Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas wizyty w NY chcemy oczywiście zobaczyć Central Park. I teraz pojawia się pytanie - czy warto wypożyczyć rowery i jeździć po CP rowerami? Czy może jest to bez sensu?

Pytam, bo wyczytałem gdzieś, że większość ścieżek jest tylko dla pieszych, itp.

Aha. Cały jeden dzień to za dużo na park? Jak w ogóle najlepiej go zobaczyć?

Na piechotę będzie ok, czy jednak za duże to jest? :)

Z góry dzięki za jakieś pomocne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, jesli chodzi o central park to spokojnie pieszo mozna go zobaczyc, najwazniejsze miejsca tam i tak mieszcza sie w srodkowo- dolnej czesci. pozatym nie wiem ile czasu chcecie tam spedzic- nie jest on az tak duzy-mnie zajmuje ok godziny obiegniecie go wokol ( bez zwiedzania oczywiscie haha) wiec mysle ze wiecej niz 3 godziny ze zwiedzaniem to jest max.

Jesli bedziecie tam w najblizszym czasie, tj w lipcu lub sierpniu polecam wydarzenie "Shakespeare in the park", darmowe przedstawienia W. S. na swierzym powietrzu, niezapomniane przezycie w sercu NYC.

www.shakespeareinthepark.org

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie rowerami po central park to duzo nie zobaczysz...chyba ze bedziesz ciągal ten rower ze sobą wszedzie albo sie co chwile zatrzymywal zeby cos tam...itp

jesli chodzi o ilosc czasu to zalezy jak zwiedzasz...mysle ze pol dnia pieszo dasz rade wszystko obejsc...a caly dzien to nawet sie troche poopalasz na tym duzym field :)

oczywiscie jezeli pozyczysz rower zeby pojezdzic po manhattanie...to polecam tez central park przejechac / ale nie zeby tak zwiedzic...;] :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast roweru wybralbym rolki (jezeli wiecie jak na nich jezdzic).

W Central Parku mnostwo ludzi jezdzi na rolkach i dotrzec mozna na nich praktycznie wszedzie.

(dla dzieci w wiku ponizej 14 lat wymagany jest kask, podobnie jak do jazdy rowerem).

Poszukajcie jakiejs wypozyczalni w poblizu lub wezcie swoje.

milego pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...