Jump to content

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


Recommended Posts

Przede wszystkim sprawdź czy zostałeś/aś wylosowany/a. Wejdź na stronę:

https://www.dvlottery.state.gov/ESC/

Aby sprawdzić swój status potrzebny będzie Ci Confirmation Number, który otrzymałeś/aś w momencie składania wniosku w loterii. Być może potrzebne będą też inne dane - np. Last Name/Family Name, and Year of Birth (przynajmniej tak było w DV 2012).

Jeśli na stronie będzie napisane, że zostałeś/aś wylosowany/a, to na będą tam również dokładne wskazówki, co robić dalej. Dobrze je przeczytaj, po czym zastosuj :)

reszte pytan i odpowiedzi bedzie pozniej :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Ja mam zagwostkę od paru dni :) jeśli kogoś wylosują to wiadomo że będą potrzebne badania lekarskie jeśli zaproszą do konsula - pytanie banalne ale wbrew pozorom odp nie jest taka oczywista - mianowice - co ze szczepieniami? Chodzi o to, że o ile dzieci aktualnie mają książeczki szczepień, tak ja (żeby już na swoim przykładzie) - nie mam dokumentów poświadczających wszystkie szczepienia. Z tego co pamiętam to karty takie były w szkołach - ale gdzie ich szukać po latach? :) W NFZcie? Do lekarza rodzinnego nie dotarło nic takiego, a liceum już nie ma - czy tam jest przekształcone czy nie wiem co - dawno to było :). Może ktoś mądrzejszy ode mnie ma jakiś pomysł? Sądzę, że sporo osób będzie miało z tym problem, żeby uzyskać dawne karty, których w zasadzie nie wiadomo gdzie szukać...

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie Ania.j rekordy szczepień nam dawali ale moim zdaniem to i tak tamte szczepienia już dawno są nieważne. Ja mam obecnie 30 lat i lekarz ostatnio mi tak powiedział, że dobrze by było co nieco odnowić. Po za tym umawiasz się do lekarza nie bez powodu i to on wtedy decyduje m.in ze względu na wiek określa wymagane szczepienia. Tak mnie się wydaje. Bez paniki ania.j.

Keyser Soze zafundował nam niesamowite chwile przed kompem i nadzieję na spełnienie marzeń.

A jeszcze chciałem dodać, że największym prezentem od Wuja Sama jest obniżenie kosztów za procedury. Dziękujemy.

Link to comment
Share on other sites

Pewne szczepienia sa wazne a pewne nalezy powtorzyc ale o tym zadecyduje lekarz na rozmowie ktore to i jakie ..

Nie ma tak ze wszystkie sa nie wazne ;)

Co do szukania kart to nalezy zadzwonic do NFZ i sie spytac gdzie nalezy tych kart szukac z danych osrodkow zdrowia,szkol.

sa pewne archiwa gdzie sie to trzyma :)

Link to comment
Share on other sites

Hej,

po uzyskaniu informacji potwierdzającej via web page i otrzymaniu materiałów z KCC wypełniamy formularze DSP-122 i DS-230 wg instrukcji:

"(...)

  • Complete Part I of form DS-230 for yourself and each member of your family. Complete a form for every family member, regardless of age, who will traveling with you, including newborn babies. Print or type your answers to all questions. Mark questions that are not applicable with the letters "N/A." Answer on a separate piece of paper if there is not enough room to answer on the form. Attach these additional sheets to the DS-230 form.
  • Complete Part 2 of the DS-230 form. This form is the sworn statement that testifies that the information you provided is accurate. Answer all questions on Part 2, but do not sign the form.
  • Sign the bottom of page 2 on the DS-230 form Part 1. Sign the form for minors who are younger than 14. Do not sign Part 2 on any of the forms until you are instructed to do so at the consular office. Make a copy of both parts for your personal records.
  • Send the DS-230 Part 1 forms for all family members to the KCC(...). Keep all Part 2 DS-230 forms with you. Take these forms to the consulate office when you have been given instructions for the final interview. You will be asked to sign Part 2 while you are there. (...)"

Czyli w przypadku 4 osób w rodzinie wyjeżdżającej w ramach DV = wypełniamy 4 formularze DS-230. Formularz DSP-122 wypełnia główny aplikant.

Na kopertę nakleja sie naklejke adresową która ma znajdować się w przesyłce z KCC.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie jak to było w 2006 roku.. ile czasu w najszybszym przypadku było od 1 maja do rozmowy? Czy na czas wylosowania trzeba mieć już paszport wyrobiony? Bo już niewiele czasu zostało a ja jeszcze paszportu nie wyrobiłem i nie wiem czy jest się co stresować.

Link to comment
Share on other sites

Wg informacji zamieszczonej na stroach Ambasady USA w Polsce - paszport potrzebny będzie najszybciej do przeprowadzenia badania lekarskiego i w trakcie rozmowy z Konsulem.

"(...)

Cykl badań lekarskich powinien być zakończony przed wyznaczonym terminem rozmowy z Konsulem. Badania lekarskie oraz testy laboratoryjne wykonywane są pod adresami podanymi poniżej. Każda osoba ubiegająca się o wizę musi przedstawić swój paszport w celu identyfikacji w każdym z punktów badań lekarskich (...)"

a więc, jesli nie masz obecnie paszportu i nie wyjeżdżasz poza strefę Schengen - po paszport możesz sie zgłosić dopiero po uzyskaniu informacji zwrotnej z KCC o wyznaczeniu terminu spotkania z konsulem, które może zostać przeprowadzone w terminie 01.10.2012 - 30.09.2013. (zweryfikuj czas oczekiwania na paszport w swoim województwie - w okresie wakacyjnym jest on oczywiście dłuższy)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...