Skocz do zawartości

Usa->Kanada


sylwiab4

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Wybieram sie ze znajomi do kanady.Wiem że musze posiadac paszport biometryczny miec karteczke I-94 ktorą dostałam na lotnisku.Jadę samochodem stąd moje pytanie Czy jesli samochód nie jest na mnie czy musze posiadac jakieś pozwolenie uzytkowania jego? Czy jesli nie bede miała jego to moga niewpuścić mnie albo co gorsza zabrać mi samochód? Jeśli nie bede miała tekiego pozwolenia to mam szanse ze wjade do kanady i wyjade z niej bez problemu?

z gory dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu jechałem pooglądać Niagarę z drugiej strony ,

ubezpieczenie auta z wypożyczalni nie obejmowało Kanady

na granicy spędziliśmy ok 40 min na tłumaczeniach w końcu

nas puścili .Po prostu powiedz w wypożyczalni że masz

zamiar wybrać się nim do Kanady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód zarejstrowany jest na znajomego ktory nie bedzie z nami jechać. Granice bedziemy przekraczac w Rock Island a z powrotem w Niagara Fall. Czy istnieje prawdopodobienstwo ze nam tan samochod zabiorą bo nie mamy pozwolenia od właściciela. Na ubezpieczeniu jest jego numer Czy moga do niego zadzwonic i telefonicznie uzyskac pozwolenie. Wyjezdzamy dzis i nigdy bym nie przypuszczała ze bedzie z tym jakis kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beda zakladac, ze auto jest skradzione i ciezar udowodnienia, ze nie jest bedzie spoczywal na tobie

problem w tym, ze tylko sedzia federalny moze wysluchac twoich wyjasnien/obrony

zas kolejki na wokandzie w sadach federalnych sa obecnie wielomiesieczne ( glownie z powodu ustawy o "tymczasowej legalizacji" niektorych nielegali)

bedziesz wiec miala darmowy wikt, opierunek a nawet opieke medyczna przez kilka dobrych miesiecy :)

powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej miec na pismie podpisane przez wlasciciela samochodu, ze ten samochodu uzyczyl.

Na granicy czesto sa z tym problemy bo bylo duzo kradziezy a takze osoby mieszkajace w Kanadzie czesto robia tzw."insurance fraud" rejestrujac samochody w USA i jezdzac nimi po Kanadzie, bo koszty sa kilku krotnie nizsze.

Zupelnie inaczej ma sie sprawa jak sie wynajmuje samochod. Wtedy urzednik na granicy spradza, czy samochod moze poruszac sie po Kanadzie (ma odpowiednie ubezpieczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz miec przy sobie rejestracje samochodu na kogo jest wystawiona (w tym wypadku twoj znajomy) i ubezpieczenie. Wiekszosc firm ubezpieczeniowych, ktore ubepieczaja samochody w USA pokrywa takze Kanade. Zalezy od stanu tez jakiego bedzie auto bo nie kazdy stan wymamga jednakowego ubezpieczenia samochodowego.

Jesli jest to NY to swobodnie jedziesz do sasiednich prowincji Kanady bo ubezpieczenie jest to samo.

Natomiast jesli auto ktorym jedziesz jest nieprzecietne czyli drogie to spodziewaj sie "przetrzepania na granicy" bez wzgledu na to czyje jest.

Kazde przecietne nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wróciłam :) Z samochodem nie było żadnego problemu. Granice z usa do kanady przekroczyliśmy na 91 w Rock Island ok 5 rano kolejek żadnych.Kanadyjski celnik wziął nasze paszporty spytał sie gdzie jedziemy czy mamy jakis nocleg. Za to gdy przekraczalismy granice z Kanady do USA w Niagara Falls gdy podjezdzalismy do budki zrobili nam zdjęcie amerykanski celnik wzia nasze paszporty spytał sie gdzie bylismy czy przewozimy bron papierosy alkohol i wiecej niz $1000 i oczywiscie 2 na 4 osoby nie miało kartki I-94 zabrali nas do budynku i kupilismy te kartki za $6. Spytali sie tylko kogo jest samochód i my jako studenci na wizie J-1 musielismy okazać nasze DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...