Jump to content

Osoby Niepełnosprawne A Dv-2013


Recommended Posts

Nie znalazłem takiego tematu, a myślę, że może być pomocny nie tylko mnie. Mam na myśli zarówno niepełnosprawnych intelektualnie jak i ruchowo.

Jak wygląda sytuacja osób niepełnosprawnych intelektualnie lub ubezwłasnowolnionych, czy mogą wylecieć do USA i na jakich zasadach?

Link to comment
Share on other sites

Z loterii wizowej na 100% NIE . Ameryka organizuje loterię wizową dla ludzi którzy przyjadą i pójdą do pracy a nie na rentę chorobową wypłacaną z amerykańskich podatków . Dlatego po wylosowaniu GC każdy musi przejść badania lekarskie. To jest chyba dość zrozumiałe i logiczne.

http://www.uscis.gov...-0-0-17143.html

Link to comment
Share on other sites

a wleciec na jakich zasadach?turystycznie czy tez na pobyt staly

to sa 2 rozne drogi

Tak samo czy kazda osoba niepelnosprawna nie poradzi sobie w USA ?a no poradzi sobie, a nawet znajdzie prace

znam sporo takich osob w Polsce ze maja prace i czasami szybciej ta prace znajduja niz osoby pelnosprawne ;)

znam przypadek kogos kto mial 1grupe a wlecial na sponsorowanie rodzinne.. ale ta osoba przeszla pozytywne badania lekarskie

w tym linku podanym jest to wyjasnione kto moze miec problemy z wyjazdem..

ktos tutaj pisal ze dostal wize turystyczna a byl na wozku,ktos nie slyszal a polecial do USA..

Link to comment
Share on other sites

jeżeli chodzi o niepełnosprawnych ruchowo, to dla mnie temat jest oczywisty, są pełnoprawnymi obywatelami świata, ale co w przypadku niedorozwoju umysłowego u jednego z członków rodziny wybierającej się za wielka wodę na zasadach loterii DV? Jeżeli to jest członek rodziny ( syn, córka) i nie ma zaburzeń psychicznych lub fizycznych związanych ze szkodliwymi (agresywnymi) zachowaniami...

Link to comment
Share on other sites

tutaj juz Konsul podjemuje decyzje co dalej..

Bys musial troche posiedziec na internecie i poszukac podobnych przypadkow ..na anglojezycznych forach

lub tez zwrocic sie z tym pytaniem do Ambasady USA :)

Link to comment
Share on other sites

Znam taki przypadek kiedy to jedno z dzieci nie dostało wizy imigracyjnej z loterii z uwagi na chorobę po wypadku. Rodzice dostali ale zrezygnowali z wyjazdu.

Decyzja o przyznaniu wizy imigracyjnej należy do konsula to fakt ale należy pamiętać ,że konsul ma "związane ręce" decyzją lekarza który podejmuje decyzję .

Jeśli lekarz napisze ,że osoba nie kwalifikuje się do wyjazdu z loterii wizowej to żaden konsul nie podejmie decyzji o wydaniu wizy . Tutaj nie ma własnej oceny i decyzji konsula który wydając wizę imigracyjną musi mieć pozytywne opinie wszystkich instytucji badającą sprawę ( FBI,lekarz itd.)

Na etapie badań lekarskich ,lekarz poinformuje że dana osoba się nie kwalifikuje i wówczas można z powodzeniem zrezygnować z wizyty w konsulacie zaoszczędzając w ten sposób sporo kasy.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...