Skocz do zawartości

Nostryfikacja Dyplomu


OLUDOMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie z racji że już nie długo będzie mnie to dotyczyć mam taką słodką nadzieje i jak to jest z pracą jako psycholog w USA slyszlam że trzeba miec specjalizacje albo doktorat i teraz tak.(ZAZNACZAM ZE JESTEM NA SPECJALIZACJI KLINICZNEJ)

.1. W Polsce nie ma czegoś takiego jak DOKTORAT z tego co wiem to tylko w USA i na ternie USA jest ono akceptowane

2. specjalizacje mamy na studiach 2 lata plus praktyki do tego

3. jedyne co możemy zrobić to studia podyplomowe o określonej specjalizacji ( można zrobic ową specjalizację w USA?)

ponieważ nie musiałabym siedzieć w kraju .

i kurs psychoterapeutyczny ale on trwa 4 lata także najlepiej byłoby też w USA

I jak to z tym wszystkim jest i również pytanie jeszcze jedno mąż ma licencjat z informatyki na politechnice teraz będzie robił magistra i też prosze jak coś wiecie jak to tam z tym jest.?

Bardzo przepraszam za tak dużą liczbę pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie z racji że już nie długo będzie mnie to dotyczyć mam taką słodką nadzieje i jak to jest z pracą jako psycholog w USA slyszlam że trzeba miec specjalizacje albo doktorat i teraz tak.(ZAZNACZAM ZE JESTEM NA SPECJALIZACJI KLINICZNEJ)

Ogolnie tak,trzeba miec specjalizacje,doktorat juz niekoniecznie.Z MA mozna juz pracowac w zawodzie.Z BA w zawodach pokrewnych.Kazdy stan ma inne zasady dotyczace zawodu psychologa takze musisz szukac info wg stanu.Co do psych klinicznego to slyszalam ze program sie rozni i psych z Polski musi dorabiac tu kredyty,ale nie znam szczegolow.

.1. W Polsce nie ma czegoś takiego jak DOKTORAT z tego co wiem to tylko w USA i na ternie USA jest ono akceptowane

Phd trwa sporo lat i b trudno sie na takie studia dostac

2. specjalizacje mamy na studiach 2 lata plus praktyki do tego

Tutaj jest podobnie,lecz zalezy od programu.

3. jedyne co możemy zrobić to studia podyplomowe o określonej specjalizacji ( można zrobic ową specjalizację w USA?)

ponieważ nie musiałabym siedzieć w kraju .

i kurs psychoterapeutyczny ale on trwa 4 lata także najlepiej byłoby też w USA

Studia podyplomowe przygotowuja do zawodu psychologa,specjalizacji jest tu multum.Tutaj jednak wiekszosc studentow podyplomowych studiuje online.

Co do terapii,aby byc terapeuta nie musisz miec 4 lat kursu.Sa takie ktore trwaja znacznie krocej.Zalezy od tego jakim terapeuta chcesz byc.Tutaj jest duzo mozliwosci ale duzo zalezy w jakim stanie bedziesz.Troche trudno odpowiedziec na pytania nie wiedzac na jakich zasadach tu bedziesz i jaki stan masz na mysli.Pierwszy krok to moim zdaniem znalesc program ktory Cie interesuje,potem starac sie nostryfikowac dyplom.No i polecam tez to forum,jest tam mnostwo info:

http://forums.studentdoctor.net/

I jak to z tym wszystkim jest i również pytanie jeszcze jedno mąż ma licencjat z informatyki na politechnice teraz będzie robił magistra i też prosze jak coś wiecie jak to tam z tym jest.?

Bardzo przepraszam za tak dużą liczbę pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

River wiadomo na jakim pobycie ta osoba ma byc,,pare postow z loterii dv 2013 wyjasni Ci ze moze dostac wize na pobyt staly z loterii wizowej ale wiem ze musisz wszystkich postow czytac to pisze to :) jesli ta osoba dostanie wize.

Nostryfikacja dyplomu to jedno ale co z praca w zawodzie,licencja dana na dany stany?to juz inna sprawa

jak ze znajomoscia jezyka angielskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

River wiadomo na jakim pobycie ta osoba ma byc,,pare postow z loterii dv 2013 wyjasni Ci ze moze dostac wize na pobyt staly z loterii wizowej ale wiem ze musisz wszystkich postow czytac to pisze to :) jesli ta osoba dostanie wize.

Nostryfikacja dyplomu to jedno ale co z praca w zawodzie,licencja dana na dany stany?to juz inna sprawa

jak ze znajomoscia jezyka angielskiego?

Dzieki za info:)

Fakt,droga do zostania psychologiem nie jest latwa,raczej dluga i dosc skomplikowana.Jezeli kolezance uznaja dyplom to bedzie miala z gorki.Fakt jezyk musi byc na b dobrym poziomie.Trudno radzic bo kazda sytuacja jest inna no i wszystko zalezy od stanu.Ale ogolnie zycze powodzenia w dostaniu wizy i realizacji planow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post kogos kto konczyl psychologie kliniczna w Europie(duzo info jak to tutaj wyglada)

http://forums.studentdoctor.net/showthread.php?t=530359

Kolejny przydatny link dotyczacy licencji w danym stanie:

http://www.asppb.net/i4a/pages/index.cfm?pageid=3395

http://www.apa.org/international/resources/faq/us.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...