Skocz do zawartości

Przelot Poznan - Las Vegas


Rekomendowane odpowiedzi

24 wrzesnia lece do USA odbyć swoj wymarzony road trip po stanach.

Szukałem polaczen przez kilka wyszukiwarek, ostatecznie najlepsza okazała sie: www.tanie-loty.com.


  • Poznań (POZ), Polska - Las Vegas (LAS), Stany Zjednoczone
    24 września 2012, poniedziałek - 24 października 2012, środa

Wylot24 września

10:30 Poznań[POZ] Ławica

11:55 Frankfurt[FRA] International | Terminal 1

Czas przesiadki:

1h 05m

13:00 Frankfurt[FRA] International | Terminal 1

15:45 Waszyngton[iAD] Dulles International

Czas przesiadki:

1h 56m

17:41 Waszyngton[iAD] Dulles International

19:38 Las Vegas[LAS] Mccarran International | Terminal 1

Czas podróży

18h 08m

Powrót23 października

11:00 Las Vegas[LAS] Mccarran International | Terminal 1

16:40 Chicago[ORD] O Hare International | Terminal 1

Czas przesiadki:

0h 55m

17:35 Chicago[ORD] O Hare International | Terminal 1

08:45 Dusseldorf[DUS] Dusseldorf Lądowanie: 24 października

Czas przesiadki:

2h 40m

11:25 Dusseldorf[DUS] Dusseldorf Start: 24 października

12:55 Poznań[POZ] Ławica Lądowanie: 24 października

Czas podróży

16h 55m

Wiem o tym ze lecac np. z Poznania nadaje bagaz i potem sie nie musze o niego martwic bo sami go beda wrzucac do tego samolotu ktory trzeba. Niestety nie bylem nigdy na lotnisku we Frankfurcie, slyszalem ze spore. Mam nadzieje ze te 50min mi starczy na dojscie tam (zapewne inne pietro) i poddanie sie odprawie. Nie chciałbym zeby mi ten samolot uciekł...jesli ucieknie, to czy zapewniaja mi bilet na nastepny lot i nastepny? (na ten do Waszyngtonu nie zdaazam to i opoznia mi sie do Vegas) czy winny jestem ja i martw sie sam?

Kolejna sprawa, prawie 2h w Waszyngtonie (nigdy nie bylem w USA)...rozumiem ze musze udac sie do juz na rozmowe/odprawe z celnikiem itp mimo iz nie jest to moje lotnisko docelowe? I tak juz zadecyduja czy mnie wpuszczaja czy nie? Moj bagaz nadaja tez sami dalej automatycznie tak? I czy jesli przejde juz ta odprawe celna/ celnik wbije mi wize to w Las Vegas takowej juz nie musze przechodzic?

Problem jest standardowy, wiem o tym jednak krotki czas przesiadki sprawia ze moze byc lekko nerwowo,wiec chcialbym skorzystac z waszych rad i doswiadczen. za pomoc serdecznie dziekuje.

ps. wylatujac z usa wypelniam tylko ten wniosek ktory dostane w chwili przylotu (zapomnialem nazwy), i moge spokojnie odlatywac tak?

pozdrawiam

LOT DO: Lufthansa, Z: UNITED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zapoznaj się z mapami obu lotnisk - Frankfurt i Dulles. Mogą się przydać :)

2. 65 minut powinno wystarczyć, ale za bardzo się nie ociągaj z przechodzeniem ;) (idziesz do 'connecting flights' a nie do 'luggage claim')

3. jeśli ucieknie, to się o Ciebie zatroszczą. Ale lepiej niech nie ucieka, bo będziesz miał krótsze wakacje ;)

4. po rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym, sam zdejmujesz swój bagaż z taśmy i przenosisz go na inną taśmę, żeby został nadany do Vegas.

5. W Vegas nie będziesz już przechodził takiej kontroli.

6. Wylatując z USA niczego nie wypełniasz. Deklarację celną i I-94 wypełniasz wlatując do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przesiadkę w Waszyngtonie by mogła być trochę dłuższa. Na samo stanie w kolejce na lotnisku do kontroli musisz liczyć sporo czasu, plus odbiór bagażu, powtórne jego nadanie i ewentualne opóźnienia samolotu. 1.56 to trochę mało na przesiadkę, ale jak wszystko pójdzie bez zbędnych problemów, to zdążysz.

Odnośnie I-94 to pamiętaj, żeby go nie zgubić i oddaj na lotnisku przed wylotem do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o frankfurt to sie nie martw, czasu wystarczy, lotnisko bardzo dobrze opisane, nie bedzie problemu. jesli samolot mialby jakies spore opoznienie i z tego powodu nie zlapiesz nastepnego, to linie lotnicze musza zapewnic ci miejsce w innym samolocie.

jak ja lecialam z polski(tez z poznania) przez waszyngton to chyba mialam tyle samo co ty na przesiadke, pamietam ze zdazylismy bez pospiechu, ale kolejka dla osob z wizami szla 3 razy wolniej. wydaje mi sie ze dasz rade, ale na wszelki wypadek idz szybkim krokiem. bedziesz musial nadac swoj bagaz ponownie, ale tak jak ktos juz wspomnial bierzesz z jednej tasmy i kladziesz na druga, nie jest to skomplikowane wiec nie ma co sie stresowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bagaz to przekładam dopiero w Waszyngtonie tak?

Ok dziekuje za rady, tej europejskiej przesiadki sie nie boje, tylko wlasnie tych 2 godzin w usa, na bagaz, na rozmowe + kolejki... no ale mam nadzieje ze sie wyrobie. Niedługo napisze temat opisujacy moj road trip to mam nadzieje ze rzucicie okiem co i jak.

dziekuje!

jakby ktos mial jeszcze jakies sugestie z checia wyslucham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Ja zawsze mam podobne obawy do Twoich (zadarzalo mnie sie nie zdazyc miedzy lotami) i staram sie wybierac loty dluzsze, zeby miec wiecej czasu na przesiadke.

Czy moglbys ujawnic swoje plany, co do podrozy - dokladnie to samo planuje w przyszlym roku kwiecien/maj - moze zaloz jakis nowy watek?

A pozniej opiszesz jak bardzo rozminales sie z zalozeniami i jak bylo ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...