Skocz do zawartości

Jednokrotna wiza turystyczna na granicy USA-Kanada?


MoniaZ

Rekomendowane odpowiedzi

sly dziekuje bardzo za pomoc. czy ta wiza canadyjska jest wiza jednorazowego wjazdu do canady czy moge wielokrotnie przekraczac granice podczas pobytu w usa? bo szukalam na ten temat w necie i znalazlam na temat wizy canadyjskiej: single entry. czy tak sie nazywa ta wiza o ktora ja powinnam sie starac czy jest to po prostu wiza turystyczna? czy ciezko jest ja dostac? i ile kosztuje taki interes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

izabela-karabela jesli bedziesz na terenie USA to mozesz kilka razy przekroczyc granice pomiedzy USA i Kanada (tak mowia w Ambasadzie Kanady),ta wiza single entry to dotyczy jednokrotnego wjazdu na teren Kanady z Europy bo sa tez M-wielokrotnego przekroczenia granicy ale jak dla Ciebie to wiza single turystyczna.Nie jest ciezko dostac taka wize jesli dobrze sie do tego przygotujesz (Twoj plus to ze jestes studentka i bedziesz miec wize J-1).Koszt wizy wynosi 75 dol can za wize jednokrotnego przekroczenia granicy (zlotowkach bedzie 210 zl -a moze byc 220 zl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...
  • 1 rok później...

To ja również odświeżę temat :lol: Mam pytanie odnośnie podobnej sytuacji, ale w drugą stronę. Co trzeba zrobić, by będąc w Kanadzie odbyć tygodniową wycieczkę do USA, a nie mając wcześniej amerykańskiej wizy ? Czy można się o nią starać na terenie Kanady ? Czy są to jakieś inne wizy, niż te które o które stara się w ambasadzie w Polsce ? I czy ktoś wie ile taka przyjemność kosztuje ? Z góry dziękuję :unsure:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

to ja znow odświeżam temat:) mam pytania co do przekraczania granicy. Jestem tuż po maturze i zamierzam zrobić sobie rok przerwy i wyjechać do kanady gdzie mieszka mój chłopak i razem z nim wrócić po 6 miesiącach-najdłuższy czas na jaki pozwalaja wjechać na okres tymczasowy. Będę miała bilet powrotny, pieniądze na utrzymanie i zapewnione mieszkanie. Moje pytanie brzmi czy będę miała problemy na przejściu? Jest możliwość, że mnie nie wpuszczą? i jakich pytań mogę sie spodziewać? bardzo prosze o odpowiedzi. z góry dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytania na granicy sa raczej standardowe:

- do kogo, kim jest ta osoba,

- na ile lecisz (tutaj raczej odradzalbym mowienie ze na 6 miesiecy) ;-)

- kto pokrywa koszty podrozy,

- czym sie zajmujesz w Polsce

- co bedziesz robic podczas pobytu w Kanadzie

tak naprawde moga zapytac o wszystko i o nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...