Skocz do zawartości

Wiza F1


Rekomendowane odpowiedzi

4 lata temu byłam na wizie studenckiej F1(w Polsce ) na kursie językowym w Stanach...dostałam wizę na rok , wróciłam jednak wczesniej ponieważ kurs językowy trwał tylko 3 miesiące....jednak w paszporcie przy wyjeżdzie nie zabrano mi tego dokumentu potwierdzajacego wyjazd. Minęły 4 lata i ponownie chciałabym odwiedzic rodzinę, boje sie jednak ze moge miec problem z ponownym wjazdem....Nie wiem dlaczego wydawało mi sie to normalne ze wzgledu na przydzielony mi status D/S.... Bardzo prosze o radę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie na turystycznej oczywiscie :) ale skoro nie odnotowano mojego wyjazdu to teoretycznie wciąż przebywam na terenie stanów ...boje sie ze moge miec problem z uzyskaniem turystyczniej , choc wczesniej przed uzyskaniem studenckiej przyznawano mi turystyczną 4 razy

wiem ze w przypadku nie zabranią tego dokumentu na granicy nalezy oddac ja do ambasady po powrocie do kraju ...ale chyba troche dziwnie byłoby to zrobić po 4 latach ;-)

poradzono mi wyrwac ta kartke albo zmienić paszport ...ale sama nie wiem czy przez takie kombinacje nie pogorsze sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z działu FAQ na stronie ambasady:

P.18 Nie zwróciłem formularza (I-94) przy wyjeździe z USA. Co powinienem zrobić?

Jeżeli po powrocie do kraju znajdzie Pan/Pani w paszporcie formularz I-94 (biały) lub formularz I-94W (zielony), to jest możliwe, że Pana/Pani wyjazd z USA nie został właściwie odnotowany. Proszę nie zwracać formularza I-94 lub I-94W do Ambasady Stanów Zjednoczonych lub innego biura.

Jeżeli opuścili Państwo terytorium Stanów Zjednoczonych podróżując samolotem lub statkiem należącym do przewoźników komercyjnych, istnieje możliwość zweryfikowania i odnotowania wyjazdu z USA, dlatego nie ma potrzeby podejmowania dalszych działań. Zalecamy jednak zachowanie wszystkich dokumentów świadczących o opuszczeniu terytorium USA (np. karty pokładowej), aby usprawnić wjazd do Stanów Zjednoczonych w przyszłości.

Jeżeli opuścili Państwo terytorium USA drogą lądową, prywatnym statkiem lub prywatnym samolotem, proszę odwiedzić stronę internetową Urzędu ds. Ochrony Celnej i Granic (Customs and Border Protection), aby uzyskać dalsze instrukcje.

http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-gen-faq.asp#54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...