Skocz do zawartości

Jednokrotna wiza turystyczna na granicy USA-Kanada?


MoniaZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem w posiadaniu wizy USA i Kanady.

Obecnie jestem w Detroit, wiec do Kanady mam rzut beretem.

Podczas wizyty w ambasadzie kanadyjskiej, ktora mialam przyjemnosc odbyc, chcialam wyrobic wize turystyczną wielokrotną. "Pan w okienku" poinformował mnie, że "na wizę wielokrotną ma pani marne szanse, bo konsul z reguły za pierwszym razem takiej wizy nie wystawia, wystawia jedynie jednokrotną a różnicy w cenie nie zwraca. A taka wiza jednokrotna drogą lądową pomiedzy USA a Kanadą działą jak wielokrotna, ( czyli tylko wlecieć do Kanady może pani na nią tylko raz).

Jakież ogormne było dziś moje zdziwienie, wybrawszy sie na wycieczke do Windsoru, kiedy celnik na granicy przekreslil moją wizę, a na pytanie, czy to znaczy ze juz wiecej nie bede mogla wjechac do Kanady odpowiedział " Dokładnie tak, przecież tu jest napisane "No. of entries - ONE".

Słów mi zabrakło....

No niby jest tak napisane, ale "Pan w okienku" mowił co innego.....

O co w tym wszystkim chodzi???

Czy "pan w okienku" abasady udzielał nieprawdziwych informacji????

Czy od czasu jak wyrabiałam wizę czyli od kwietnia 2005 coś sie zmieniło????

Czy po prostu celnik jest niedoinformowany???

Co mam robić poradzcie.

Miałam w planach zwiedzenie Toronto i Niagary....

A teraz wszystko przepadło??????

Help!

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

o a to dziwne,ciagle w Ambasadzie slyszalem ze majac ta wize mozna jezdzic pomiedzy USA i Kanady wiele razy w okresie waznosci wizy,a moze chodzi ze nie bedziesz mogla wjechac z terenu Polski na teren Kanady?bo z USA bedziesz mogla,a po drugie urzednik musial Ci wpisac ile mozesz przebywac na terenie Kanady?masz tam jakas date?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie... coś tu śmierdzi.... :D

Ze z terenu Polski to na pewno nie bede mogla wleciec, to wiem. Ale ze wjechac ?????

Wize mam przekresloną a stempel mam z data wjazdu. Ale celnik pytal sie na ile, wiec odpowiedzialam mu zgodnie z prawdą, ze na kilka godzin jedynie. Moze dlatego mam date wjazdu jako limit pobytu.

Jest tozwykla pieczatka jaka sie daje przy wjezdzie, podobna jaka dostajesz gdy chcesz wjechac do Czech, czy na slowacje... ;)

Hamerykanina znajomego nie mam .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak radziliscie tak zrobilam.

Kompletny cytat odpowiedzi działu wizowego ambasady kanadyjskiej poniżej:

"W nawiazaniu do Pani listu uprzejmie informujemy, ze majac wielokrotna wize amerykanska i jednokrotna wize kanadyjska, moze Pani wielokrotnie przekraczac granice kanadyjsko-amerykanska, w ramach waznosci obu tych wiz.

Jesli zamierza Pani starac sie o nowa wize kanadyjska na terenie Stanow Zjednoczonych, powinna Pani zglosic sie do najblizszej placowki kanadyjskiej na terenie Stanow Zjednoczonych i tam dowiadywac sie o warunki uzyskania wizy.

Z powazaniem,

Dzial Wizowy "

Skoro moja wiza jednokrotna powinna działać jako wielokrotna to dlaczego mam wyrabiać nową?????

P.S. To nie koniec jeszcze mojej wymiany mailowej z ambasadą.

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy później...

witam

mam takie pytanie odnosnie vizy canadyjskiej. w wakacje jade do USA z Work&Travel na wizie J1. czy aby odwiedzic Canade np na 2 dni potrzebuje visy canadyjskiej czy na amerykanskiej visie J1 moge przekroczyc granice USA-Canada w celach turystycznych? i jesli tak to jakiej wizy potrzebuje i czy mam ja wyrobic tu w polsce czy lepiej juz na miesjcu w USA? i jakie sa procedury zalatwienia takiej wizy? z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izabela-karabela mozesz sie starac o wize turystyczna do Kanady w USA lub tez w Polsce.Jesli w Polsce to powinnas miec juz wize(J-1) w paszporcie i skladasz papiery (ze szkoly,konto bankowe jak masz itp).tutaj masz wiosek o wize do Kanady:

http://www.canada.pl/Forms/PolAppV.asp

Ambasada pracuje od poniedzialku do piatku 8:15 do 11:00 w te godziny skladasz wniosek i czekasz na rozmowe jesli nie bedziesz miec rozmowy to po 14 masz odbior wizy(w srody nie ma przyjec interesantow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...