Skocz do zawartości

Wygrana W Loterii Dv-2013 - Co Dalej


tuniv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zostalem wylosowany w loterii i chcialbym dokonczyc aplikowanie, wiem ze musze odeslac formularz DSP-122 i DS-230. Ale nie jestem pewien co z reszta dokumentow takich jak swiadectwa szkolne, zasw. o niekaralnosci, metryka urodzenia itp. czy musze je rowniez wysylac czy wziasc ze soba na rozmowe z konsulem. Czy jest jakis graniczny termin w jakim musze odeslac te dokumenty?

Wielkie dzieki za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zostalem wylosowany w loterii i chcialbym dokonczyc aplikowanie, wiem ze musze odeslac formularz DSP-122 i DS-230. Ale nie jestem pewien co z reszta dokumentow takich jak swiadectwa szkolne, zasw. o niekaralnosci, metryka urodzenia itp. czy musze je rowniez wysylac czy wziasc ze soba na rozmowe z konsulem. Czy jest jakis graniczny termin w jakim musze odeslac te dokumenty?

Wielkie dzieki za pomoc. Pozdrawiam

Nie wysyłasz ,żadnych świadectw ani zaświadczeń .Tylko wymagane dokumenty podane w instrukcji którą zapewne posiadasz. Natomiast dokumenty o których piszesz zabierasz na interview. Jeżeli zależy Ci na wizie imigracyjnej to dokumenty należy wysłać jak najszybciej.

To ,że zostałeś wylosowany nie oznacza ,że zielona karta na Ciebie już czeka i że będzie czekała. Istotny jest case number jaki posiadasz oraz Twój refleks.Jak będziesz zwlekał to zwyczajnie na interview się nie załapiesz.Pamiętaj ,że wiz do rozdania na cały świat jest zaledwie 50 tyś. a osób wylosowanych takich jak Ty- 100 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno się za to zabrałeś... Jak najszybciej wypełnij te formularze i zrób zdjęcia. W przypadku niejasności warto przejrzeć ten temat na forum: http://forum.usa.inf...aniaodpowiedzi/

Gdzieś mi się obiło o oczy, że dokumenty można wysyłać do końca września... Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi się obiło o oczy, że dokumenty można wysyłać do końca września... Prawda to?

To nie prawda, pewnie pomyliło Ci się z DV-2012 która musi zakończyć się do końca tego miesiąca.

Jakkolwiek załatwianie formalności po wylosowaniu należy zacząć jak najszybciej, w przeciwnym razie nasza szansa może przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...