Skocz do zawartości

Programista W Usa


Wojtekf

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Wiem, ze takich tematow jest na peczki, ale pomyslalem, ze nie bede komus zasmiecac tematu moimi pytaniami.

Mam 23 lata, studiuje informatyke na Uniwersytecie Jagiellonskim. Od pazdziernika zaczynam ostatni rok. Pracuje od 3 miesiecy w zawodzie, mam umowe na czas nieokreslony, wiec o prace i doswiadczenie w zawodzie nie musze sie martwic. W USA bylem w 2009 roku na Camp America, wrocilem na czas, wiec karte mam czysta. Poza tym, przez 5 miesiecy mieszkalem i studiowalem w Szwecji na wymianie studenckiej.

Od bardzo dlugiego czasu jestem zafascynowany Stanami, wyjazd tam tylko to poglebil, dlatego planuje wystartowac w kolejnym losowaniu wizowym.

Przegladalem oferty dla programistow w USA, jest ich sporo, ale czy Polak ma szanse na znalezienie tam takiej pracy? Czy jest sens w ogole probowac emigracji, skoro w Polsce mialbym szanse zyc na dosc dobrym poziomie? To jest moje marzenie, a do tej pory realizuje wszystkie moje marzenia :)

Nie mam nikogo w USA, poza jednym kolega, ktory jest tam nielegalnie i chyba nie moglbym liczyc na zadna pomoc z jego strony.

Doradzcie mi cos:D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA cała masa Amerykanów, absolwentów po informatyce szuka pracy . W jaki sposób chcesz wyjechać do USA i legalnie pracować ? Czy znasz pracodawcę w USA który Cię będzie sponsorował i udowodni ,że jesteś niezastąpiony i nie ma w Ameryce odpowiedniego kandydata na takie stanowisko ?

Marzenia to jedno a patrzenie realistyczne na zrealizowanie marzeń to drugie.

Planujesz wystartować w loterii wizowej i co zaplanowałeś również ,że wylosujesz GC ? A znasz realne szanse na wylosowanie wizy imigracyjnej z loterii wizowej ?

A jeśli chodzi o zatrudnienie nielegalnego to żadna poważna firma w USA nawet nie będzie chciała rozmawiać z Tobą zanim nie zobaczą Twojego Social Security z pozwoleniem na pracę.

Gdybyś nawet jakimś cudem załatwił sobie wizę pracowniczą i przyjechał do USA popracować legalnie to i tak to nie załatwi sprawy bo wiza kiedyś się skończy a stałego legalnego pobytu dalej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA cała masa Amerykanów, absolwentów po informatyce szuka pracy . W jaki sposób chcesz wyjechać do USA i legalnie pracować ? Czy znasz pracodawcę w USA który Cię będzie sponsorował i udowodni ,że jesteś niezastąpiony i nie ma w Ameryce odpowiedniego kandydata na takie stanowisko ?

Pewnie aktualnie jedyne sposoby, to wygranie loterii lub malzenstwo z Amerykanka? Nie znam pracodawcy, ktory uwaza mnie za niezastapionego.

Marzenia to jedno a patrzenie realistyczne na zrealizowanie marzeń to drugie.

Planujesz wystartować w loterii wizowej i co zaplanowałeś również ,że wylosujesz GC ? A znasz realne szanse na wylosowanie wizy imigracyjnej z loterii wizowej ?

Nie napisalem nigdzie, ze zaplanowalem, ze wylosuje GC. Nie znam dokladnych szans, ale przypuszczam, ze nie sa zbyt duze. Co wiecej zapytalem, czy jest w ogole sens wyjezdzac, jesli w Polsce mam szanse na w miare dobre zycie.

A jeśli chodzi o zatrudnienie nielegalnego to żadna poważna firma w USA nawet nie będzie chciała rozmawiać z Tobą zanim nie zobaczą Twojego Social Security z pozwoleniem na pracę.

Nie napisalem takze, ze planuje tam jechac nielegalnie. Gdybym chcial zostac tam nielegalnie, to mialem juz okazje i z niej nie skorzystalem.

Interesuje mnie tylko legalny wyjazd. Podkresle, ze ten wyjazd to moje marzenie, jesli udaloby sie, to byloby super, jesli nie, to sie nie zalamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś .Jedyne szanse na stały legalny pobyt to małżeństwo z obywatelką USA lub wylosowanie GC . To pierwsze o wiele łatwiejsze .

Tak, jest sens wyjeżdżać pod warunkiem, że dostaniesz stały legalny pobyt.Jeśli znasz angielski to wówczas spokojnie dasz sobie radę .

Jako programista mając pracę będziesz żył wygodniej niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno byl podobny temat. Dopracuj resume i probuj. Nie jest latwo, ale mysle ze warto, chocby dlatego, ze Cie ciagnie do USA.

Nie napisales w czym programujesz a programowanie jak pewnie sam wiesz to temat rzeka.

Dla przykladu Amazon.com zatrudnia obecnie:

About the SWD Imaging Position (in a nutshell)

Ideal candidates will have a background in image and signal processing theory as well as experience developing production-grade software. In this role you will research new methods and develop new algorithms to build cutting edge real-time computer vision centric products and devices. You should have practical experience in developing real-time applications using image processing, denoising, image reconstruction, image registration, mosiacing algorithm, video, compression.

Za 3 miesiace beda zatrudniac na stanowisku Software Development Manager, wymagania ponizej:

OO Design skills

Database modeling and UML skills

Java

C++

Perl

SQL in a Unix environment

NOSQL in a Unix environment

Optimization Procedures

Unix / Linux based systems

Experience delievering highly scalable,

distributed, service oriented systems

Experience with Retail fulfillment and

transportation

Oba stanowiska dotycza Seattle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyjechać do Stanów z Polski jako programista nie wystarczy skończyć studiów czy popracować parę lat w zawodzie. Tak to połowa absolwentów by wyjechała :)

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że trzeba być dość wybitną jednostką, znaną na arenie międzynarodowej (duże projekty Open Source na koncie etc.). Google, Facebook czy Amazon cały czas zatrudnia ludzi z całego świata - próbuj ale od razu mówię, że akurat obcokrajowców to oni porządnie odpytują i ilość odpowiedzi w stylu "we will not proceed with your application further at this point" jest ogromna...generalnie poszukują najbardziej tęgich głów z całego świata. Ale próbować zawsze można....

pozdrawiam i powodzenia

PS. Teraz sytuacja zarobkowa w Polsce w sektorze IT się poprawia. Jeśli zależy Ci tylko na pieniądzach to myślę, że emigracja do Stanów ma coraz mniejszy sens, jeśli natomiast masz dość Polski i czujesz, że właśnie USA to jest to, to myślę, że warto próbować wyjechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Rademedes i maciek2012 za odpowiedzi.

Programuje w jezyku Java (Java SE i JEE).

Macku, moglbys mi powiedziec, co rozumiesz przez:

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że trzeba być dość wybitną jednostką, znaną na arenie międzynarodowej (duże projekty Open Source na koncie etc.).

Jestes programista? Jesli tak, to w jaki sposob dostales sie do Stanow, jak wygladaly Twoje poczatki?

Drugie pytanie troche mniej zwiazane z tematem pracy programisty, mianowicie na forum widzialem wiele osob, ktore do USA dostaly sie sie kilka(nascie) lat temu. Czy wtedy bylo latwiej? Czy kazdy z nich ma tam rodzine, ktora ich sciagnela? A moze byl taki rodzaj wiz, ktory mozna bylo przy pewnej dozie szczescia dostac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tak ludzi straszyc. Firmy jak Google i Facebook sa duze z nazwy i co roku zatrudniaja mase obcokrajowcow.

Mam znajomych co pracuja dla Yahoo, Paypala i Amazona i trzeba przyznac, ze proces rekrutacji jest dosc ciekawy. Zawsze pierwsze 'interview' odbywa sie telefonicznie. Osoby, ktore znam nie sa "wybitnie uzdolnione", ale poprostu znaja sie na rzeczy. Wiele osob zdziwiloby sie jakie pytania padaja na rozmowach kwalifikacyjnych. Bardzo czesto pytaja o podstawy, bo z zalozenia, jak ktos ich nie zna to polegnie predzej czy pozniej.

Dla mnie duzym zaskoczeniem byl sam fakt wdrazania sie w obowiazki. W Polsce pamietam, ze jesli zaczynalo sie prace 1 marca to dobrze, zeby 15 pracowac juz pelna para... w USA patrzac na swoja historie zatrudnienia i rowniez swoich znajomych, okres ten czesto to 3-6 miesiecy. Nawet jesli dwie firmy programuja w Javie (ot tak dla przykladu) to na ogol maja odrebne podejscie do calego procesu tworzenia produktu. Podobnie mysle jest w innych zawodach.

Mysle, ze dla nikogo nie jest to tajemnica, ze najtrudniej jest przeskoczyc 1 sito rekrutacyjne. Ci co nie pisza dobrych i oryginalnych 'cover letter' zostaja poprostu niezauwazeni.

Gdyby, ktos byl zainteresowany praca jako np administrator systemow i sieci komputerowych w Amazon w oddzialach regionalnych, to stawki tam sie zaczynaja od $25-30/h - rewelacji zatem nie ma, ale szansa na rozwoj kariery duzo wieksza niz w malej firmie.

Czesto widze, ze ludzie nie aplikuja o prace bo boja sie, ze zle wypadna, albo ze nie maja kwalifikacji. Duzo osob tez nagminnie klamie w resume co do swojego doswiadczenia. Niezalecam osobiscie, chociaz wyeksponowanie pewnych swoich atutow tez robi swoje. Sam udzial w interview to mega doswiadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tak dla pokazania pewnych rozbieznosci zarobkow. Oferta pracy (niestety juz nieaktualna) za $145k/rocznie, lub jak kto woli $70/h.

Te stawke udalo mi sie wynegocjowac telefonicznie... niestety oferta pracy w NYC, co zniechecilo mnie od samego poczatku.

Ponizej wymagane kwalifikacje:

Minimum 5 years experience as a Project Manager for VoIP and IP Telephony projects.

Minimum 5 years hands on experience with VoIP, Cisco Unified Communications, Cisco Contact Center, Cisco Unity. Cisco equipment rollouts

Demonstrated ability to manage large complex projects and deliver them on time and within budget.

Demonstrated ability to communicate effectively in oral and written form.

Demonstrated ability to meet customer requirements and achieve a high level of customer satisfaction.

Demonstrated ability to work with a wide variety of technical & non-technical staff.

Strong leadership, interpersonal and communication skills (written and oral).

Ability to multi-task in a consulting role in support of business requirements.

Strong organizational and management skills with ability to function in a collaborative environment, working with cross-functional teams.

Project Management Certification highly desirable.

Bachelor Degree in Computer Science or equivalent technology discipline.

Nie zapominajcie o jednym, ze wiekszosc ogloszen o prace ma ponaciagane wymagania do maksimum, tak zeby juz na poczatku odpadlo mase osob. Nikomu nie chce sie czytac setek resume.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...