, koniec pracy 25 wrzesień, powrót do PL 19 wrzesień?

chodzi o to skąd ta granica 1 października i czy ktoś na to patrzy

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...