Skocz do zawartości

Legalne Przedłużenie Wizy O 6 Miesięcy I Powrót Do Ny I539


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

to zalezy jak pododna ,,napisz cos wiecej

kiedy byles w USA,kiedy wyleciales i kiedy masz zamiar leciec i jak dlugo byles w USA

faktycznie ze przedluzenie pobytu nie jest mile widziane,to formalne lecz jak lecisz za pare lat to cos innego niz za pare miesiecy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam żebyś miał problemy. Tak logicznie myśląc, skoro legalnie przedłużyłeś pobyt, w terminie wróciłeś, po kilku latach chcesz wlecieć na trochę i miałbyś miec z tego powodu problemy na lotnisku, to po co byłaby w ogóle ta instytucja przedłużania pobytu? Ja rozumiem, jakby ktos chciał po miesiącu znowu wlecieć, to co innego. Ale po kilku latach? Nie sadze aby były problemy, jakis nadgorliwy wybitnie urzędnik musiał by sie trafić. Ja bym brała w rękę pozwolenie na przedłużenie pobytu i żadnych zaproszeń ani nic z tych rzeczy. Jakby sie ktos pytał to dopiero bym pokazała. Bez ściemy, na luzaka. Bo czym Tu sie stresować jeśli sie prawa nie złamało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od danego Konsula,urzednika na lotnisku a taka mowienie po co jest przedluzenie czasami nie trafia..Bo wiele razy Konsul mowil ze Pan-Pani mnie oklamala z dlugoscia pobytu.jesli sie leci za 1 razem .bo jesli cos mnie trzyma w Polsce,,mam prace to czy mnie stac na wakacje dluzsze niz 6 miesiecy ;)

to ze ktos wrocil to ok,za to nie ma pewnosci czy nie zrobisz tego samego podobnie i to nalezy przedstawic ze lecisz lecz nie jak wtedy ze przedluzalo sie pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze mowicie Nie :)

wyleciałam w lutym ubieglego roku z mysla bycia tam 6miesiecy - miesiąc przed powrotem zdecydowalam sie skladac wniosek o przedłużenie i go dostalam. Wrociłam pod koniec grudnia. Od 7lat co roku wyjeżdżałam na wakacje i niegdy nie mialam zadnych problemow - ostatnim razem nawet nie zapytono sie mnie o dlugosc pobytu.

Myślę, że każda osoba jest traktowanie indywidualnie (a przynajmniej mam taką nadzieję).

I NIE PRACOWAŁAM w usa - było mnie stac na 11 miesiecy w obcym kraju dzięki oszczędzaniu. Same Stany są tak dużym państwem, że można je zwiedzać przez lata - można powiedzieć że mnie fascyjują i mam znajomych, na których mi zależy i tak zwyczajnie chcę ich odwiedzać nie czekając kilku lat (bo tak lepiej wygląda w papierach) DLatego też byłam ciekawa jak taka rozmowa (polegalnym przedłużeniu) może wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie NIE ;)

jedynie nie kazdy ma tyle szczescia jak inni czy to tego pozytywnego czy tez negatywnego ;)

podobno powinno sie tak robic aby podchodzic indywidualnie .

dlatego tez staramy sie pisac o wszystkim.o tym co mile,co nie mile i co moze byc na 50% czy dobrze czy tez zle ;)

tez znam wiele historii ze ktos przedluzal wize,dostawal wize kolejna a znam tez takie ze podobna historia ze urzednik na granicy powiedzial ze pracowalas,pracowales

Konsul ze Pan-Pani cos innego pisze,mowi a co innego robi z pobytem ..jak i moze kolejnym razem powiedziec brak zwiazkow z Polska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze sie zastanawiam w takiej sytuacji, czy nie lepiej aby te osoby, ktore boja sie odmowy z roznych powodow, probowaly leciec przez Dublin? w razie czego dowiedza sie o odmowie w Irlandii, a nie dopiero na lotnisku w stanach? i wtedy juz wiadomo ze jak sie przeszlo to sie leci bez obaw :)

http://www.dublinairport.com/gns/at-the-airport/US-Preclearance.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie i wtedy jest sie traktowanym na terenie USA tak jakby sie lecialo krajowym lotem, takze wsiadajac na poklad samolotu juz mozna odetchnac z ulga.

osobiscie chyba bym na zawal serca zeszla gdybym leciala cala trase w niepewnosci... a w razie niepowodzenia wydaje mi sie ze szybciej taniej i latwiej wrocic z Irlandii niz z USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...