Jump to content

Selective Service System A Gc ?


Recommended Posts

Witam.

Moje pytanie tym razem dotyczy GC i SSS.

Mam 18 lat. Przykladowo gdy wygram GC w Loterii i juz ja odbiore, czy musze zarejestrowac sie w SSS? Nawet gdy na poczatku nie zamierzam mieszkac w USA tylko np. co roku wyjezdzac aby ja utrzymac ??

Chodzi dokladnie o to ze chce wyjechac z kolega, a nie wiadomo czy wylosujemy karte w jednym roku ;-/

I jeszcze jedno pytanie czy jak juz bede miec 26 lat i wczesniej wygrana GC to nie ma ju poboru ??

Przyznam szczerze ze nie chcalbym przystepowac do zadnych wojsk.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

W USA nie ma obowiązkowego poboru do wojska .Armia jest zawodowa i wstępuje się dobrowolnie.Jest natomiast obowiązek (dla mężczyzn w wieku od 18 do 26 lat ) rejestracji w Selective Service . Obowiązek ten mają obywatele USA i stali rezydenci posiadający GC. Jeśli np.rezydent nie dokona rejestracji to będzie miał problemy z wytłumaczeniem się z tego np. przy składaniu wniosku o amerykańskie obywatelstwo.

Na razie tym się nie przejmuj bo wylosować GC wcale nie jest tak łatwo więc możesz w ogóle nie mieć tego problemu.

Link to comment
Share on other sites

Jak powyżej, nikt na siłę nie zagoni Cię do wojska w USA.

Jest jeszcze druga sprawa o której chcę napisać. Musisz zmienić odrobinę swoje myślenie. Wylosować GC nie jest łatwo a szansa na to, że Ty i kolega wylosujecie Zieloną Kartę w tym samym roku naprawdę graniczy z bardzo dużym fartem. W ostatnim losowaniu udało się co 43 osobie, to wcale nie aż tak małe szanse ale ludzie muszą pamiętać o tym, że wysłanie zgłoszenia do DV lottery nie jest równoznaczne z otrzymaniem GC. Piszę to po to aby co niektórych szybko sprowadzić na ziemię tak aby nie dziwili się potem i nie załamywali czemu im się nie udało.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Nic nie zwiększa szans, bo loteria to loteria.

Ale jeśli masz wolną kasę, żeby zapłacić firmie, to płać.

Z tym, że zdarzało się, że aby poznać wyniki loterii (bo po rejestracji otrzymuje się swój indywidualny numer, bez którego nie jesteś w stanie sprawdzić, czy wylosowaleś) trzeba było dodatkowo zapłacić.

Więc decyzja należy do Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

A co wy na to zeby losowac GC za posrednictwem firm, i portali które oferuja prawidlowe wypelnienie danych itp ??

Opalca sie to, albo zwieksza szanse ??

Takie postępowanie jest GŁUPOTĄ. Bardzo często można natrafić na nieuczciwą firmę .Dane osobowe wyciekają i zdarza się ,że klienci takich firm otrzymują potem fałszywe powiadomienia o wygranej z prośbą o przesyłanie pieniędzy na dziwne konta :)

Nawet nie myśl o tym.Do wysłania samodzielnego zgłoszenia wystarczy mierna znajomość obsługi komputera i inteligencja na poziomie czwartoklasisty szkoły podstawowej.

Dodam tylko do tego co Joanna napisała ,że jeśli co 43 osobie udało się wylosować to nie oznacza ,że wszystkie z tych osób będą miały szanse na stawienie się w konsulacie nie wspominając już o otrzymaniu wizy imigracyjnej. Ogólnie wiadomo ,że wiz do przyznania na świat jest 50 tyś. a losuje się 100 tyś. ludzi .

Rachunek więc prosty ,że połowa z tych ludzi pomimo faktu wylosowania może zapomnieć o wyjeździe do USA.

Link to comment
Share on other sites

Bede brac udzial co roku, bardzo chce tam wyjechac, a nie chcialem tego robic nielegalnie, ale jezeli tylko to zostanie to sie tak zrobi.

Pod warunkiem ,że Polska będzie co roku kwalifikowała się do DV ( mam duże wątpliwości co do tego) . Pamiętaj ,że teraz Polacy brali udział w DV-2013 a wczesniej w DV-2006 .

Chyba nie wygląda to tak kolorowo jak Ci się wydaje.

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie każe Ci się poddawać.

Ale nie nakręcaj się, że wygrasz zieloną kartę w loterii.

Przejżyj sobie wątki dotyczące DV-2013, czyli tegorocznej loterii i zobacz, ile osób z biorących udział nie wylosowało zielonej karty.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...