Skocz do zawartości

Wyjazd.


Truszon

Rekomendowane odpowiedzi

Temat USA jest świeży, choć myśl o wyjeździe kiełkuje już od wielu miesięcy. Wiem, że główną barierą są wizy, możliwe nawet, że barierą nie do pokonania, dlatego potrzebuję spojrzenia na nasze szanse osób, które coś wiedzą na ten temat. Przeglądałam dziś chwilę ogłoszenia o pracę na amerykańskich stronach, w większości jest zaznaczone, że pracodawca nie sponsoruje wizy pracowniczej dla obcokrajowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Szanse na emigracje do USA, tak jak powiedzieli poprzednicy - są bardzo niskie. Bardziej sprzyjające podejście do emigracji mają rządy Australii i Kanady. Jeżeli macie zawody na które jest zapotrzebowanie w tych krajach, kilkuletnie doświadczenie i dobrze opanowany język angielski to macie realną szansę na emigrację do tych krajów. Na pewno będzie to proces długi, trudny i kosztowny ale tak wyglądają początki za granicą. Rozważcie te opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Australia ma bardzo korzystne warunki emigracji dla osób z wykształceniem technicznym. Chodzą do góry nogami i jeżdżą po złej stronie drogi, ale warto to rozważyć.

Zapomniałeś dodać, że woda spuszczana w toalecie kręci się w przeciwną stronę niż u nas. Ale o zgrozo są gorsze rzeczy! Wyobrażasz sobie, że mógłbyś rzucać cień w inną stronę niż w Polsce? Brrr! Po co ja im doradzam tą Australię?! Odszczekuję wszystko co napisałem w poprzednim poście!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że Kanada też się powoli zamyka, kurczę. Ale że mi się często miesza lewa strona z prawą, to w tej Australii wcale nie czułabym się taka zagubiona. W takim razie chyba tym się teraz na poważnie zainteresuję, skoro w USA nas raczej nie zechcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślicie o emigracji gdziekolwiek na poważnie to lepiej zacznijcie działać jak najszybciej bo do wspomnianej Australii i Kanady z roku na rok coraz ciężej jest się dostać, wymagania stawiane kandydatom rosną. Oba kraje w światowej czołówce, wysoko rozwinięte, Australia ma opinię kraju trochę oderwanego od reszty świata ale to wcale nie musi być wadą. Zalet mają wiele (minusów z pewnością również nie mało, ale jaki kraj ich nie ma). Sprawdź listy zawodów na które jest zapotrzebowanie w obu krajach, istnieje duża szansa na to, że zawód Twojego męża może stać się przepustką do któregoś z nich. Reszta to wspomniane już doświadczenie i język angielski a co za tym idzie konieczność zdania egzaminu IELTS, chyba, że można udowodnić wymaganą znajomość języka w inny sposób.

Aby przekonać się czy w ogóle macie o czym myśleć skorzystaj z testów określających szanse na emigrację :

1. Test punktowy do Kanady.

http://www.cic.gc.ca...ssess/index.asp

2. Aplikacja pomagająca znaleźć wizę o jaką moglibyście starać się do Australii.

http://www.immi.gov.au/visawizard/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyjazd do Australii, to oprócz zapoznania się z informacjami na odpowiednich stronach rządowych itp., polecam kanał Pauliny Nowak na YT - ona i jej mąż byli w sytuacji nieco podobnej do Waszej i udało im się wyjechać, mieszkają tam już 6 czy 7 lat. Na vlogu dużo praktycznych informacji i ciekawostek, może coś się Wam przyda :)

http://www.youtube.com/user/NowakiwAustralii/videos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...