Skocz do zawartości

Sprawa Obywatelstwa


the89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jesli moj ojciec urodzil sie w usa ale przyjechal do Polski z moim pradziadkiem (swoim ojcem) jako dziecko i posiadam jego akt urodzenia czy mam jakies szanse starac sie o obywatelstwo USA? dodam ze moj ojciec juz nie zyje... dzieki za pomoc

Jak to możliwe że ojciec Twojego ojca to Twój pradziadek??? Ojciec ojca to dziadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to bedzie w sytuacji ze twoj tato nie zyje, ale podobna sytuacje znam z autopsji, bo moja babka urodzila sie w usa, ale jako 5 letnia dziewczyna przyjechala do polski. Nigdy nie miala paszportu amerykanskiego, tylko polski. Po wielu latach moj ojciec podjal sprawe, wyrobil mojej babci amerykanski paszport i na tej podstawie postaral sie o GC. GC dostal szybko bo w 5-6 miesiecy (bylo to ok 20 lat temu). Jak dla mnie to wez dokumenty i podjedz do konsulatu usa i sie zapytaj, bo sytuacja nie jest tuzinkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jesli moj ojciec urodzil sie w usa ale przyjechal do Polski z moim pradziadkiem (swoim ojcem) jako dziecko i posiadam jego akt urodzenia czy mam jakies szanse starac sie o obywatelstwo USA? dodam ze moj ojciec juz nie zyje...

Zadnych. Gdyby twoj ojciez zyl moglby byc twoim sponsorem na zielona karte (po spelnieniu kilku warunkow).

Jego akt urodzenia jest juz teraz jedynie rodzinna pamiatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...