Skocz do zawartości

Zachodnie Wybrzeże Usa - Listopad


pi3cho82

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze że nie wiem, wtedy nie liczyłam a teraz nie pamiętam :) Do tej pory mam "dziennik" z zapisaną trasą, przejechanymi milami, noclegami i odwiedzonymi miejscami, ale kosztu nigdy nie zapisywałam. Ale nie były to jakieś kosmiczne pieniądze. Jechaliśmy w kilka osób, na zmianę płaciliśmy za paliwo, hotele czy drobne wydatki. Wypożyczenie samochodu, ( Van, z 10% zniżką AAA i jakimś kuponem) około 1000$ za miesiąc, hotele średnio $50 -$100, Poza małymi wyjątkami (np. Antelope Canyon) karta na parki $80, Nie stołowaliśmy się dobrych restauracjach, były to raczej subway, pizza hut, czy china buffet, żeby tylko napchać żołądki i jechać dalej. Wydaje mi się że mogło to być ok $1200 za osobę

Następne w planie Northwest :) mam nadzieje że jeszcze w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja ostatnio przejechałam taką trasę http://3.bp.blogspot...0-h/koniec2.jpg

w 26 dni (10000mil), momentami bywało ciężko :) ale daliśmy radę.

agatenka Twoja wycieczka to mistrzostwo świata. Niestety mam mniej czasu więc i wycieczka będzie krótsza. Tak bardziej dla zabawy niż na poważnie policzyłem sobie z proporcji 26 dni-10000 mil 15 dni- X mil wychodzi, że możemy zrobić około 5,5 tys mil:) Jednak będziemy tylko we dwoje więc pewnie wyjdzie trochę mniej. Chciałym się Was spytać o cenę biletu tzn. co to znaczy "tani" bilet na zachód USA (w dwie strony). Obecnie korzystając z wyszukiwarki kayak.com najtańszy bilet do San Francisco i z powrotem kosztuje 2572 złote (na listopad). Czy to "tani" bilet?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatenka Twoja wycieczka to mistrzostwo świata. Niestety mam mniej czasu więc i wycieczka będzie krótsza. Tak bardziej dla zabawy niż na poważnie policzyłem sobie z proporcji 26 dni-10000 mil 15 dni- X mil wychodzi, że możemy zrobić około 5,5 tys mil:) Jednak będziemy tylko we dwoje więc pewnie wyjdzie trochę mniej. Chciałym się Was spytać o cenę biletu tzn. co to znaczy "tani" bilet na zachód USA (w dwie strony). Obecnie korzystając z wyszukiwarki kayak.com najtańszy bilet do San Francisco i z powrotem kosztuje 2572 złote (na listopad). Czy to "tani" bilet?

Pozdrawiam

2.5k za lot transatlantycki poza sezonem to w miarę tanio - klasa ekonomiczna w niższych fare'ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że to tani. Ale uważaj też z tymi "najtańszymi" biletami z wyszukiwarek. Ja kupiłem dosłownie parę dni temu bilet Gdańsk-LAX-Gdańsk na wrzesień za 3000zł (jakieś $880 - to jest dla mnie tanio). Jak moi rodzice lecieli do LAX w lipcu na wakacje to płacili po 4100zł. Najtańszy lot jakim leciałem do Kalifornii (WAW-LAX-WAW) kosztował $780, było to w 2009 liniami Northwest Airlines. Pozostałe loty wykupuję w Lufthansie - wolę trochę dopłacić i nie wpakować się w żadne g...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatenka Twoja wycieczka to mistrzostwo świata. Niestety mam mniej czasu więc i wycieczka będzie krótsza.

Dzięki, naprawdę było warto.

Popatrz na drugi wariant, który zrobiliśmy kilka lat wcześniej też tylko we dwoje. Zaczynając i kończąc w Las Vegas, zajęło nam to ok 11-12 dni, jednak skupiliśmy się na parkach narodowych, przez miasta dosłownie przejerzdzając, zatrzymując się na kilka godzin lub nocleg.

http://img837.imageshack.us/img837/1949/mapaov.jpg

1 Las Vegas

2. Death Valley

3. Yosemite N.P

4. San Francisco

- santa cruz

- rt1 do santa barbara

5. Los Angeles

6. La - Williams (Grand Canyon)

7. Monument Valley

8 Antelope canyon

9 Bryce Canyon

10 Zion Canyon

11 Las Vegas

Coś możesz pominąć, w niektórych miejscach zostać dłużej. Przy dość szybkim tempie 15 dni bez problemu takie coś obiedziecie, poświęcając więcej czasu na miasta. Taka pętla mniej więcej 2200 - 2400 mil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img837.images...1949/mapaov.jpg

1 Las Vegas

2. Death Valley

3. Yosemite N.P

4. San Francisco

- santa cruz

- rt1 do santa barbara

5. Los Angeles

6. La - Williams (Grand Canyon)

7. Monument Valley

8 Antelope canyon

9 Bryce Canyon

10 Zion Canyon

11 Las Vegas

Ta trasa bardzo mi odpowiada. Miasta nie są dla nas szczególnie ważne, poza Los Angeles, gdzie chcielibyśmy zostać 1 dzień i załapać się na mecz NBA:) Zastanawiam się nad jeszcze jedną alternatywną trasą San Francisco-Los Angeles-Las Vegas-Grand Canyon-Dallas-Houston ale jeszcze nie sprawdzałem co można zobaczyć na drodze między Grand Canyon a Dallas. Pomyślę i będę na bieżąco informował i pytał na forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy okazji też dziękuję za wszelkie zamieszczane tu wskazówki, bo wybieram się na Zachodnie Wybrzeże we wrześniu na 5 tygodni - na pewno skorzystam z Waszych sugestii i porad:)

Co do książki The Most Scenic Drives in America: 120 Spectacular Road Trips - jest dostępna w Polsce, można ją kupić przez Internet, choćby tu: http://www.bookcity.pl/A15291140/The_Most_Scenic_Drives_in_America_120_Spectacular_Road_Trips/Readers_Digest

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Amazona pewnie szybciej, ale najbardziej polecam tę księgarnię internetową - darmowa wysyłka i szybka realizacja zamówień, mnóstwo razy już korzystałam i zawsze wszystko w jak najlepszym porządku:) http://www.bookdepository.co.uk/Most-Scenic-Drives-America-Readers-Digest/9781606523582?selectCurrency=GBP

Co do parków rozrywki uwzględniam na pewno Disneyland i Disney California Adventure, być może Knotts Berry Farm - to podobno najstarszy taki park w USA (lub jeden z najstarszych), ale jeszcze nie jestem pewna, bo może nam wystarczy Disney. Ja nie jestem wielką fanką rollercoasterów, ale być może moi towarzysze podróży będą chętni, więc nie wykluczam ;)

Na pewno nie pominiemy też Sea World w San Diego i Universal Studios w LA, ogólnie będziemy mieszkać u rodziny w OC, więc stosunkowo niedaleko wszędzie, ale chcemy się raczej skupić na parkach narodowych i innych cudach natury bardziej niż na miastach:)

Postaram się oczywiście opisać wrażenia po powrocie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...