Skocz do zawartości

Rozwod - Zielona Karta (Dziesiecioletnia)


Agnesss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Chcialabym przedstawic krotko swoja sytuacje i skorzystac z wiedzy i doswiadzczenia Forumowiczow, zeby upewnic sie w swojej sprawie.

Osiem miesiecy temu otrzymalam Zielona Karte, bylam sponsorowana przez meza, ktory takze ma Zielona Karte, poniewaz nie aplikowal jeszcze na obywatelstwo.

Slub wzielismy juz prawie 7 lat temu, dlatego od razu otrzymalam Zielona Karte na 10 lat.

Przez dlugi czas bylismy naprawde udanym malzenstwem i mieszkalismy razem w Polsce (maz tylko latal do USA, aby utrzymac dokumenty) i zamierzalismy sie tu razem przeniesc gdy i ja je otrzymam.

Jak to jednak czasem bywa, poukladalo sie u nas troche inaczej.

Mimo, ze pozostajemy z mezem w duzej przyjazni postanowilimsy sie rozwiezc, bo nasze malzenstwo przestalo juz wlasciwie istniec jakis czas temu.

Obojgu nam teraz zalezy na tym, aby uregulowac ta kwestie.

Chcialabym zapytac czy rozwod moze miec jakikolwiek wplyw na otrzymana przeze mnie Zielona Karte, czy moze to byc jakos sprawdzane teraz, albo za kilka lat, jak bede aplikowac na obywatelstwo?

Z racji tego, ze bylismy naprawde razem nie chcialabym, zeby ja czy maz, zebysmy mieli jakies utrudnienia teraz lub pozniej, w zwiazku z rozwodem.

Dodam, ze rozwodzimy sie w Illinois, a tu obowiazuje 6 miesiecy separacji.

Ja przylecialam tutaj okolo 3 miesiecy temu.

Maz byl w USA juz duzo wczesniej.

Mimo wszystko rozpad okreslamy na poczatek stycznia 2012 roku, nie ma chyba znaczenia gdzie wtedy oboje przebywalismy?

Rozwodzimy sie za obopulna zgoda, ale to ja mam isc z adwokatem do Sadu i byc tym wnioskodawca, z tego co pytalam nie ma to zadnego znaczenia, ale wole sie mimo wszystko upewnic.

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...